Rallye smrti (2008)

"Good cop... lousy husband."....Whohow, tak to celkem čumim, čekal jsem vypatlané béčko s nějákým tím autem a jedním plešatým řidičem a místo toho jsem dostal 98minut drsné skoro prvotřídí akce, s parádními záběry, drsnými efekty, duchaplným dějem (na akčňák) a překvapivě slušnými hereckými výkony, které jsem fakt nečekal. Jason řádí, Gibson mu v tom pomáhá a Joan Allen by si zasloužila sedět v jednou z těch zmasakrovaných aut. Příjemné překvapení, 80%...málem bych zapoměl, že nějáké to procento je samozřejmě i za Natalii.

Čistá práce (2008)

Nevím proč, ale Jason se mi k té kriminálce něják nehodí. Zbytek však je v naprostém pořádku. I na to, že je film relativně dlouhý, tak má slušný spád, plný nečekaných změn na všech stranách, herecké obsazení (až na toho Jasona) je taky v naprostém pořádku....bylo fajn vidět Sucheta zase u svého žánru, i když na druhé straně zákona než obvykle. Celkový dojem z filmu bohužel ještě asi trochu kazí i skutečnost, že je to vlastně okoukaný příběh o obyčejné loupeži. Trošku škoda.

Mechanik zabiják (2011)

Tenhle film by se dal vystihnout dvěma jmény: Jason a Ben...oba předvádí kvalitní výkon a v podstatě vyplňují ten film kde se dá a kde je zrovna potřeba. Ovšem i tato snaha nezachrání všechny mouchy. Akce újde, ale v akčním filmu bych čekal větší jízdu, efekty řekněme slušné, ale děj za moc nestojí. Nakonec slušných 60% i díky Donaldovi a jeho vozíku a co víc i díky Mini Anden, která se sice objevila na pár minut, ale určitě staly za to :-)

Elitní zabijáci (2011)

Sejde z očí sejde z mysli. Průměrný akčňák s relativně slušným obsazením, ovšem se zpracováním, které mě absolutně nezaujalo. Nemluvě o prostřední části u které jsem skoro usínal. Další negativum - 116minut....na tuctový akční film je to moc. A bohužel to jde poznat, a hodně. Sotva průměr.

Annapolis (2006)

"Before you achieve you must believe!"....Dobré překvápko, po Rockym a Million Dollar Baby asi nejlepší boxerské drama. I když Franca moc nemusím, tak tady mi vůbec nevadil, spíš naopak. Gibson předvádí svůj řekněme nadprůměrný výkon a na Jordanu se přece jenom pořád dobře kouká. Když minule Lin neuspěl s akcí a rychlostí dal tentokrát přednost dramatu a citům, a slaví úspěch. Nejsou to sice čisté 4* , ale pořád jsou 4

Constantine (2005)

"I know I'm not one of your favorites. I'm not even welcome in your house. But, I could use a little."...Drsný výlet do pekla a zpět spolu s Matrixovým Reevesem a okouzlující Weisz. Jediný pořádný nedostatek filmu je kolísání kvality děje. Některé pasáže (např závěr se Satanem) jsou naprosto omračující a efektně dokonale zvladnuté, ovšem některé vyznívají dost naprazdno. Herecké výkony jsou parádní, efekty jakbysmet a to celé je podtrženo skvělou hudbou. I když je to občas trochu náročné a dvojí zhlédnutí neuškodí i tak je to aspoň na 4* :-)

Bod zlomu (1991)

"You're sayin' the FBI's gonna pay me to learn to surf?"...Na první pohled se to tváří jako obyčejný akční film ze surfařského prostředí, ovšem v tomto případě první pohled klame, a to dost. Vytváří se zde nepopsatelná atmosférá mezi "dobrem a zlem", dvojice Swayze a Reeves, která předvádí neuvěřitelný výkon taky pouze přidává plusové body a o parádních vlnách ani nemluvě. Skvělý akční thriller, který asi nestačí vidět jen jednou. 80%

Náhradníci (2000)

"Every athlete dreams of a second chance, these men lived it."...Jedna z těch lepších sportovních komedií. Fajn obsazení, které se ve filmu i co se dialogů týče neztratí. Film díváka vyloženě vtáhne do děje a ten pak jen napjatě sleduje jak to s náhradníky dopadne. K závěru film dosává i slušné grády, takže určitě doporučuju. I nesportovně založeným diváků. Já jsem více než jen spokojen takže pěkných 80%

Krvavý příliv (1995)

"Short of the outbreak of World War Three, the ship sinking... being attacked by a giant octopus, I'd like to be undisturbed for the next thirty minutes."....Tak takhle napjatý jsem nebyl už dlouho, od začátku až do konce jsem přemýšlel jak to dopadne a když to něják dopadne, přemýšlím nad tím co kdyby to dopadlo jinak. Washington a Hackman předvádí na kapitánském můstku parádní výkon a o atmosféře, kterou film vytváří se snad ani zmiňovat nemusím. Rozhodně stojí za podívání a za obětování 2 hodin vašeho života. 75%

Ztracena v pustině (2010)

Poněkud stupidní thriller z argentýnského obchodu s lidmi. Spousta situací působí při nejmenším značně nelogicky a obě holky se chovají v dané situaci ještě podivněji. Film ve výsledku nestojí skoro za nic až teda na ty 2*, které dát musím jen a pouze díky Odette a Amber, na které se vážně dobře dívá.