Poslední samuraj (2003)

"Tell me how he died."..."I will tell you how he lived."....Spolu s Gladiátorem číslo jedna co se týka historických dramat. Naramě přesvědčivé, doslova vás vtáhne do děje, japonské krajiny i oné doby samurajů. Tom Cruise předvádí něco neuvěřitelného a dokazuje, že nepatří jenom do moderních akčních "nemožných" filmů. Dloůhé scény plné duchaplných dialogů také patří tam kam mají a taktéž plynule navazují a odsýpají takže výsledkem je 150 nádherných minut z Japonska 19století plného samurajů. 90%

Dlouhý víkend (2005)

Oddechová komedie vlastně o ničem. Chvíli po shlédnutí nevíte na co jste se dívali. Navíc mě nadchla rekapitulace přeřeků nakonci. Fakt vtipný :-)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tak tomu se říká válečný seriál podle mého gusta. Ideální délka těch deset dílů se dá snést. Žádné známé obsazení, ale herci předvádí něco neuvěřitelného. Akce, efekty i duchaplné dialogy. Některé díly obvzlášť ty prostřední jsou tak dokonalé, že se od nich člověk nemůže ani zvednout. Občas možná trochu vlastenecké, ale jinak fajn. Navíc skutečné výpovědi vojáků...dokonalost sama. 100%

Obchodník se smrtí (2005)

"The first and most important rule of gun-running is: Never get shot with your own merchandise."...Dokonale natočený film a přiblížení světa tak jak existuje, ale ne všichni ho tak vidí. Skělé od začátku do konce, od počátku jedné kulky až po skutečnou a děsivou pravdu jak onen systém funguje. Trio Cage, Hawke a Leto jsou naprosto perfektní, jeden kontrastuje a doplňuje toho druhého...dva protiklady bratra a navíc agent podle mého gusta. Originální film za 90%

Linkin Park: Road to Revolution (Live at Milton Keynes) (2008) (koncert)

Oba "problémy" z Texasu eliminovány. Publikum a tma. Oboje je zde na nedefinovatelné úrovni. Jak staré vypalovačky tak i nové poklidnější balady aneb koncert tolika žánrů jsem snad ještě neviděl. Mile jsem byl překvapen když se na scéně objevil Jay-Z to tomu přidalo ještě víc šťávy a publikum to taky ocenilo. Toto si nezaslouží nic jiného než 110%

Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Koncert jak má být. Jediná škoda, že není odehrán večer, kdy by vyšly najevo i světelné efekty. Ovšem koncert kapely, která začala úplně s něčím novým (nu-metalem) se dostala až sem a to pokračuje ještě dál. Parádní vypalovačky ve stylu, který nejde ani definovat. Bomba. Jako fanoušek hold musím dát 100%

Million Dollar Baby (2004)

Eastwood předvedl, že i jen jeden člověk se dokáže postarat hned o několik zakladních kamenů pro vznik nádherného filmu najednou. Režie, hudba, parádní role trenéra a kdo ví co jestě musel pro film udělat. Ale výsledek za tu námahu určitě stál. Vznikl tak oscarový film, který se může emočně rovnat i těm největším skutečným (sportovním) velkofilmům založených na pravdě. Poslední část filmu jsem jen seděl jak přikovaný do židle a čekal co se stane a jak to s Maggie dopadne. Drama roku ( a možná nejen to.) 90%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

"I thought *you* were my mother."...Mám hrozně rád válečné filmy takže hodnocení bude možná přehnané, ale i tak, je to jeden z těch lepších válečných filmů. Vylodění na Omaha Beach se zapsalo do historie kinematografie, Tom Hanks hraje kapitána líp než cokoliv jiného kdy hrál (možná tak trosečníka):-D...a i když začátek je o chlup lepší než zbytek filmu, závěr je taky doslova dokonalý. Spielberg je pořád borec. 90%

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších českých pohádek. "Spadlo ti to." "Asi vítr." Herci skvělý a zobrazení pekla s velmi vtipnou bandou čertů ještě lepší. Není co dodat, musí se vidět.

Vesničko má středisková (1985)

Jedna z nejlepších českých komedií. Ottík rulez a doktorovo kochání ještě lepší :-D 90%