• Krátkometrážní

Šarlatové písmeno (1973)

Je znát, že se tady Wenders ještě hledal (navíc historický film už pak nikdy nenatočil), ale i tak se mi to docela líbilo. Místy podmanivá atmosféra, dobře vybraná hudba, precizní kamera (holt Robby Müller, není se čemu divit) a zajímavý příběh, jen jsem čekal nějaký větší konec. Rozhodně jsem ale rád, že jsem to viděl a ještě víc jsem rád, že jsem to vůbec sehnal - nebylo to lehké. 3*

Electric Dragon 80.000 V (2001)

Objektivně za slabé 3*, přece jenom je to experimentální film, ale jinak mě to moc nechytlo. Udělané a natočené je to slušně (i když jsem místy měl pocit, že za tím vším stojí nadaný amatér - což je docela blbý, když za tím stojí někdo, kdo už natočil několik filmů a vystudoval filmařskou školu), ale jinak je to naprosto prázdné, nějaký děj tam skoro ani není a i když se to snaží o nějakou atmosféru, mě to dost minulo a málem unudilo. A to to nemá ani hodinu... Čekal jsem něco jako Tetsuo, ale naštěstí je to normálnější a nehraje si to na bůhvíjaké umění. Je to taková japonská variace/parodie na superhrdinské filmy. Ale pořád lepší, jak kterýkoli díl Avengers... Slabé 3*

Taxi 121 (2016)

Celkem milé překvapení. A o to víc si vážím, že z Česka. Jsou v tom znát jisté chyby (ne vždy uvěřitelné dialogy, občas nelogičnosti, občas patetické scény), hudba občas přeřve zvuk a dějově to je jen kopírka různých amerických thrillerů (včetně té rádobyšokující závěrečné scény), ale na rozdíl třeba od Trhliny (která je zase jen kopírkou různých amerických hororů) má atmosféru, má napětí a člověk se o hlavního hrdinu celkem i bojí. Na české poměry se jedná o skutečně slušný thriller a klidně bych mu dal i vyšší hodnocení, kdyby to nemělo tak zpackaný závěr. Trochu mi tam chyběl nějaký zvrat, nějaké překvapení, takhle vše skončilo tak, jak se dalo od začátku očekávat. Škoda. Ale jinak jsem dost spokojený. Silné 3*

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Oproti jedničce dost nuda a navíc v tom oproti ní není nic navíc. Celé je to natočené strašně obyčejně, průměrně a je to bohužel znát úplně ve všem, od filmařiny a zvratů až po postavy. Snad jen některé ty smrti jsou dobře udělané a ten zbytek nějak zachraňuje Freddy Krueger. Jinak ale zklamání. 2*

BoJack Horseman - Divoká myška (2014) (epizoda)

Téma dobré, ale to provedení je takové nijaké, nevtipné a nezajímavé... Podobně jako u pilotu. Takž zase mám pocit, že tomuhle seriálu nikdy nepřijdu na chuť. Lepší 2*

BoJack Horseman - BoJack nenávidí armádu (2014) (epizoda)

Rozhodně lepší než pilot - a to ve všem. Už to není tak nevtipné, otravné a nudné, tohle je dokonce i chvílemi chytré a mělo to co říct, takže by z toho seriálu možná nakonec mohlo něco být... Uvidím, snad se to nepokazí a kvalita půjde nahoru. 3*

BoJack Horseman - BoJack Horseman: Příběh BoJacka Horsemana, kapitola první (2014) (epizoda)

Na tohle se chci podívat už dlouho a dostal jsem se k tomu až teď. Kdybych měl tenhle seriál soudit jen podle pilotu, tak s tím okamžitě seknu. Nesympatické postavy, nevtipný humor (v tom lepším případě, někdy je to dost trapné) co jde mimo mě, animace nijak úžasná, abych ji zvlášť chválil... Tak co tady vlastně hodnotím kladně? Asi pár vtípků v obraze, které tu nevtipnost dialogů občas tahají z úplné bídy. Taky mě trošku zajímá, kam se děj vyvine do budoucna, ale jestli všechny epizody budou takové, tak to s tímhle seriálem brzo seknu. Slabé 2*

Expanze - CQB (2015) (epizoda)

Jestli je tohle jedna z nejlepších epizod 1.série, tak tenhle seriál asi fakt není pro mě. Děje málo, akce (zbytečně) hodně a vše se vyvíjí pomalu, avšak s důrazem na akční a prvoplánově "napínavé" scény (které ale ve finále většinou v ději nehrají moc velkou roli), než na nějakou atmosféru, většina epizody byla nudná... Sorry, ale tak to na mě prostě působí. A on vlastně ani ten děj mě doteď moc nezaujal, stejně jako postavy. Taky v tom jsou nelogičnosti (ta přestřelka, tvl... všechno schytají cvičení mariňáci a naše necvičená posádka všechno zvládne bezproblémově...). Fakt nevím, asi dám ještě jeden díl a když mě nezaujme, asi s tímhle seriálem nadobro seknu. Lepší 2*

Carnivale - Blizard (2003) (epizoda)

Zatím nejslabší epizoda, protože tady se to dějově hne fakt nepatrně, ale i tak to pořád má slušnou atmosféru, pořád to má zajímavé postavy a pořád chci vědět, kam se to vyvine dál - a to je podle mě hlavní. 4*

Malá z rybárny (2015)

Historka (dle "pohádky" Hanse Christiana Andersena, takže už je od počátku jasné, co se tam bude dít a jak to skončí) vhodná na krátký film, ale násilně natažená na celovečerní stopáž. V tom je asi největší problém tohohle filmu. Balej určitě umí, jenže jenom krátké filmy - třeba Jedné noci v jednom městě se mi líbilo, ale stejně se jedná o povídkový film. Na Malé z rybárny se prostě podepsalo to, že je to jeden příběh s celovečerní stopáží a Balej to neukočíroval. Vizuálně to vypadá dobře, loutky a práce s nimi je skvělá a i to město vypadá správně depresivně. Jenže to město tak jenom vypadá, ale na člověka tak moc nepůsobí. Celý ten film je tak strašně chladný, že z toho těžko můžu mít nějaký silný dojem. Ani depresivní, ani dojemný, prostě žádný. Navíc ani nechápu, pro koho je ten film primárně určený, některé sekvence mají humor jak z nějakého dětského filmu a pak tu máme sekvence z nevěstince apod. Mít to víc jasno, pro koho je ten film natočený a zkrátit to tak o polovinu, asi bych byl spokojený. Takhle víc jak lepší 2* dát prostě nemohu.