Valčík s Bašírem (2008)

Audiovizuální symfonie, kompozice Folmanových myšlenek, úvah o paměti, běsů a vzpomínek, konfrontovaných s drsnými válečnými scénami a trochou černého humoru. Skvěle fungující prostřihy, hudební i obrazové motivy. Vizionářská forma dokumentu s rozhovory se skutečnými lidmi v silné 2,5D grafice, kdy konečný "návrat do reality" (skutečné televizní záběry masakru v Sabře a Šatíle) zasadí divákovi poslední, bolestivou a skutečnou ránu. 5/5

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

ZABTE MĚ, ale už to na mě nefunguje tak jako filmy, které Úchyl (s velkým Ú) natočil později - mám na mysli především Kill Bill vol. 1 a Inglorious Basterds. Jinak samozřejmě vycízlované a budhózní. Velmi nejistým kurzorem, ale přece: 4/5

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zase poměrně kvalitní Yates, dramatický, působivý a stylový. Taková adaptace mě (jako poměrně fanatického fanouška knižní verze) neuráží, je však... poněkud... dlouhá.. 3/5

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nemám s filmem problém, už proto, že se ke slovu dostal David Yates, který šel s každým dalším filmem dál a neustále se zlepšoval. Oceňuji efekty, které jsou už opravdu velkolepé, hudbu a závěrečný souboj. Na tak rozsáhlou knihu odvedl tým kolem Yatese a Heymana skvělou práci. 4/5

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Neblbé a krásně psychologické. I kouzelníci mají své období dlouhých vlasů a Newell si toho byl vědom - proč by ne, že ano? Mnoho silných scén, které se poněkud neobratně přelévají, ale celek funguje a baví. Český dabing je poněkud pekelný, příště už opravdu jen originál (ale to není nic nového). 3/5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Skvost. A rozhodně nejlepší Potter. Cuarón byl pro sérii jako studna na poušti Gobi. Dal filmu konečně tu atmosféru, kterou Columbus hledal a nenašel. Navíc se odhodlal k pořádné filmařině, dal do toho svůj styl a nebál se pozměnit celkový koncept vizuality - minimalizoval a zdynamizoval efekty , naopak silných a velkolepých scén nasekal spoustu, vybral skvělé herce (Oldman, Thewlis) a se stávajícími konečně začal pracovat jako s herci, vyždímal ze scénáře co se dalo a natočil skvělý film, který má dokonce mimořádnou kinematografickou hodnotu. Asi je škoda, že Cuarón ještě na pár dílu nevydržel (nic proti Yatesovi). Po letech film nestárne a navíc mám takový pocit, že český překlad a dabing je snad vůbec nejpovedenější z celé série. 5/5

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Hlavně... strašně... dlouhé. Columbus se "Americe kvality" vyhnul obloukem, s citem pro dynamiku vyprávění je to zlé a s prácí s herci ještě horší. To, co byl problém v Kameni, se tady opakuje a mocní na n-tou. 2/5

Armageddon (1998)

Důkaz, že sci-fi strašně stárnou a po pár letech se stávjají nesnesitelnými. 2/5

Čarodějky (1998) (seriál)

Dívčí záležitost, mé hodnocení neberte vážně. Vlastně neberte vážně mě celého, protože jsem někdo, kdov devíti letech na tohle pravidleně čučel a docela se mu to líbilo.... ehh.... 2/5

Faktor strachu (2001) (pořad) odpad!

Naprosto falešné, hloupé až blbé. A navíc týrají červy. 0/5