Matrix Revolutions (2003)

"I don't know what he can do to save us. But I do know that as long as there is a single breath left in his body he will not give up and neither can we." Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou u většiny končících ság a trilogii se mi poslední díl líbí prostě nejvíc. Skvělá akce a hlavně to čekání na to jak to vlastně dopadne. Všichni předvádí neuvěřitelné výkony a poslední souboj...prostě bomba. 90%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

"It is the quality of ones convictions that determines success, not the number of followers." David Yates má trochu štěstí, to co se mu nepovedlo v první části tady patřičně dohnal. Spolu s Fenixovým řádem nejlepší, co by si taky člověk přál od vyvrcholení celé ságy? Ve filmu je všechno co dřív chybělo nebo právě to co ty dřívější proslavilo. Dostatek akce, spousta kouzel, herci předvádí naprosto neuvěřitelné výkony a k tomu spousta kolikrát až vtipných hlášek. Jako nečtenáře mě ten závěr vážně dostal a celou bitvu o Bradavice jsem byl k židli jak přikovaný (samozřejmě jsem to tušil a věděl i jako nečtenář, před tím člověk neuteče, ale podrobnosti mě překvapily). Bohužel škoda že je konec 90%. PS: jestě jedno negativum mimo hodnocení: dabing za moc nestojí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Běhání po lesích a příprava na velké finále...no velká škoda, že poslední díl nebyl pěkně v celku...oba by šlo zmáčkout do tří hodin a spousta lidí (až na studia která na tom vydělavají) by byla mnohem spokojenější. Pro mě snad nejslabší díl série, bohužel, těšil jsem se na něco lepšího. 60%

Eragon (2006)

Asi snaha zfilmovat knižní předlohu co nejrychleji a co nejvíc se snažit vydělat. Hold kdyby si někdo počkal a dal si víc zaležet mohla vzniknou třeba velmi dobrá trilogie, ale takhle...skutek utek a film si zasloží tak 40%....tu hvězdičku navíc za mého oblíbeného Jeremyho.

Porota (2003)

Pohled do zakulisí soudní síně s bandou sympaťáků jako Cusack, Hackman nebo nádherná Rachel? Proč ne...jen pokud to takhle chodí vždycky tak už chápu některé ty výroky našich slavných soudů. Bohužel mám trochu pocit, že film se nám snaží toho ukázat a říct co nejvíc proto se troch skáče od jednoho k druhém a působí to potom trochu roztěkaně. Ale jinak zábava za 75%

Den poté (2004)

"To England!","To mankind!","To Manchester United!"....Emmerich se po zastávce v americké historii vrátil tam kam patří. Do budoucnosti k jeho oblíbenému Sci-Fi. Opět nádherná destrukce, slušní herci a první polovina skutečně dechberoucího děje. Ta druhá byla bohužel trochu slabší, ale co už. Emmerich dokázal, že se slečnou katastrofou to vážně umí. 75%

Patriot (2000)

No pro začátek mi přišlo značně úsměvné, že Emmerich, který běžně ameriku likviduje v katastrofických či sci-fi filmech, se najednou objevuje v režisérském křesle u filmu jehož název mluví za vše. Bohužel i když jsem chtěl věřit že to bude lepší než jsem očekával film mě naneštěstí nezklamal a byl přesně takový...ehm...nepatriotický nebo naopak až moc, projevil se ten Emmerichův styl hnát spoustu věcí do extrémů jako ve Dni nezávislosti, ale do historického filmu se to bohužel nehodí. Parta kolem Gibsona a Isaacse se to sice snažila zachránit a částečně se jim to povedlo, ale na víc než 70% to není.

Statečné srdce (1995)

"Every man dies, not every man really lives."...právě tímto filmem by klidně mohla být definována svoboda. Mel Gibson dokázal, že si vážně dokáže vymyslet film pro sebe na míru. Nevím která jeho polovička je lepší zda ta režijní nebo herecká....obě jsou prostě skvělé. Nádherné drama, kouzelná skotská krajina a ten závěr...no není co dodat, takle dojat jsem dlouho nebyl. Prostě a jednoduše..."SVOBODUUUUU !!!"

Pokémon (1997) (seriál)

Tohle japonci vážně umí. Na animované ptákoviny a dětské seriály jsou borci. Na pokemonech jsem vyrůstal, takže i proto to vyšší hodnoceni, ale jinak je to samozřejmě o ničem a neznám člověka nad 12let kterého by to zaujalo a dal by víc než 1 hvězdičku (nebo víc než odpad) je to seriál pro děti a kdo se na něj nedíval jako dítě už mu na chuť určitě nepříjde :-) 40%

Digimon (1999) (seriál)

Snesitelná napodobenina Pokemonů. Asi taky trochu citový vztah z "dětství"...30%