• Thriller

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Psychopať James a drzaňa Alyssa a ich bizarné dobrodružstvo. Skoro dokonalá seriálová jednohubka, ktorú zhltnete na jedno posedenie ... teda na dve. Druhá séria tiež veľmi slušná. 4,5*

Střípky (2021)

Mohlo to byť ďaleko lepšie, keby pred koncom Malekovi nezmrvili scenár. Atmosféru dostatočne vytváral fantastický soundtrack a herecky to bolo celkom slušné. Taká normálna kriminálka za 3,5 hviezdy.

Zvuk metalu (2019)

Mám pocit, že ešte chvíľu budem mať ten film v hlave a prídem sem dať päťhviezdu. Výborný film so zaujímavou témou a fantastickým Ahmedom. Práca so zvukom a našimi ušami na výbornú. Silný príbeh. 4,5*

Šifra mistra Leonarda (2006)

Mistra šifra Leonarda od pána Browna je prudko čitateľná, teda ak ju čítajúci neberie až príliš vážne a doslovne. A film je presne taký istý ako kniha ... na oddych ako stvorený. Skvelý soundtrack. 3,5*

V nitru Llewyna Davise (2013)

To sú tí umelci .. ani zaboha nebudú robiť niečo iné, aj napriek tomu, že im muzika nevynáša. Aj keď tu snaha bola, len Davis bol tak trochu smoliar. Ešteže mal kde tašku, gitaru a hlavu zložiť. Bavila ma melancholická atmosféra, a aj muzika tohto filmu. A budem sa opakovať, ale Isaac je nesmierny fešák. 3,5*

Palmer (2021)

Veľmi predvídateľné, ale atmosféra a nálada filmu ma bavila. Herecky slušné, Juno výborná a chlapec to príjemne osviežil. 3,5*

Občan Kane (1941)

Charlie si myslel, že mu patrí svet .. a skoro aj hej. Že za peniaze si kúpi všetko .. a veru, skoro všetko. Lenže v konečnom dôsledku bol vlastne úplne sám a všetko jeho bohatstvo odišlo hore komínom. Koniec trochu vlažný, ale to ostatné sa celkom dalo. Forma (mimochodom výborná) víťazí nad obsahom (Charlie si nezískal vôbec moje sympatie, a tým pádom aj ten jeho príbeh išiel trochu mimo mňa).

Moje učitelka chobotnice (2020)

Nuž .. som rada za Craiga, že opätovne našiel chuť pracovať a jeho netradičná učiteľka mu pomohla otvoriť oči a myseľ. Som rada za Toma, že popri celodennom myslení na chobotnicu, či už vo vode, alebo na súši, si otec na neho našiel čas. Film je to pekný, niektoré zábery dychberúce a chobotnica je nesmierne zaujímavý tvor. Ale .. celý čas som mala chuť vypnúť zvuk, pretože Craigov meditačný koment mi extra nesedel a jeho hlas mi rezal uši .. bohužiaľ. 3,5*

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Fanúšik Hviezdnych vojen nie som, ale videla som všetky časti. No a toto tu bol taký lepší priemer s celkom nezáživným príbehom. Výprava a kostýmy úžasné, hudba typická pre SW .. teda fajn. Jednotlivé postavy ma nijak nechytili za srdce .. možno tak Whitaker bol zaujímavý. 3,5*

Nemocnice Chicago Med (2015) (seriál)

Minule, po dopozeraní jedného tureckého seriálu, som mala pocit, že už viem turecky celkom slušne. Po tomto seriály mám zase pocit, že by som zvládla niekoho zaintubovať ... minimálne. Chicago Med je učebnicový seriál z lekárskeho prostredia, kde sa deje všetko stále dokola a kde každý chodí s každým. A nejaké to klišé a poučné reči tiež nechýbajú. Ale zase vôbec nie je nuda, no a mne povrchnej stačí, keď je na obraze Dr. Choi. 3,5*