• Krátkometrážní

Gumballův úžasný svět - The Fraud (2014) (epizoda)

Z těch všech epizod, které jsem dneska viděl, byla tahle nejslabší a nejmíň vtipná, ale i tak je dobrá a líbila se mi. Každopádně o všechnu zábavu se zde postaral hlavně Gumball s Darwinem, hlavně ze začátku. Ředitel Brown mě zrovna nepobavil. 4*

Gumballův úžasný svět - The Vacation (2014) (epizoda)

Tak tohle byla naprosto skvělá epizoda. Hodně se mi líbil ten nápad, celkový průběh epizody, párkrát jsem se i zasmál nahlas, dokonce pár scén mi připomnělo Wolf Creek. Osobně bych tuhle epizodu označil za jednu z nejlepších, jakou jsem zatím viděl. 5*

Gumballův úžasný svět - The Buddy (2019) (epizoda)

Tak nejblbější postavou v tomhle seriálu evidentně nebude Richard... A i když mi tady něco připadalo přehnané, i tak mi tahle epizoda prostě přišla skvělá a dám jí slabých 5*. A ten nápad s knihami se mi hodně líbil.

Gumballův úžasný svět - The Drama (2018) (epizoda)

Tak tahle epizoda se mi líbila snad vším, dějem, humorem (dokonce jsem se několikrát zasmál nahlas) a Carrie je tady opět v hlavní roli, takže jiné hodnocení než 5* pro mě nepřipadá v úvahu.

Gumballův úžasný svět - The Wand (2012) (epizoda)

Zase se mi hodně líbil ten nápad, akorát mi nepřišel dotažený do naprosté dokonalosti. Ale i tak je to fajn díl a několik nápadů je tam vtipných. Silné 4*

Ďáblův advokát (1997)

Nebýt ta prostřední část tak moc utahaná, tak bych snad těch 5* dal. Ono je na něm znát, že je celý skvěle promyšlený, má co říct a rozhodně to říká, navíc si (kromě toho prostředku) udržuje celou dobu napětí. Líbí se mi tady to naprosto přesné vyobrazení ďábla, jak lidi využívá, aniž bychom o tom často sami věděli a hodně se mi líbil ten závěr, který ukazuje, že ďábel není nikdy jen jeden člověk a že může vypadat strašně sympaticky (což je myšlenka, kterou se některé filmy snaží až křečovitě říct (třeba Rekviem za rytierov, že?), ale jen málokde ta myšlenka skutečně zapůsobí - a tady se to povedlo určitě). Je toho víc, co ten film říká, každopádně mě se líbil hodně, byl i skvěle natočený a zahraný a kromě toho utahaného prostředku mu nemám co vytýkat, jelikož prostě funguje přesně tak, jak má. Silné 4*

Útes smrti (2010)

Jaj, tak tohle bylo zklamání jak sviňa. Úvodních 20 minut sledujeme kopu nudných lidí co vedou nudné řeči a celé je to natočené poněkud amatérsky. To jsem pořád věřil tomu, že se to třeba ještě rozjede. Jenže tady se to bohužel nestalo - po úvodních 20 minutách se převrhne loď, žralok prvně zaútočí a i když jde už konečně o život, ona je to pořád strašná nuda! Možná jsem jen na ten film neměl správnou náladu, co já vím, ale prostě mě to nebavilo a jelikož hlavní postavy mě neměly čím zaujmout, dokonce o nich ani nic pořádně nevíme, takže jsem neměl ani důvod proč jim fandit. A v téhle náladě jsem ten film dokoukal nějak do konce a na konec si řekl, že aspoň ti herci hráli dobře a bylo vidět, že se Traucki aspoň snaží o nějakou atmosféru, ale žel se mu to tady nějak nedaří. V Krvavé laguně se mu to povedlo líp, i když ne o moc, ale tam se aspoň hlavní hrdince dalo fandit. Jinak teda tenhle film nic moc, zklamalo mě to. 2*

Světlo století (2006)

Tenhle film jsem si od Weerasethakula nechal jako poslední a jak se mi potvrdilo, udělal jsem dobře. On je to hodně zajímavý film se zvláštní poetickou a chvílemi až mystickou atmosférou a přitom příběh má dost jednoduchý. Vlastně tam nejde o nic jiného, než že se v nemocnici seznámí doktor a doktorka, kteří pak následně začnou spolu chodit. Celé je to ale natočené velmi osobitým, atmosférickým a podmanivým způsobem, který je typický skoro pro všechny Weerasethakulovi filmy (a nejpůsobivější podle mě je buď v Lásce z Khon Kaen, nebo v Tropické nemoci), takže ta hodina čtyřicet "o ničem" vám uteče jako voda. A to přesně na filmech tohoto režiséra mám rád, a ve Světle století, společně s Tropickou nemocí, je ta atmosféra nejvýraznější. Střídají se zde scény vtipné (mnich u zubaře), romantické (první "rande") i mysteriózní (záběry soch, předposlední scéna), všechno to ale funguje dohromady. Sice opět nedokážu říct, jestli tím Weerasethakul chtěl říct něco víc, nebo Světlo století založil jen na perfektní filmařině a podmanivé atmosféře. Jelikož ale já na atmosféře jeho filmů tak trochu ujíždím a Světlo století mě skoro nenudilo, dokonce bych ten film označil jako pozitivní, a tak nemám problém mu dát 4*. Co se ale Weerasethakulových ostatních filmů týče, Tropická nemoc mě ale dostala přece jen o něco málo víc (a to se věnuje mému ne zrovna oblíbenému tématu) a v mém osobním žebříčku by tenhle film byl až na druhém místě. 4*

Gumballův úžasný svět - The Puppets (2017) (epizoda)

Naprosto skvělá epizoda, která se z geniálního námětu promění na ještě geniálnější parodii na Don´t Hug Me I´m Scared. Parodii na něco takového bych v seriálu pro děti fakt nečekal, každopádně i tohle je důvod, proč mi tahle epizoda připadá tak skvělá. 5*