Akta X - Hmyz (1995) (epizoda)

Znepokojivý díl, snad proto že si ho jde dost dobře představit jako skutečnost.

Pitomý Vánoce - Kola (2022) (epizoda)

Zcela upřímně? Dost jsem toho přetočila, protože mě to zkrátka nebavilo. Byla jsem zvědavá hlavně na disco. ;) každopádně je třeba si přiznat, že zbytek nejspíš proklikám (a rychleji) taky, takže tu i končím s hodnocením.

Rozbité zrcadlo (1980)

Jaj, tak tohle mě úplně minulo. Možná za to můžou přehnaná očekávání, ale tu třetí hvězdu dávám hlavně z úcty k hereckým hvězdám. Taky by bezpochyby bylo lepší, kdybych film viděla v originále a vyhnula se dabingu, ale nebylo na výběr. Strašně mě rušila hudba, zvlášť ten saxofon mi dral nervy, vůbec mi tam neseděl. Zápletka mi přišla přitažená za vlasy, ale budiž.

Kazatelova žena (1996)

Chtěla jsem si pustit film z roku 1947, ale nikde jsem ho dostupný nenašla, tak jsem šla aspoň do Whitney a spol. Příběh jako takový je moc hezký, vedlejší linky nejsou blbý, období Vánoc fajn, na konci jsem přála Julii naklonovat, aby  mohla být s oběma muži. :D Ale celý je to prostě rozplizlý v moc dlouhé stopáži a písničkách, které mě vůbec nevzaly za srdce. Škoda. 2,5*

Akta X - Kalusari (1995) (epizoda)

Fúú... člověk aby si po tomhle dílu zkontroloval trenky!

Smrt na Nilu (2022)

Byla jsem přesvědčená, že dvě hvězdičky nedám, přece jen vizuál to má fakt hezkej. Ale zvlášť poslední minuty byly tak směšný, že nemůžu jinak. Kdyby Branagh šel do své vlastní postavy a neprznil Poirota, vyznělo by to všechno líp a já bych to jako divák nejspíš brala jinak (taky líp). Tady mě sral už samotnej začátek, kdy zdůvodnili mroží knír, aby pak plynule pokračovali scénou, kdy si to postavy pomalu rozdávají na parketu (proč?!) a pak třeba i jinde (proč...). Ne, nebylo to dobrý. A ano. Jsem takovej DEBIL, že si pustím i Benátky. Však se znám...

Zázrak v New Yorku (1947)

Tak tohle se mi líbilo moc. Asi nejvíc fakt, že se divák může sám rozhodnout, jestli se chce dívat na Santa Clause, nebo jen na milého bláznivého staříka dobře ovládajícího manipulativní techniky. Letos na sociálních sítích hodně rodičů řeší pravdu a nepravdu o Ježíškovi, tak mě hodně pobavila scéna u soudu s juniorem. Láká mě i film z roku 1994, ale bojím se, že si pokazím ten dobrý dojem, který mám z tohoto filmu. Tady se vám minimálně prostředí New Yorku padesátých let prostě musí líbit.

Akta X - Podvod (1995) (epizoda)

Nepřidávám se k všeobecnému nadšení, i když zároveň nechci shazovat originalitu dílu. Ale já si na cirkus nikdy nepotrpěla a na freak show už vůbec ne, takže mě nevzalo už to prostředí. Po odhalení jsem si nebyla jistá, jestli mám říkat WTF nebo To je pecka. A nevím to vlastně doteď.

Akta X - Mrtvolné ticho (1995) (epizoda)

Člověk by řekl, že když z hodiny na hodinu tak děsivě zestárne, tak se aspoň trochu vyděsí. Stoický klid Muldera a Scully mě nepřestane překvapovat. Nicméně Vladimír byl v tomto díle příjemný bonus!