Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Vtipné, akční a hlavně docela krátké, takže se člověk nezačne příliš nudit. Nejde o nijak převratné dílo, ale jako výplň volného večera to je vcelku přijatelná možnost.

Bídníci (2012)

My thoughts in a nutshell - Honest trailer: http://www.youtube.com/watch?v=IBYfA3zTxFE Dílo Bídníci patří k mým nejoblíbenějším příběhům realistické literatury - ale tenhle film mou nejoblíbenější adaptací rozhodně nebude... Stačí se na to podívat jen jednou.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Rozhodně lepší než SG1 a SGA, které lze s příčetností sledovat jedině tehdy, jestliže je vám 12 let. (směšné kostýmy a prostředí každé druhé planety-Kanady mě nesmírně irituje). SGU sice "vykrádá" BSG, ale tenhle styl mi přijde mnohem bližší a zábavnější na sledování - a především zde nejsou na každém kroku stupidní Goa'uldi - cizí rasy vypadají skutečně cize; zvlášť oceňuji snahu rozmanitého pojetí povrchu planet - Kanada je prostě už dávno vyčerpaná...

Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

Některými je tato série považována za vůbec tu nejhorší (včetně Probsta), ale mě to tak nepřišlo - aspoň ne do poloviny série. Krajina tu hraje velké plus (loďka je nezbytnou součástí týmu, bez ní se v Thajsku nelze obejít, což pozná jeden z týmů, když loďku ztratí...) - velkým mínusem tu jsou (nečekaně) soutěžící - i zde se najde několik výrazných karikatur, které baví - ale vývoj některých vztahů je vyloženě nepříjemný (včetně obvinění ze sexuálního obtěžování) a vítěz/ka Thajska byl jen soubojem mezi menším či větším zlem.

Skins (2007) (seriál)

Legendární první generace, nahrazena nudnější druhou.... a na třetí jsem se už radši nedívala. Takže pro mě Skins jsou hlavně první dvě série.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Norton je o něco lepší než Bana, ale stále to není ono. Snad to už konečně napraví Ruffalo (do třetice všeho dobrého, že... protože ty nesčetný reinkarnace, upgrady a facelifty jsou už vážně směšný).

Captain America: První Avenger (2011)

Velké plus má u mě tenhle film za to, že se celý odehrává během druhé světové války. Kdyby to nacpali do přítomnosti, tak bych to nepřekousla.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Criss Angel je typický emo-rockero-mág, který by pasoval tak do 80. let. Jenže ono je 21. století a zřejmě se tenhle styl zase vrací do módy... Je to showman, jehož triky jsou občas skutečným kouzlem, takže svoji práci odvádí velmi dobře.

Pokémon (1997) (seriál)

Kdo před deseti lety byl v pubertálním věku, tak dozajista na Pokémonech ujížděl a jestli tvrdí, že ne, tak lže. Pokémoni patří k mému dětství a s úsměvem budu vzpomínat na doby, kdy jsem dokázala vyjmenovat všech 150 druhů, včetně vývojových stádií... kdy jsem hromadně kupovala žvýkačky a byla zklamaná, když jsem v nich našla samolepku, kterou jsem už měla ve sbírce... kvůli seriálu jsem o víkendu vstávala brzo ráno, abych náhodou nepropásla nějakého nového Pokémona, který doposud v seriálu nebyl.... jednoduše řečeno, byl to fenomén - a stejně jako spousta fenoménů má ten neduh, že ho buď nenávidíte nebo milujete - a většina lidí z té první skupiny bez mrknutí oka dá odpad, i když třeba kdysi si tajně přáli mít vlastního Pikachu...

Rosalinda (1999) (seriál)

Jedna z lepších telenovel. Především díky Thalíe a jejím songům.