Fauda (2015) (seriál)

Zabiják (2023)

Řemeslně skvělá fincherovská práce s výborným Fassbenderem, poutavou kamerou a vnitřním monologovým vyprávěním, kde scéna za scénou naprosto ukázkově utíká. Pro někoho možní vnitřně odtažitá, ale to už si se sebou musí každý vyřešit sám. 4,5*

Rose Island (2020)

a to nejen diky přítomnosti Matildy de Angelis.

Jak se stát tyranem (2021) (seriál)

Zábavnou formou vysvětlená univerzální pravidla na cestě za úspěšnou diktaturou a jako fajn bonus často doplněná pěknými animacemi.

Setkání (2023) (seriál)

Každý díl se věnuje jednomu UFO příběhu z té či té části světa v dané době, ale v zásadě se za celou dobu nedozvíme NIC objevného než jen shrnutí informací z těchto událostí. Všemi díly ale se čas od času prolne jedna pro mě nosná a zajímavá myšlenka, která vám může ušetřit sledování tohoto seriálu. Proč jsme celosvětově ochotni dávat takovou váhu náboženství a víře, pro jejichž zákony kterými se lidí řídí nemají velmi často žádné faktické důkazy a přesto na těch tezích stavíme, ale zároveň nejsme ochotni uznat, že mimozemské civilizace existují a navštěvují nás a my jen nejsme schopni získat jasné faktické poznatky, kterými bysme si toto potvrdili?

Umění špionáže (2021) (seriál)

Je to spíš takové obecné úvodní nahlédnutí do různých aspektů týkajících se špionáže, ale zajímavé věci se tu určitě najdou.

Vykopávky (2021)

Hlavní archeologická linie příběhu je spíše pozadím pro jednotlivé lidské příběhy. Citlivé, poetické, britské.

Slzy slunce (2003)

I přes téma to není přehnaně emotivní ale rozumně syrové, výpravné i akční. Velice dobré válečně-akční drama.

Anna (2019)

To co v Rudé volavce nefungovalo tady vyšlo na výbornou. Skvělé tempo, promyšlený příběh, pár sice přehnaných ale pěkně udělaných akčních scén a v neposlední řadě neskutečně charismatická Sasha Luss, která Jennifer Lawrence v téhle podobné roli absolutně strčila do kapsy. Mám rád filmy, které si na nic nehrajou přičemž dokáží ukázat svojí kvalitu a tohle je přesně ten případ. 4,5*, tohle Luc Besson umí.