Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (2 479)

Rivalové (2013)

O tom jak lidem prospěje nepřátelství.

Marvinův pokoj (1996)

Když mají děti příliš lásky či naopak jako zde nedostatek, tak prostě zdivočí. Neuctívají to vše, co pro ně rodiče dělají. Ale jak je jednou začne někdo chápat, prokoukne je, i tak je malá šance, že se budou snažit změnit. Někdy je ovšem pozdě. Mě zde zaujal pouze Robert De Niro v roli humorného doktora, který ovšem do úzkého rodiného kruhu a hlavního dějiště, až tak nepatřil.

plakát

Charlie musí zemřít (2013)

Pokus o velký emocionální zážitek a zobrazení hloubky lásky. No heci pestře obsazení. Kde Mads Mikkelsen tu hraje opravdu počertech "Cool" drsňáka. Til Schwiger bohužel nemá tolik prostoru, ale když je na scéně, tak se z ničím nemazli. Mohlo by tihle dva fungovat lépe, kdyby byl film více ponurý a zabýval se spíše podsvětím než láskou. To mě přivádí k Shia LaBeoufovi, který ve scénách, kdy běží jako o život (no někdy o ten život vážně běží) poukazuje na svůj krásný pocit z naplňujících se pocitů lásky.

Lásky čas (2013)

Nádhera !!! Film, který poukazuje na důležitost prvního rozhodnutí. Zde funguje kouzlo, kterým hlavní hrdina dokáže napravit své chyby. Každý si uvědomíme, kolik chyb denně uděláme. Kdo by to nechtěl napravit ? - Každý ! No, ale ono to nejde. Proto raději přemýšlejme lépe než něco řekneme či uděláme. Je to jenom jednou.

Kapitán Phillips (2013)

Paul Greengrass je mistr svého oboru. Dokáže zachytit události, které se stali takovou svěží kamerou a emocemi, že mám vždy pocit, jeslti nesleduju právě probíhající událost se skrytou kamerou. Opravdu smekám před tímto tvůrcem, který mě k 5* donutil svým skvělým emocionálním zakončením v podobě skvělého Toma Hankse. Ostatní herci a to hlavně v podobě party Somálců byly vážně skvělý. Opravdu živý a napínavý film.

Vlk z Wall Street (2013)

Do téhle chvíle jsem myslel, že největší herecký koncert předvedl Leonardo DiCaprio v Počátku. Už od prvních scén mě tenhle film vyvedl z mé představy a to, co zde předvání DiCaprio se může hodnotně rovnat výkonům Al Pacina. I kdyby scénář, režie a vše, co uvidítě nebylo tak dokonalé, tak by to Leonardo odtáhl na svých bedrech. Udělal by, z toho prostě něco víc. Tady je prakticky vynikající vše a otřelý Scorsese nás zatahuje do své nabouchané show. Show, která značně připomíná jeho slavná starší díla a přitom přináší něco nového, což osloví i mladší publikum. Hlavně díky prvkům jako "SEX, RYCHLÁ KAMERA, šÍLENÉ ZÁBĚRY" mírně vybočuje ze svého rukopisu, ale chce ukázat, že jde s dobou a film je po všech stranách jednoznačně výborný. Tady se nad tím nedá ani debatovat či něco vytýkat. Obsah mě zaujal též, protože obchodníků, makléřů (podvodníků) je víc a víc. Takže téma je tak aktuální, že je i načasování naprosto správné. 100%

plakát

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Já značný skok neucítil. Spíš cítím, že je to pořád stejná natahovaná kaše, kdy se celý film těšíte na arénu, která je až po hodině a půl. Čekáte do konce už tolik, že snad žádný režisér by vaše očekávání nemohl splnit. No rozhodně lepší jako jednička, jde vidět, že si to vzal schopnější režisér, ale čekal jsem víc.

plakát

Nymfomanka, část I. (2013)

Otevření sexuality jedné dívky, při němž každá dívka v něm určitě uvidí sama sebe. Pro nás může to může sloužit jako poučení, že ne jen my jsme ti úchylní.

Tři králové (1999)

Satira na americkou armádu a vše s ní spojené. Jestli vám nestačí klasické dramatické válečné filmy a chcete se i trošku zasmát, tak je "Three Kings" tou nejlepší volbou.

Plán útěku (2013)

Tady už je jen krása vidět špičky akčních filmů 80.tých let vedle sebe, kde dostávají prostor i jako herci a né jako stroje na zabíjení. Což bych zase tolik nepřechvaloval, ale upřímně si řekněme, kdo by kdy tušil, že se tyhle legendy spojí. Kdy se začnou dělat skupiny z tak nekompromisních jednotlivců.