Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Jedna z naj animovaných komiksoviek, i keď výhradne v kombinácii s prvým dielom. Viem, že pri pozeraní oboch mi v hlave stále behalo, ako mi film plní moje fanúšikovské priania ešte pred tým, ako som si uvedomila, že nejaké mám.

Elvis & Nixon (2016)

Film sa v traileroch tváril vtipnejšie, než sa v skutočnosti ukázal. Najväčší problém s týmto snímkom vidím v tom, že Johnson akoby diváka stále nútila k zamysleniu, ale neposkytla mu dostatok materiálu k tomu, aby divák vedel, nad čím sa to má vlastne zamýšľať. S tým súhlasí i prapodivný výber Shannona do úlohy Elvisa, pretože jeho stvárnenie Kráľa nie je dostatočne zábavné ani dostatočne hĺbavé. Je vlastne dosť mätúce, pretože ako divák opäť neviem, čo ním chceli tvorcovia dosiahnuť. Elvis tu mal očividne niečo vyjadrovať, ale neprišla som na to, čo by to malo byť. Jeden z tých filmov, u ktorých sa neviem nakloniť na žiadnu stranu, hodnotenie je však nižšie. Film to nebol zlý a vlastne ma i vcelku bavil, nohy mu však podkopáva fakt, že sa snažil o presah bez toho, aby si vôbec ujasnil aký.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Akčné, vtipné a milo ironické. Malé deti nadšené, staršie film uspokojí a mňa bavil. Jednotku som nevidela, ale dvojka bola príjemným prekvapením.

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Po "len" 80% prvej sérii prišiel absolútny masaker v podobe série druhej. Seriál naplno využil svoj potenciál a priam mysticky pohltil moju pozornosť. Zimomriavky od začiatku do konca.

Amadeus (1984)

Uhrančivý snímok ala Forman v najlepšej kondícii. Úchvatné, strhujúce, bez slabého momentu. Vypointované, perfektne charakterovo zvládnuté, výnimočné v stvárnení jedného génia. Pasáže sa svižne striedajú, štádiá deja majú svoju logiku, zmysel a cieľ. V závere dojemné bez jedinej slzy v mojich očiach. Výborne.

Charlie Bartlett (2007)

Veľmi príjemný film do každého počasia. Snímok o vyrovnávaní sa so stratou, problémami i životnými prehrami. Zároveň film zábavný, vkusný i citlivý, ktorý by ste sa nebáli pustiť svojej ratolesti. Príjemné postavy v príbehu o dospievaní, hľadaní samého seba i svojho miesta medzi inými. Téma filmárom známa, v Charliem Bartlettovi však pojatá nadmieru vydarene. Zásluhu na tom má hlavne Yelchin, ktorý je tu úžasne sympatický, a dokáže predať každú Charlieho polohu. Dielko môžem len odporučiť a to širokej škále ľudí, v čom je tento film malý unikát.

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Neskutočná konina, ale tak zábavná! Celú prvú polovicu filmu som si hovorila, že tie vtipy majú z mojej hlavy, presne tento štýl hovadín sa mi v nej totiž rojí. A že som sa celú stopáž smiala tak, že sa ľudia otáčali, mi vôbec nie je blbé. Film mi proste sadol do momentálnej nálady, vypla som hlavu a len si ho užila. Szymanski našťastie neskĺzol k utápaniu sa v stupidite, miesto toho ponúkol kopec gagov, situačnej komiky i pár nápadov, dokonca i nejaká ta spoločenská satira sa tu dala objaviť. Efron si trošku nudne hrá to svoje, DeVine sa dá vydržať, naplno ich ale prebíjajú baby. Plaza síce občas trošku prkenná, ale úloha jej sadla, Kendrick mi tu bola sympatická ako nikde. Milé, blbé, zábavné, čo viac od tohto žánru chcieť.

Tohle je náš svět (2016)

Na rovnakú tému zas trochu iná rozprávka, plná citu i pochopenia pre vlastné postavy a ich svet, ktorý sa bije s tým, na ktorý je bežný divák zvyknutý. Príjemný filmík, ktorý chytí za srdce i za bránicu a hlavne nad ním človek dokáže i rozmýšľať.

Narcos (2015) (seriál)

Zo začiatku zdĺhavé, no keď divák vydrží, odmenou je mu kvalitný náhľad na osud kráľa kokaínu. Tak kvalitný, že si plné hodnotenie bez pochýb zaslúži, napriek tomu, že subjektívne sa pre mňa nejednalo o výnimočný seriálový zážitok. Moura je výborný, Holbrook a Pascal potom jeho príbeh dopĺňajú a robia prístupnejší divákovi. Spracovanie je na vrchole televíznej tvorby a réžia je vymazlená - mrazivá, spotená a na nič sa nehrajúca. Pre niekoho, koho téma zaujíma, sa jedná o dokudrámu, ktorú nemožno nevidieť. Čo sa mňa týka, niektoré pasáže som ani nedýchala, avšak iné som zas trošku pretrpela. Ale úroveň spracovania ako seriálový fanúšik jednoducho musím oceniť.

Scream (2015) (seriál)

V roku 2015 ma dve novinky zaujali tak nenápadne, že som si svoju závislosť na nich uvedomila až v začiatku druhej série. Scream je jednou z nich (FYI, druhým guilty pleasure pokladom je UnREAL). Seriálový Vreskot nie je vôbec hlúpy, ako som čakala, a rozhodne nie je nudný. Je to seriál pre mladých, ale jeho spracovanie je efektívne a štýlové. V druhej sérii sa na každú ďalšiu epizódu teším tak, ako som zrovna u tohto seriálu nečakala. Postavy sú sympatické, možno až na hlavnú hrdinku, hudobne je seriál na MTV doma a hlášky vedia naozaj pobaviť. Tak ako celý seriál. Je to totiž strašidelná jednohubka, ktorú sa oplatí každý týždeň pustiť.