Česko Slovensko má talent 11 (2023) (pořad)

Jedna záhada je, že si někdo myslí, že Kohák je vtipný, nová záhada je, že si někdo myslí, že Kozub není trapný (tak moc, že se občas i ostatní lidé z poroty ozvou, nebo obrátí oči v sloup) a může do televizního vysílání.

Miliardy - Série 5 (2020) (série)

Ono to bylo vždy přepálené, ale tahle řada už vaří z vody. A byť ke konci značně přihořívat, stejně to je převařený čaj. A romantická zápletka mezi hlavními postavami to celé sráží. Tak doufám, že tomu nová krev zatnula tipec.

Pozlacený věk - Série 2 (2023) (série)

Možná že The Gilded Age potká to, co Downton Abbey, telenovelizování, a ze Sexu ve městě před 150 lety zůstane jen to pozlátko. Druhá řada je stejná jako první, ale to je spíš na škodu. Opět hlavním dějovým obloukem je snaha o společenskou změna Berthy Russell (když nemůžete stoupat po zažitém společenském žebříčku, vytvořte nový), tentokrát otevřením Metropolitní opery. Ta je vedle Brooklynského mostu (o tom ještě později), jednou z reálií New Yorku, který je, podobně jako v Sexu ve městě, kulisou seriálu. Bohužel kulisou nutně papundeklovou (vypulírovanou ve studiu). Což platí i pro charaktery a osudy postav. Ty jsou jen ramínky na okázalé kostýmy, které, podobně jako v Sexu ve městě, si zaslouží přinejmenším jednu hvězdičku. Jejich osudy se ale podobají postavičkám v SimCity. Přestože se seriál dotýká historických, společenských a osobních ožehavých témat, jako by byl zapnutý bezpečností protokol ve startrekovském simulátoru. Po pár dílech zjistíte, že se nikomu nemůže doopravdy nic stát. Vše zlé se děje jiným, jindy, jinak, mimo záběr. Veškerá příkoří a nepohoda je většinou do konce toho samého dílu vyřešena! Na šťastný konec si stačí počkat nejdéle do druhého dílu. Nicméně jedním ze zvyků aktuálních dobových seriál (Julia), jsou historické postavy. V jednom díle poznáme poněkud nejapného Oscara Wilda, ale památečný je díl (a dějová linka), kde zjistíme, že brooklynský most postavila Emily Warren Roebling. Je to podobně překvapivé historické zjištění, jako když ve Watchmenech zjistíme minulost Tulsy… A přitom jsem feminista, který po tom mostě dokonce šel. Neméně překvapivé je (a seriál se toho v zásadě drží), že inženýrka samouk Roeblign doznala uznání již za svého života, během otevřením mostu, což je v historii netradiční.

Rare Exports (2010)

Skvělý film na první adventní víkend. Možná nezabili Kennyho, parchanti, ale vedle Mariah Carey vykopali a rozmrazují Satana Kalouse. Otec prasátek v severské verzi.   You better watch out You better not cry You better not pout I'm telling you why … Santa Claus is comin' to town

Hellraiser (2022)

Krása. V rámci daného vesmíru důstojný reboot pro nové tisíciletí. A Pinhead dostal*a náležející… trans/genderovou identitu. LAMENT, LORE, LAUDERANT, LIMINAL, LAZARUS, LEVIATHAN

Co přináší řeka (1983) (seriál)

Svého času fenomenální seriál mého dětství, ale nostalgie nestačí na to, aby obstál v čase. Možná knižní předloha, původně trilogie. Ale sága dnes působí moc „televizně“, když hlavní hrdinka, se kterou trávíme roky od jejích –náct do středního věku, se nezmění, ani co do charakteru, ani co do účesu (snad od předposledního dílu si vlasy, většinou, svazuje).

Přísně tajné! (1984)

Tenhle kousek z rodiny bláznivých komedií mně dosud minul, což je škoda, protože nápady má opravdu super bláznivé a svého času bych ho ocenil víc.

Miliardy - Elitní skupina (2020) (epizoda)

Koukám dle anotace od HBO, že je ve zvyku nebinární osoby přechylovat, such fun :)

Drazí běloši - Série 3 (2019) (série)

I když bych tuhle řadu jinak raději vynechal, stálo za to téma nerovných sexuálních vztahů vyučujících a studujících. A pak HIV. Těžko si vybavit seriál, kde by byly postavy (různého genderu) žijící s HIV.

Tina Turner, prostě ta nejlepší (2021)

Fotografie a záběry se opakují, nejvíc je otravné, když se několikrát opakují promluvy. Minimálně o čtvrt hodiny ten film mohl být kratší. Navíc jsem měl pocit, že to je celé chronologicky poskládané poněkud hala bala.