Simplemente María (1989) (seriál) odpad!

Pamatam sa, ked hned po Novembri priklusal na TV obrazovky tento hnoj a ako babky zurili, ked sme si chceli pozriet sport. Preto davam prednovembrovym serialom /Chlapci a chlapi, Zena za pultem..../ aspon tu jednu hviezdicku. Toto je proste hnoj. PURE EVIL. 0 %

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

VYKAL. Viac komentovat netreba! 0 %

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Tak akoze bol to cisto gycovy normalizacny serial, to je jasne. Ale pre mna este horsie ako Zena za Pultem alebo Okres na Severu. Tie dve hviezdicky som dal za to, ze to nie je az take hrozne ako Esmeraldy, Jednoducho Marie, Serbelhezady a podobny hnoj. 20 %

Žít a nechat zemřít (1973)

Osma bondovka v poradi uz s novym Jamesom Bondom : Roger Moore. Moore ako Bond mi nikdy nevadil, oproti tragickemu Lazenbymu som dokonca spokojny. A to tak, ze dost. Ale aj tak tato bondovka je iba priemerna. Aston Martin ziadny, Bond uz nepije vodku martini /shaken, not stirred/ a vo filme nam zaziarila afro-americka kultura. Z nej je suverenne najlepsi hlavny zaporak Yaphet Kotto /patricne slizky/, voodoo atmosfera postrada akekolvek napatie a je tu malo akcnych scen. Z akcie stoji za zmienku len nahanacka na clnoch, dalsie akcne sceny su dychavicne a akesi polovicate. Okorenene je to vsak americkym buranom v podani Serzanta Peppera, co je smiesna postavicka, ale naprosto vyborna. Celkovo je film len lahsi nadpriemer -- 75 %

Diamanty jsou věčné (1971)

Posledna Conneryho oficialna bondovka Diamonds are forever je opat skvostom vo filmografii agenta 007. Je pravda, ze pan Connery natocil este neoficialnu bondovku Never say never Again, ale pre mna je tento film Diamonds are Forever poslednou regulernou bondovkou s Connerym, ktoru plne uznavam. Scenar je klasicky bondovsky prekombinovany /diamanty v JAR/, Guy Hamilton je zrucny reziser, co vidno aj na filme. Akcie je tu dostatok : nahanacka s lunochodom a auto nahanacka v Las Vegas, kde Connery predviedol svoj svetoznamy kusok na aute. K tomu vyborni zaporaci Mr. Witt a Kidd. Moc fajny filmecek, 98 %

Muž s cejchem smrti (1990)

Steven Seagal je v absolutnej vrcholnej forme, ked stale bolo mozne povazovat ho za alfa samca, co predviedol a dokazal aj v tomto filme. Scenar je pre mna nadherne mysticky, k tomu dusna a miestami desiva voodoo atmosfera. Hral tu aj isty Earl Boen /Dr. Silberman z Terminatora 1 a 2/. Seagalove bojove umenia su vo vrcholovej forme, ba dokonca aj par drsnych hlasok zaznie. Spokojnost 89 %

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Rok 1996 bol z akcneho uhla pohladu dost na hovno. Stalloneho postihol upadok, Schwarzenegger tocil dost slaboduche komedie, a tiez sa trapil. Willis detto. Upadok sa teda logicky prejavil aj u dalsieho akcneho hrdinu, a to u Seagala. Jednak Stevo hodne pribral /to je pre akcneho borca smrtelna kombinacia/, jednak Stevo je herecky traged a nikdy sa nedostal k nejakemu slavnemu reziserskemu menu /Scorsese, Eastwood, Spielberg, Bergman/. Ako mimoriadne spatny krok sa ukazala aj volba debutujuceho rezisera Stuarta Bairda a herca Kurta Russella. Preto Executive Decission je zacinajucim sa upadkom kariery akcneho borca menom Seagal. Tento film este aj mal nejake napatie, a nakoniec myslim, ze Stevo si ani nepisal scenar, takze to tiez povazujem za plus. Celkovo 50 %

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

TV Narkoza prisla zas s dalsim serialom. Medzi Narkozou a TV Hnoj sice prebieha sutaz, ale o to, ktora telka prinesie na TV obrazovky vacsiu fekaliu a primitivizmus. Tazko vyberat. Narkoza vedie s touto fekaliou, a TV Hnoj zase so Slnko, seno, slanina. Nebolo toho hnoja uz dost : Farmy, zamena Manzeliek..... ? Kazdopadne za mna smer hnojisko je isty : 0 %

Na pokraji smrti (2002) odpad!

Lahko podvyziveny slon menom Steven Sumo Seagal tentokrat v roli tajneho agenta trojpismenkovej organizacie kdesi v prasivej prdeli ...... ci pardon, ono sa to volalo Alcatraz. Okrem Seagala sa tu ukazal aj cernoch menom Ja Pravidlo, ale hrat nevie - tu si moze so samotnym Styvnom ruky podat. Zaroven sa tymto filmom Half Past Dead zacina odpadova cast Seagalovej tvorby. A uz sa z toho nedokazal vyhrabat. No nic to, filmovy vykal ostane vykalom. Co je na tomto filme dobre? Nic! Keby som mal vypisat vsetko to, co sa mi nepacilo, boli by to litanie tak na 20 - 30 stran. Prosim Vas, chce sa to niekomu citat? Lebo mne sa to nechce vypisovat, len komentar zostrucnim : tento film je rezisersky, herecky a scenaristicky vykal. 0 %

Rocky Balboa (2006)

Rocky 6 je dostojne lucenie sa s 30 rocnou karierou boxera Rockyho. Film prijemne odsypa /i ked ten zaciatok je strasne roztahany/, scenaristicky je pribeh velmi kvalitny, Stallone ako reziser vladne pevnou a skusenou rukou. Vyborne dialogy, opat som po dlhej dobe spokojny s hereckymi vykonmi Stalloneho a Talie Shire. Potesilo ma aj to, ze su tu odkazy na vsetky diely, okrem 5 -ky, ktora je najslabsia v serii. Zaverecny suboj je uz len taka ceresnicka na torte. Stallone tymto filmom dokazal, ze stale ma co povedat. 79 %