Avatar (2009)

"Everything is backwards now, like out there is the true world, and in here is the dream."...no od začátku jsem to šílenství ohledně Avatara vyloženě nesnášel, stejně tak jsem se dlouho přemáhal abych se na něj podíval. Nakonec se to stalo a výsledek je nakonec mírně překvapivý. Onen vytvořený nový svět je vážně skvělý (ne že by byl nejlepší z oněch fantasy světů, ale je dost dobrý), jinak i děj mě potěšil. Na druhou stranu občas mi to připadalo jako zbytečně zdlouhavé. Takže po tomto shrnutí se pohybuju někde mezi 70 - 80%, především kvůli tomu, že se mi to Avatarové šílenství prostě nelíbilo a ta nechuť mi vydržela do dnes :-(

Údolí stínů (2002)

"Well you have to, Joe. You tell the American people what happened here. You tell them how my troopers died."...Bohužel trochu slabší válečný film, děj je sice dobrý, ale chybí trochu spád. Film doprovází nádherná hudba a některé scény vážně stojí za to. Normálně bych tomu dal tak 60%, ale kvůli mé zálibě ve válečných filmech musím ještě jednu hvězdičku přece jen přidat.

VALL-I (2008)

Opět jeden z těch lepších animovaných filmů, a to je skoro němý :-D...Dokonalý ze všech úhlů, kvalitní děj, dostatečně akční spád a především animace jako takové. 90%

Sám doma 3 (1997)

Ten koho napadlo takhle zprasit Home Alone by zasloužil proplesknout. Nějáký ten vtip při obraně vlastního domova tam sice pořád je, ale jinak....to jde do kytek, zlatý Kevin. 20%

RRRrrrr !!! (2004)

"Kámen?...Zde...Kámen?...Zde....Kámen?...Jakotže tu není Kámen?"....Líbí se mi rozdíly v hodnocení, buť ten film nadchl, nebo je to považováno jako paskvil a odpad. Proto budu někde uprostřed. Film je neskutečná blbost a magorárna francouzkého prehistorického vtipu. To je vlasně důvod proč tomu dát právě těch 50%. Vtipy vážně drsný, ale děj a to prostředí a zápletka...někde to vázne, ale je to skutečně zábava :-D

Účastníci zájezdu (2006)

Absolutně nesrovnatelné s trapnýma českýma komediema ala Kameňák, tohle vážně stojí za to. Ačkoliv je to celé založené na rádoby skutečných událostech, které se na těchto zájezdech vážně dějí tak někteří herci (Pamela či Květa Fialová) a některé scény (nezapomenutelní řidiči) to dostaly jestě víš než jen sledovaní oněch úsměvných situací. Co se týče českých komedií tak toto je jedna z těch lepších. 70%

Úsvit mrtvých (2004)

Snad nejlepší zombie film co byl kdy vytvořen (aspoň za posledních pár let). Zombie vypadají dost věrohodně a jinak je to klasika, spousta zbraní, zombie, kterých je nejvíc a je těžké je zabít, málo přeživších a konec s velkým otazníkem. Je až dokonalé co Snyder vytvoříl, bez velkých hvězdných jmen a nějákého megarozpočtu. Víc než jen skutečných 110minut slušné zábavy. 80%

Italské prázdniny (2003)

Klasika o ničem, respektivě studentský románek pro tentokrát v během Italských prázdnin. Hilary asi líp zpívá než hraje (ne že by ten zpěv vyloženě za něco stál), ale dá se na ni koukat. To se ovšem nedá říct o tom italském....ehm...slizounovi, to je asi typický Řím no :-D...Rozsáhlejší komentář a další ztrátu mého času nečekejte, už tak ho tahle ptákovina sežrala dost. 30%

Kameňák 3 (2005) odpad!

Radši bez komentáře. Jednička je hrozná, dvojka je horší, ale tohle je snad nejhorší. Vůbec nic z toho filmu není použitelné nebo co by zaslouzilo aspoň nějáké to procento. Dvojitý odpad.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Stejná katastrofa jako jednička, s tím rozdílem, že tady už všechny nucené vtipy staly za prd. Nechápu proč vzniká dvojka, když jednička nestojí za nic. Do odpadků s tím.