• Thriller

Sedm statečných (2016)

Sedem statočných pre novú generáciu. Nemá význam porovnávať staré s novým. 2016-ka nemá pre mňa to čaro nepoznaného a tú fantastickú atmosféru 1960-ky, ale má to výbornú záverečnú prestrelku, slušných hercov, úžasne odporného Petra a skvelého Byeong-heona.

4Gyoshi churi yeongyeok (2009)

Taký fajin mládežnícky film, ktorému nechýba tempo a pred koncom aj napätie. Hlavný hrdina síce vyzerá na dvanásť a hlavná hrdinka chvíľu ako Violet Parr, ale nudiť som sa s nimi nestihla, nakoľko film má veľmi priaznivú stopáž. Ktovie, či by to tie naše slovenské decká dali za tých 45 minút.

Omlouvám se! (2013)

Výchovný film na stredné školy. A kľudne aj na základné. Aj pre rodičov. Plné poučiek ako to robiť, ale aj ako to nerobiť. 2,5*

A čo ja, miláčik? (1986) (TV film)

Ak si hlášky z filmu pamätáte 30 rokov, tak museli stáť za to. Skvelá vec!

Čas zastavit se (1988)

Mama to pochopila prvá ... že každý má právo na svoj vlastný život. Obzvlášť talentovaný Danny, ktorého fantasticky zahral talentovaný River. Možno málo uveriteľné, málo známe, ale naozaj dobré. Mne sa páčilo.

Žena od vedle (1981)

Ani s tebou, ani bez teba. Mne tam ale chýbalo to hlavné ... vášeň medzi Mathilde a Bernardom. 2,5*

Trabantem až na konec světa (2014)

Stačí nápad, pár správnych ľudí a za žiadnu cenu nezísť z cesty. A aj nejaké to šťastie. Fandím takýmto nadšencom. Jedného podobného mám doma, a konkrétne tieto krajiny mám napozerané z jeho fotiek. Krajina nádherne fotogenická, farebne úžasná a áno aj ľudia sú tam veľmi milí. Všetky tie ostatné zádrhely, ktoré ich stretnú cestou sú iba veľkým plusom pre nás divákov, nakoľko je to všetko ešte zaujímavejšie a som rada, že to nakoniec dobre dopadlo. Žltá je dobrá! (Filmová výzva 2016 - Frajer42)

Malý velký muž (1970)

Jack Crabb si vedel kabát prevrátiť vždy v správnej chvíli. 3,5*

Hello Herman (2012)

Na túto tému som už videla aj lepšie filmy, bohužiaľ ... herecky dosť slabé a nepresvedčivé. Project 52 Films by Women