Moje rodina (2000) (seriál)

Typický britský humor, který miluji, zasazený do praštěné rodinky, kterou byste v reálu asi nechtěli potkat... nebo spíše potkáváte a nevíte o tom. Na obrazovce to je každopádně vždy legrace;-)

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Výborný návrat do dob, kdy všechno nebylo high tech, kdy giga neprotékala optickými vlákny během nanosekund. Kdy se vše řešilo v bitech a neexistovali otravné sociální sítě... A jakkoliv jsou pro mne binární kódy záhadou vesmíru, seriál si neskuteně užívám, protože Lee Pace je neskutečný sympaťák a je mi fuk, že ajťáckým řečem moc nerozumím.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

BBC přirukovala s dalším historickým dramatem, plným špíny, krve, násilí a irské whisky - prostě dokonalost.

V oku tornáda (2014)

Tornádové triky super. A každý film s Richardem vítám všedy deseti, i když hodnotit objektivně asi nebdu...

Stalker (2014) (seriál)

Seriály musejí jít s dobou - a to se týká i kriminálek. Nové zločiny jako kyberšikana či stalking jsou velmi vděčným tématem pro moderního diváka, protože se musí šířit povědomí o tom, že se jedná o dosti ohavné zločiny cílící v první řadě na psychiku obětí - a někdy dojde i na to násilí fyzické. Stalker si stále drží napětí a svým námětem je originálním počinem na poli procedural cop shows.

Vražedná práva (2014) (seriál)

Co se zpočátku jeví jako svižná variace na doktora Househo v ženském podání a místo v nemocnici se ocitáme před katedrou práv se brzy stane až téměř průměrným právnickým dramatem, ve kterém jsou obhajování i ti, co by si spíš zasloužili celu 2x2 metry. Maska silné hlavní hrdinka se začne odlupovat (a to doslova) a odhalí realitu, že Viola Davis není novým Housem v sukni, ale emočně labilní ženuškou podvádějícího manžela, jehož milenka nejen umře, ale i on sám je zavražděn.... což je nám připomínáno každou epizodu v útržkovitých flashforwardů, ve které se skupinka vybraných studentů snaží zbavit těla a důkazů. Škoda tedy je, že teoretická část, učící „jak si nechat projít vraždu“ je nahrazena více či méně nezáživnou praxí ze soudní síně jen s několika málo studenty – a zbytek třídy má prostě smůlu. Takhle divák musí sledovat partu rozdílných individuí, kteří vám brzy začnou lézt na nervy, co se snaží oslnit svou mentorku, která není tak zastrašující, jak ji v první epizodě všichni líčili (i když bez makeupu a paruky....). Jsem zvědavá, jak se příběh bude odvíjet potom, až dorazí do „přítomnosti“ a bude muset najet na jiný styl vyprávění, což bude už brzy.

Godzilla (2014)

Určitě povedenější remake než film z roku 1998, i když ještěrka není skoro celý film vidět. Ale bylo osvěžující vidět v americkém velkofilmu přežít hlavního „záporáka a hrozbu lidstvu, co musí být eliminována apod.“ Zpráva divákům je tedy jasná: chraňte přírodu a ohrožené druhy!

Strážci Galaxie (2014)

Hvězdné války se spářily s Vesmírnými tělesy a z toho vznikli Strážci galaxie. Ale tohle dítko patří do marvelovské rodinky, takže kromě hutné akce a vymazlených triků je tu hlavně skvělý humor, který cynicky utne jakoukoliv scénu, která začne smrdět patosem a kýčovitostí. A velkou zásluhu má na tom super cool mýval:-D Zatímco Avengers jsou stylizovaní drsňáci se „seriózním“ vzhledem, Strážci jsou roztodivná partička v čele s ironickým Rocketem, který by si zasloužil vlastní seriál – ve kterém by mu parťáka dělal strom:-D „I am Groot“ - aneb o něco složitější postava na zahrání, co se týče dialogů, než je Hodor v GoT. Jednoduše skvělý pop-corn blockbuster, ve kterém jsem si mohla užít Chrise Pratta (kterého jsem v Everwoodu fakt žrala). Vzhledově k nepoznání byli „sourozenci“ Lee Pace a Karen Gillian, nikoliv však hlasem a výrazy – jim jsem fandila nejvíce:)

Constantine (2014) (seriál)

Oproti stejnojmennému filmu je John konečně blonďatý, ale za to si dal předsevzetí tolik nekouřit – neboť to škodí zdraví. Televize má svá vlastní pravidla, zvláště pokud se jedná o celostátní vysílání. A na to doplatí Constantine se svou poznávací značkou. Ale co, mě to nevadí, spíš mě více mrzí, že z projektu odešla Lucy Griffiths, kterou mám ráda od dob seriálového Robina Hooda. Jasnovidka Zed je ale docela slušnou záhadou a s Johnem mají skvělou chemii. Teď už jen nezbývá doufat, že epizodní příběhy budou více temnější a temnější a zrodí se z nich nějaký pořádný story arc. Celkově se mi seriál dosti zamlouvá, jelikož mi připomíná zlaté začátky Supernaturalu, kdy se skutečně řešili démonické příběhy... a není to náhoda, protože právě SN měl v příběhu Constantina přímou inspiraci.

Houdini (2014) (TV film)

Kabelovka History by měla dělat více seriálů/minisérií, protože jí jdou zatraceně dobře. Protože při sledování Vikingů či nejnověji Houdiniho má divák pocit, že vše není jen čirá fikce. U televize, která si zakládá na historických faktech, je tedy prioritou vylíčit dokument pravdivě – a o to větší odpovědností to je u hraného dramatu. Houdiniho tedy beru jako úvodní kurz 101 do „kouzelnického umění“ založeného na iluzi a tricích – většina triků je sice už dávno odhalena, ale i tak je fascinující sledovat, jak před více než sto lety vznikaly ty nejúžasnější iluze, která by i dnes dokázaly fascinovat okouzlené obecenstvo. Houdiniho život je naplněn velkou dřinou a pílí a jeho osud je velmi zajímavým a dojemným příběhem, který stojí za to vyprávět. Adrien Brody se role zhostil na výbornou, sice za to Oscara nedostane, ale příští rok (když už nic jiného) bude přinejmenším nominován na Emmy za minisérii, to je téměř jisté.