Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Samotnou mě až překvapilo, jak těžce se mi dívalo na "odcházejícícho" Poirota. Poslední záběr? Dokonalý. Samozřejmě za to může i uchopení tvůrců, ale tady jde prostě vidět, že Agatha Poirota přece jen nemohla mít ráda, protože tento konec si tento malý velký muž rozhodně nezasloužil. Udělala mu ten odchod sakra těžký.

Agatha Christie's Poirot - Podivná loupež (1989) (epizoda)

Pro mě nezajímavé téma, i přesto dávám tomu "žabožroutovi" tři hvězdičky. Protože si je zaslouží! A musím říct, že když paní Vanderlynová otevřená v tom bílým pyžámku dveře, tak i mně jako ženské spadla brada. Tomu říkám femme fatale.

Agatha Christie's Poirot - Rhodský trojúhelník (1989) (epizoda)

Kupodivu to vypadá, že Poirotovo velké odhalování před řadou podezřelých na konci filmu se první řady vůbec netýkalo a zaměřovalo se pouze na lehce odhadnutelné příběhy. Krásné prostředí, kapitán Hastings mi kapku chyběl :-) Příjemný průměr. (6.díl)

Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (série)

1. série - Poirotovy začátky se hodně perou s krátkou stopáží, kdy se do krátkého času musí vměstnat mnoho a už není moc času diváka mást a skrývat stopy. David Suchet se role zhostil na výbornou a troufám si říct, že už od prvního dílu belgického detektiva velmi dobře vystihl. Bravo!

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)

Začínáme výbornou Smrtí na mysu s více jak dvojnásobnou stopáží oproti zbývajícím dílům druhé série. A pak už zase jedeme v zhruba těch 50 minutách, což je na opravdu zajímavé vystavění příběhu, zápletky a vyšetřování prostě málo. Takže díly jsou většinou průměrné podle preferencí prostředí pak můžeme dělit na ty lepší a horší. Fajn je protknutí jednotlivých dílů jemným humorem. Avšak poslední tři díly mě skoro vůbec nezaujaly.

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)

Třetí řada začíná první knižní předlohou s tímto belgickým detektivem. Záhada na zámku Styles má opět oproti dalším dílům dvojitou stopáž a to příběhu jen prospívá. Nejvíc se mi líbily díly A co tvoje zahrádka, Tragédie v Marsdonu, Dvojitá stopa (ach, ta láska nebeská), Krádež královského rubínu (Vánoce!!) a Záhada lovecké chaty. Většinu z nich spojuje komorní prostředí, to já ráda.