Men (2022)

Netypický děsivý horor, který si mě svým stylem získal a poutal. Scény a nápady, se kterými se tu setkáváme vychází z klasického rutinního strachu. Upřímně jsem rád, že je tu občas něco jiného než neustále se opakující shashery. 70%

Šílená noc (2022)

Wirkola je poslední léta už určitá záruka kvalitní zábavy, kterou umí osobitě podat. David Harbour, když už nezapadl jako nový Hellboy nebo Ruský agent u Marvelu, tak tady mu role seděla jako ulitá. Velmi rychlá zábavná vánoční jednohubka a malé zavzpomínání nad o podobně brutálním Ďábleském santovi (2005). 80%

VFW (2019)

Obrovská pocta béčkovým 70-90.tkovým hrdinům, která by si zasloužila přece jen větší důklad na gore scény či hlubší prokreslení postav. Kdyby tam aspoň nebyli přihlouple přehnané cákance krve, asi by i to dopadlo lépe. 60%

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Vánoční atmosféra, kterou snímek srší je naprosto úžasná a nebýt stupidních vedlejších záporných postav, které snímek tvrdě srážejí dolů a ubírají i poměrnou temnost mohlo by se jednat o něco opravdu velmi temného. Škoda. 60%

Gantz: O (2016)

Tento film natočený po seriálu, který jsem neměl čest shlédnout působí čistě jako pilot. Kdyby stál sám za sebe, tak by se mohl více prohloubit poměrně prázdný příběh a naplnil by se více divácký zážitek. I když jde o skvělou akci a monstra, tak vše digitálně natočené, jako by šlo o videoklip ze hry bohužel ubírá na celkovém filmovém zážitku. Pro fanoušky japonského fantazy či snímku s různými OP monstry povinnost. 65%

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

James Gunn už je záruka zábavy, ale bohužel i při silné vánoční atmosféře se jedna o průměr a pokračování v průměrnosti 4 fáze MCU. 60%

Black Adam (2022)

Bombastický jednoduchý akční blockbuster. Důvod proč navštěvuji kina je přesně tento styl snímku a Black Adam mi přesně tohle dal. Já se bavil jak malej kluk. Vysoké tempo, scény jak z mého hluboce oblíbeného "Man of Steel", minimum špatných či otravných postav. Skvělý antihrdina, který má záporácké manýry. Doslova jsem chrochtal blahem. Škoda jen pár nepovedených efektů, otravného kluka či očekávaného závěru. 80%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Úpadek Marvelu bohužel pokračuje. Čekal jsem opravdu víc a trailer poměrně navodil, že by se mohlo jednat o něco opravdu epického. Přepálená stopáž slibovala rozvinutý příběh a přitom to v závěru působí poměrně male se spoustou zbytečných scén, které by šli bez rozmyslu osekat. I některé postavy bohužel snímek stahují do úplně trapných momentu, kde si ve spoustu momentech svoji vážnost těžce buduje. Je fakt, že po dlouhé době je před námi vážná marvelovka a cokoliv vtipného snímek hrozně tahá ke dnu. Nelze popřít, že v universu se inklinuje k převzetí všech hlavních mužských postav ženskými. I když tenhle snímek opravdu neměl kam jít. Smutná událost, která se stala původnímu představiteli může potkat kohokoliv. Snímek vzdává na začátku i patřičný hold a poctu. Kdybych měl zmínit pozitiva, které tu jsou a nejsou vůbec zanedbatelná, tak to bude okolo celého podvodního světa. Ať už vizuál, který sice bude každý srovnávat s Avatarem a Aquamenem, kde oba filmy dělají značně lepší práci, ale tón tohoto filmu to prostě vyhovuje špinavé a zašedlé. Hudba od Ludwiga Göranssona je až na některé tóny zajímavá a jedinečná. Záporák je zajímavý a nebýt křidélek na nohou, které jsou zakotveny v komiksech, tak by vážné scény mohli nabýt opravdu plné vážnosti, kterou marvel posledn léta postrádá. Ryan Coogler udělal hodně práce, ale je pravděpodobně fakt, že do jeho prvního snímku o Black Panterovi mu studio mluvilo méně, protože to střídání vážných a stupidních scén bylo do očí. Jsem po snímku silně nejistý, co si o tom celé myslet, takže zůstanu přesně uprostřed 60%

3:15 zemřeš (2005)

Údernější než originál, ale né zase o moc lepší. Dá se říct, že jde o barevnější kopii, která má stejný dopad. 60%

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

První povídka je skvělá a zábavná. Benicio Del Toro je prostě excelentní a dal bych 80%, zbylé 2 jsou podáním prostě průměrné a né až tak záživné. Sice to bude nejcenější film Wese Andersona, ale pro mě osobně nejméně zábavným a záživným. 60%