• Krátkometrážní

Útes smrti (2010)

Jaj, tak tohle bylo zklamání jak sviňa. Úvodních 20 minut sledujeme kopu nudných lidí co vedou nudné řeči a celé je to natočené poněkud amatérsky. To jsem pořád věřil tomu, že se to třeba ještě rozjede. Jenže tady se to bohužel nestalo - po úvodních 20 minutách se převrhne loď, žralok prvně zaútočí a i když jde už konečně o život, ona je to pořád strašná nuda! Možná jsem jen na ten film neměl správnou náladu, co já vím, ale prostě mě to nebavilo a jelikož hlavní postavy mě neměly čím zaujmout, dokonce o nich ani nic pořádně nevíme, takže jsem neměl ani důvod proč jim fandit. A v téhle náladě jsem ten film dokoukal nějak do konce a na konec si řekl, že aspoň ti herci hráli dobře a bylo vidět, že se Traucki aspoň snaží o nějakou atmosféru, ale žel se mu to tady nějak nedaří. V Krvavé laguně se mu to povedlo líp, i když ne o moc, ale tam se aspoň hlavní hrdince dalo fandit. Jinak teda tenhle film nic moc, zklamalo mě to. 2*

Světlo století (2006)

Tenhle film jsem si od Weerasethakula nechal jako poslední a jak se mi potvrdilo, udělal jsem dobře. On je to hodně zajímavý film se zvláštní poetickou a chvílemi až mystickou atmosférou a přitom příběh má dost jednoduchý. Vlastně tam nejde o nic jiného, než že se v nemocnici seznámí doktor a doktorka, kteří pak následně začnou spolu chodit. Celé je to ale natočené velmi osobitým, atmosférickým a podmanivým způsobem, který je typický skoro pro všechny Weerasethakulovi filmy (a nejpůsobivější podle mě je buď v Lásce z Khon Kaen, nebo v Tropické nemoci), takže ta hodina čtyřicet "o ničem" vám uteče jako voda. A to přesně na filmech tohoto režiséra mám rád, a ve Světle století, společně s Tropickou nemocí, je ta atmosféra nejvýraznější. Střídají se zde scény vtipné (mnich u zubaře), romantické (první "rande") i mysteriózní (záběry soch, předposlední scéna), všechno to ale funguje dohromady. Sice opět nedokážu říct, jestli tím Weerasethakul chtěl říct něco víc, nebo Světlo století založil jen na perfektní filmařině a podmanivé atmosféře. Jelikož ale já na atmosféře jeho filmů tak trochu ujíždím a Světlo století mě skoro nenudilo, dokonce bych ten film označil jako pozitivní, a tak nemám problém mu dát 4*. Co se ale Weerasethakulových ostatních filmů týče, Tropická nemoc mě ale dostala přece jen o něco málo víc (a to se věnuje mému ne zrovna oblíbenému tématu) a v mém osobním žebříčku by tenhle film byl až na druhém místě. 4*

Gumballův úžasný svět - The Puppets (2017) (epizoda)

Naprosto skvělá epizoda, která se z geniálního námětu promění na ještě geniálnější parodii na Don´t Hug Me I´m Scared. Parodii na něco takového bych v seriálu pro děti fakt nečekal, každopádně i tohle je důvod, proč mi tahle epizoda připadá tak skvělá. 5*

Gumballův úžasný svět - The Founder (2018) (epizoda)

Tady bych strašně rád dal víc, jelikož ten nápad byl geniální a jako satira to i celkem fungovalo (a Richard vydávající se zakladatele obří firmy byl též skvělý nápad, byť jsem ho viděl už ve Spongebobovi), akorát ne na tolik, abych těch 5* dal. Takže jenom silné 4*

Gumballův úžasný svět - The Club (2011) (epizoda)

Jedna z těch příjemných průměrných epizod (ale jen tohohle seriálu, oproti některým jiným je naprosto dokonalá), která rychle utekla, dobře se na ni dívalo, člověk se u ní zasmál, ale na 5* to prostě není. 4*

Řekneme to filmem (1941)

Příjemný dokument o důležitosti filmového média jak pro svět, tak pro reklamy firmy Baťa. A i když větší část druhé poloviny filmu tvoří jen sestřih z různých reklam Bati, i tak mi to nevadilo a dobře to vynahradil "velkolepý" závěr. 4*

Sama v Africe (2009)

Netrvat to skoro dvě hodiny, tak bych snad i ty 3* dal, takhle mě to ale strašně nudilo. Přitom ten příběh byl vedený dobře, herecky to taky bylo zvládnuté, akorát teda hlavní hrdinka, která se snaží dokázat i přes životy lidí které miluje, že je strašně odvážná - a nakonec toho lituje, mohla být popsána víc po psychické stránce. Ale i když se to snaží o nějaké pomalé vyvíjení napětí, tak ten film nefunguje a fakt jenom nudí. Ani kameru bych nepochválil, neustále zabírá detaily hlav postav a okolní přírody taky moc nevyužívá. Jo, téma to má zajímavé a Denis o něm podle mě i něco ví z osobních zkušeností, ale to nemění nic na tom, že ten film je utahaný a strašně nudný. Lepší 2*

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Štvala mě ta epizodnost, protože i když tam byla jedna hlavní zápletka, celkově mi to pospolu moc nedrželo. Taky ten Snoopyho literární příběh mě moc nebavil, spíš nudil, ale jinak si nemám moc na co stěžovat. Je to příjemný filmeček s hezkou animací, sympatickými postavami, rychle to uteče, u něčeho jsem se i pobavil a závěr to mělo očekávaný, ale hezký. Taky se mi líbilo, že to bylo celé pozitivní, velmi milé a na ten film bych klidně koukl znova, což se o dost současných animácích říct moc nedá, takže nevidím důvod, proč nedat 4*. I přes tu epizodnost se mi ten film nakonec (pro mě až překvapivě) líbil. Btw, film jsem zde hodnotil přesně jako tisícátý. 4*

Darwin's Yearbook (2019) (seriál)

Ona je to clip show, složená ze všech možných epizod Gumballova úžasného světa, ale celkově to má takový příjemný námět a dobře se na to dívá, takže nemám důvod tohle nějak kritizovat, byť tyhle clip show nemusím (hlavně u Simpsonů, tam jsou slabé skoro vždycky), On tenhle seriál (myslím Gumballův úžasný svět) bourá seriálová klišé, už jsem se o tom nejmíň dvakrát přesvědčil. A tenhle "dodatek" k seriálu (nevím, jestli vznikl před jeho ukončením nebo po) je opravdu celkem příjemný. 4*