Lady Hamiltonová (1941)

Uz len samotny Horatio Nelson by si zasluzil tak 2 - 3 strany vycerpavajuceho textu. Film vznikol pocas prebiehajucej druhej svetovej vojny evidentne preto, aby divaci nemysleli stale na boje s Nemcami a na porazku Hytlera. Len tak na okraj, samotny Nelson zil v dobe 9/1758 - 10/1805.   75 %

Dvacet jedna dní (1940)

Ta analyza dokaza aj tak hovno a  film mal divakov odlakat od udalosti strasidelnej druhej svetovej vojny - napokon  sa tusim bojovalo o Britaniu  : 20 %

Američan v Oxfordu (1938)

Mlady americky student Robert Krajcir v Europe, konkretne v Britanii. Film zobrazuje hlavne ubotovanie na VS v Oxforde - uz  len samo toto prostredie znamena pre Americana kopu noviniek a prisposobovanie sa europskej - konkretne anglickej - mentalite   : 60 %

Začalo to v Šanghaji (1938)

Film, v ktorom ani Clark Gable nemal velmi  co hrat, najma ked hercov viedol rutiner Jack Conway  : 50 %

Saratoga (1937)

Herecka jean Harlow umrela ako mlada 26 rocna -  nasli ju na brehu mora totalne podchladenu /popijala alkohol pochybnej kvality/. Taxa potom tento film este dotacal - jedna zenska pozicala telo Jean Harlow a druha dabovala jej hlas. Film o ranci, financnych problemoch - tvorcovia aj angzmanom Clarka Gabla chceli, aby divaci nemysleli stale na hrozivu politicku situaciu aka vladla  v Europe 30. rokov 20. storocia   : 77 %

One New York Night (1935)

Toto je fakt prapodivne spojenie mysteriozneho filmu a komedie, kulisy New Yorku 30. rokv su tiez slabe  : 45 %

Tarzan a jeho družka (1934)

Johnny Weismuller bol pravy Tarzan, i ked Tarzana si zahral aj Lex Barker. Scena s krokodylmi napinava, u mna aj ta s velkymi mackami  : 77 %

Mlha v srpnu (2016)

Filmy o vyrovnavani sa Nemcov s vlastnou hrozostrasnou minulostou ma budu vzdy bavit. Dansky film Der Kommen  en Dag 2016 je  vsak stale vyssie   : 72 %

Captain Kidd (1945)

Ani tie lodne sceny neboli nic moc, Laughton mi nevadi, no ani zas nie som jeho fanda  : 50 %

Powder Town (1942)

Typicka dobova vojnova protinacisticka propaganda. 70 %