Všichni prezidentovi muži (1976)

Strohé a věcné až dokumentární odvyprávění jedné z největších kauz v dějinách amerického prezidentství. Žádná vábnička na diváka, uměle vytvářené emoce ani nic podobného, ale technicky strohé a přesné vylíčení stojící na výkonech ústřední dvojice. Pro dnešního typického diváka zvyklého na jiný přístup to může být trochu nudné a odtažité, pro ty co o laciné triky na divákovi nestojí ale naopak.

Svědectví z minulosti (2020)

Čekal jsem od toho víc, obzvláště pokud dokument režíruje člověk, jehož rodiny se holokaust přímo dotkl. Výběr pamětníků je pestrý a je vidět, že ti lidé mají co říct, ale vedení těch rozhovorů, pokládané otázky a nasměrování konverzace bohužel až na pár zajímavých a silnějších momentů příliš neukáže. Škoda.

Tři dny Kondora (1975)

Poctivá a ve všech ohledech ukázková sedmdesátková kriminálka. Ten přechod mezi starým a novým Holywoodem v tomhle období je mnohdy tak charakterní, že je to pomalu samostatný žánr a tohle je přesně ten případ. Jo a abych nezapomněl, moc příjemné hudební podkreslení, které podtrhuje výše zmíněné. Ústřední duo snad ani komentovat nemusím.

Anděl Páně 2 (2016)

Takové to očekávání jaké to bude co bylo na začátku jedničky už tu není, protože člověk ví do čeho jde, ale díky bohu je to i s velkým časovým odstupem vlastně hezky navazující a na stejné úrovni nesoucí se prima vánoční pohádka.

Anděl Páně (2005)

Ve svojí době mi tahle pohádka nějak utekla, což není až tak divné, jelikož české vánoční pohádky minimálně nového milénia jdou absolutně mimo mě. Když to na mě ale po vánocích vybaflo na Netflixu, řekl jsem si že to zkusim a naštěstí nelituju. Příjemná uvolněná pohádka kterou táhne Ondřej Trojan svým nenuceným uvolněným projevem.

To neznáte Hadimršku (1931)

Fantastický Burian a asi to nejlepší co jsem s ním viděl. Střelená, uvolněná a dost nadčasová prvorepubliková komedie.

Tisícročná včela (1983)

Úžasný poetický film ale zároveň dost složitá filmová strava.

1000 Miles Adventure 2023 (2023) (TV film)

Dobré shrnutí celého ročníku i představení závodu pro ty, kteří o něm třeba slyšeli poprvé nebo o něm měli jen základní povědomí tak jako já.

Arnold (2023) (seriál)

Tři díly a každý z nich se věnuje jednomu ze tří hlavních fragmentů v Arnoldově životě. Kulturistika - herectví - politika. Přehledné a poutavé zpracování kdy Arnie vše odvypráví na pozadí dobových záměrů a posezení v jeho domě. Upřímná zpověď kdy se nebojí přiznat svoje chyby a na úkor čeho některých vrcholů dosáhl a jasně pragmaticky hovoří i o tom co je třeba dělat a nedělat, aby člověk došel až tak kam má namířeno, bez keců ale s činy. Je vlastně až zarážející jak v jeho podání vše vypadá "jednoduše". Ve zkratce - rozhodl jsem se, makal a bylo. Dokument co stojí za vidění určitě nejen pro jeho fanoušky.

Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Známý příběh a obrovská událost izraelského lidu a jejich srovnávání se ze zločiny na nich spáchaných za druhé světové války. Dost prostoru dostávají všechny strany, padá spousta zajímavých informací a pohledů na věc a opakovaně jsem tak s novými informaci a myšlenkami o celém případu znova a znova přemýšlel. Zejména obhájce Šeftel a jeho výpovědi a pohled na věc jsou fakt zajímavé (tím se za něj ale ani proti němu nestavím). Jak se vše vyvíjelo a jak vše dopadlo, opředené mnoha tajemstvými, to bylo fakt zajímavé sledovat. Neméně zajímavé je i názor na to jak to s nacistickými zločinci měli pragmaticky nastavené Američané.