Nepřítomnost (2011)

Celkem strašidelné, kde ještě míň nadpřirozena by přihrávalo k hrůzám, které se tu dějí. Za málo peněz, hodně muziky. Skvělý rozjezd Falanagana. 60%

Nene (2022)

Tak pan Peele je prostě někde jinde a dává nám ochutnat po 3.tí svůj náhled na filmografii. Uteč bohužel nedohnal, ale v mých očích se tímto zapsal do mých oblíbených režisérů hororů. Nijak nebudu rozebírat snímek, myslím, že o něm vypovídá poster. Stejně jako u ostatních snímků Jordana, který naznačuje o čem snímky budou. 80%

Batman (2022)

Nejkomixovější Batman, který kdy byl natočen. Doposud nejlepší film Matta Reevese, který natoči. Nejlepším Batmanaem pro mě neustále zůstává "Temný rytíř" s Christianem Balem, ale na paradoxně někdo jako Pattinson mu šlape na paty. Já smekám. Nevěřil jsem tolik, že se tohle může povést a v mnoha momentech jsem byl úžasně překvapen. Čím víc nad snímkem přemýšlím, či vzpomínám, tak se i kolikrát předhání s kterýmkoliv s Nolanových filmů o Temném rytíři. Ty Burtonovi se dá s klidem říct, že ty už předehnal. Velmi kvalitní odvedená práce. Scénář, kamera, obsazení a celá režii téměř neměla chybu. Moc mě mrzí, že jsem na snímek nešel do kina, ale není to poprvé a bohužel ani na posled, kdy se mi nepodaří shlédnout na velkém plátně takovou epickou záležitost. Jediné mínusy snímku jsou mírně přepálená stopáž či trošku nekompetentní chování určité postavy. Celý snímek jsem uvažoval o 4*, ale dám 5*, jelikož nad snímkem musím přemýšlet a je tu spousta skvělých nápadů, které se mi v hlavě pořád přehrávají. Navíc na to, že je to komixový snímek, tak to působí jako akční detektivka, což je u postavy jako Batman žádoucí, ale v dnešní době blockbusterů překvapivé. 90%

Pinocchio (2022)

Pro děti rozhodně bomba a vizuálně úchvatné, ale pro průměrného diváka nijak oslňující. Navíc u Zemeckise celkem zklamání. 50%

Batman a Robin (1997)

Rozhodně nejhorší Batman, ale pro určité gurmány a lidi, kteří si dokáží otevřít mysl či zahodit mozek, to může být umění. No já to beru jako jiný pohled na věc a nebudu to až tak hanit, jak by si to podle obsahu i formátu zasloužilo. Navíc pán režisér Schumacher se za film omluvil. 50%

Legenda pekelného domu (1973)

Tohle šlo bohužel mimo mě a zub času tu sice je, ale dokážu ocenit i starší snímky. Tady i když z počátku před vstupem do domu se traduje jaká to bude hrůza a děs. No přitom to je spíše děsná nuda. 20%

Rodina na baterky (2021)

Cool záležitost jakou byl posledně animovaný Spider-man v Paralelních světech. Pestré, vtipné, účelné a s hlubokou myšlenkou 90%

Moonfall (2022)

Tak tohle mě opravdu nebavilo a to zklamání z toho, že to prostě nemohlo být čistě katastrofický film, ale sci-fi. 20%

Projekt Adam (2022)

Tenhle snímek se nemůže už od začátku zbavit pachuti béčkovosti. I když hvězdné obsazení a efekty jsou na skvělé úrovni, tak scénář a celý příběh působí fádně. No dalo by se to dokonce přirovnat k tvorbě Marvelu posledních let. Rozhodně je to koukatelné a hezky to ubíhá. 60%