Filmy našeho dětství (2019) (seriál)

Solídny doplnok k bežne dostupným bonusom na blu-ray a dvd. Obsahuje informácie, ktoré si skôr prečítam v rozhovoroch roztrúsených po časopisoch alebo na internete. Je pozoruhodné ako sa z filmov so žobráckym rozpočtom nakoniec stali kultové. Keďže sa dokument venuje výlučne predprodukcii, s absenciou niektorých kľúčových tvárí treba počítať. Veď napr. takí herci v tom čase ešte nehrajú extra dôležitú úlohu, aspoň teda myslím. Jediný Cameron citeľne chýba v časti o Votrelcovi 2. Sorry James, Votrelcoch. Vlastne ešte aj Verhoeven pri Robocopovi. Škoda trocha neučesanej formy, kde sa v prvej sérii objavuje Sám doma a nie až v tej následnej, špeciálne venovanej Vianociam, spolu s Burtonovov Predvianočnou nočnou morou a Vianočným škriatkom s Ferellom. Obdobne je to aj pri štvrtej, ktorá je koncepčne hororová a Cesta do Ameriky tu pôsobí celkom rušivo. Dávam to za vinu faktu, že zrejme ani sami tvorcovia neplánovali ďalšie pokračovania. A možno sa iba mýlim a jednoducho to nadrbali hlava-nehlava. Stále však vyššia liga ako spriaznený Voir.

Captain America: Občanská válka (2016)

Russoovci si udržali štandard z predchádzajúceho filmu. Zimný vojak je síce fajn a rovnako aj Občianska vojna ale pre mňa oba stratili čaro opustením retro ducha Prvého avengera. Tak sa nám šašovia pobili medzi sebou, nik nezgegol a ďalej čo? Začínam mať pocit, že úvodné filmy týchto superhrdinských originov sú pre mňa najzaujímavejšie.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Slasher, ktorý má všetky potrebné zložky pre kvalitnú mäsiareň ale iba jednu z nich využíva naplno. Lunapark síce nieje ničím objavným čo sa týka miesta činu lenže atrakcie na tom tunajšom sú prvotriedne. Okrem nich mi bolo všetko ostatné celkom ukradnuté. To nie je zrovna dobrá vizitka pre film a zvlášť ak ide o horor.

Zmetci (2021)

Keď Danny Ocean naverbuje tých najlepších od fachu, niet sa čo čudovať zostave, ktorá po nich ostane k dispozícii.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Au! Tak toto bolelo. Bez srandy. Kam sa stratili tí zábavní starci? Čo tie Arnieho a Jetove šteky? Koho napadlo nasrať tam Forda doboha? A Banderas? Tak to je u mňa ašpirant na najotravnejšie hovädo na svete. Ani tá mládež mi nepila toľko krv. No a finále dlhééé a nudné ako cesta po paľbe domov. Serte už na to.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) odpad!

Seriál, vďaka ktorému som objavil nové plemeno sliepok. Gilmorky. Strávil som s nimi zo desať častí a tej pachuti sa už nikdy nezbavím. Toto je fakt najotravnejšia mater s dcérou pod televíznym slnkom. V každej situácii a za každých okolností vedia slovne zareagovať. Ani na chvíľu si tie zobáky nezavrú. Ešteže nepoznám nikoho kto takto sústavne kotkodáka. Vlastne poznám doboha. Dokonca je to chlap!

Přátelé - Pomluvy (2001) (epizoda)

Nezvyknem hodnotiť priamo prepojené jednotlivé epizódy akejkoľvek série akéhokoľvek seriálu ale tu spravím rád výnimku. Za mňa najlepšia časť Priateľov. Svetlý moment, kde sa nerieši otravný vzťah Rachel a Rossa. No a Pitt to tu dáva na pána.

Přátelé (1994) (seriál)

Nikdy mi títo kvázi priatelia neprirástli k srdcu. Z príjemnej partie ľudí v začiatkoch sa časom stala len otravná banda. Predovšetkým charakterovo odporná Rachel, drbnutá Phoebe a hlúpy Joey. Ak si v tejto trojici niekto našiel životný vzor no tak amen tma.