Chobotnička (1983)

Bond se nám přesouvá do cirkusu a jako klaun je vskutku prvotřídní. Ovšem věřit Mooreovi, že je stále velkým magnetem pro ženy, začíná být opravdu těžké. Nechává se zaskakovat i při běhu, ale díky tomu mají větší prostor kaskadéři, kteří s každým dalším filmem předvádí velkolepější kousky.

Jen pro tvé oči (1981)

Návrat ke špionážním kořenům a hlavně na planetu Zemi byl potřeba. Bond je sice zralý na předčasný důchod a Moneypenny obchází rovnou zubatá, ale má to konečně drive, nezvykle chytrou zápletku, nové nápady, pořádné bond girls a hlavně fenomenální akční pasáže, které vrcholí průjezdem 007 přes Cortinu d´Ampezzo.

Moonraker (1979)

Dokud Moore parodoval jednou za čas Conneryho, byla to docela zábava, ale Moonraker stojí pouze na parodování slavných filmů a parazituje na úspěchu Star Wars. Samotný závěr ve vesmíru je totální úlet mimo hranice série. Navíc Bond už tady začíná sklouzávat do kategorie chlípných dědků.

Špion, který mě miloval (1977)

Ani svým nejlépe hodnoceným zápisem do série si mě Moore nezískal. Bond začíná stagnovat, hlavní padouch je další megalomanský blázen a znovu dochází k vykrádání akčních pasáží s předchozích filmů. Vše tak drží pohromadě díky šovinismu Bonda vůči všem ženám, které potká. V dnešní době věc už těžko představitelná.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Bond zase jednou dostal pořádného protivníka. Scaramanga značně vyčnívá v dlouhé řadě magorů, kteří chtějí ovládnout svět. Jen ten počet bradavek nesedí. S příchodem Moorea se ze série stává komediální cestopis a to, co tady předvádí se ženami, musí být noční můrou všech feministek. Pro velký úspěch se vrátil rasistický buran Pepper.

Žít a nechat zemřít (1973)

Střídání stráží pokračuje. Broccoli a Saltzman představují dalšího Bonda. Moore má svoje roky, ovšem vypadá svěže a je rozhodně ve formě. Jeho pojetí agenta 007 zatím není úplně vyprofilované, ale prakticky nic ho nerozhodí, snaží se sarkasticky glosovat každou blbost a občas je to fakt křeč. Jane Seymour sice hraje naivní telátko, ale v nabitém žebříčku Bond girls se vyšplhala hodně vysoko.

Diamanty jsou věčné (1971)

Návrat krále se nekoná. Connery je oplácaný a chybí mu jiskra. Nepomáhá mu ani značně absurdní zápletka s diamanty. Hamilton znovu vrátil Bondovi velkolepost, ale jde pouze o výrazně odlehčený akční slepenec, který místy ani nedává smysl.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Neházel bych všechnu vinu pouze na Lazenbyho. Už na castingu přece museli vidět, že má charisma ukrajinského dělníka. Svěřit nováčkovi tak výjimečnou pasáž Bondova života zkrátka nebylo chytré a v roli osudové ženy bych čekal větší kost. Příliš netáhne ani akce. Třeba noční honička na lyžích, kterou zub času ohlodal až na kost, je naprosto příšerná. Znovu však nezklamala hudba a v rámci série překvapivě emotivní závěr.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Přesun do Japonska byl pro sérii velkým oživením. Jeho prostředí i kultura obohatily nejeden film. Titulní píseň je skutečně působivá, Blofeld konečně ukáže svůj nechutný ksicht a závěrečná akční mela v kráteru sopky je nejvelkolepější, kterou Bond zatím předvedl.

Thunderball (1965)

Thunderball bohužel sráží hned několik faktorů. Neopodstatněná stopáž, zmatený střih při bitkách, zrychlené akční scény a nepřehledné záběry pod vodou. Naštěstí Bond si jede to svoje a má rozhodně z čeho vybírat. Bond girls jsou zde opravdu božské. Nad všemi ční Claudine Auger, které v té době neodolal ani samotný Connery.

Časové pásmo bylo změněno