• Thriller

Bokeh (2017)

Riley, ktorý berie život tak ako prichádza a žije prítomným okamžikom. No a Jenai, ktorá potrebuje odpovede na svoje otázky a hľadí aj do budúcnosti. Mne títo dvaja sadli, takže absencia poriadneho príbehu a tempa ma neotravovala. Film má príjemnú muziku a kopec krásnych záberov Islandu ... či už rozostrených, alebo zaostrených. Páčilo sa mi. 3,5*

Listopadoví vrazi (2017)

No neviem .. niečo tomu chýbalo. Lepší príbeh? Atmosféra? Celé to bolo také mdlé. 2,5*

Poslední pokušení Krista (1988)

Scorsese nám Mesiáša priblížil ako obyčajného človeka z mäsa a kostí. S pochybnosťami, neistotami a strachom. Ukázal nám aj, čo by bolo keby. To ostatné bol príbeh, ktorí všetci dobre poznáme. Film má kopec nudných pasáží a je príšerne dlhý, ale má aj kopec silných momentov a maximálnu muziku (keď som si prečítala kto ju má na svedomí ... no, jeho totiž moc nemusím). Výber hlavného herca fantastický. 3,5*

Vzorce (2017)

Film nie je dlhý a od začiatku do konca šlape, takže nestihne nudiť. Chce byť strašne cool, ale žiadne boom sa nekoná. Na Michiela a Teresu sa výborne pozerá, aj keď dievka už niekoľko rokov hrá stále rovnako. Škoda. Ani ten balet nebol na zahodenie, ani muzika nebola zlá.

V pasti (2018)

Bird Box má zaujímavý námet, slušnú atmosféru, pasujúcu hudbu a dobre hrajúcich hercov ... a ja idem zajtra kúpiť zopár anduliek a kanárikov ... pre istotu.

Galveston (2018)

Dostavili sa skoro tie isté pocity, ako po prečítaní knihy. Atmosféra slušná, herecky dokonalé. Nič prevratné ... iba Roy, Rocky a kus ich príbehu. Odo mňa má Mélanie pochvalu.

Návrat do budoucnosti (1985)

Som vedela, že to Marty prežije ... záchranná vesta nepustí. Fox ma 33 rokov nedokázal nalákať na tento film, tak ale dva dni dozadu nič lepšie v telke nedávali. Pomalý rozbeh, ale potom ma to už bavilo, predovšetkým príbeh a v neposlednom rade aj sám strojca stroja na cestovanie časom. Muzika skvelá. 3,5*

Jack staví dům (2018)

Staviteľ Jack. Za každú cenu byť originálny. Najlepší umelec na svete. Veľmi, veľmi pozerateľný Trier. Pol boda dole za tú cestu do stredu Zeme. 4,5*

22. července (2018)

Greengrass ponúkol vo svojom filme to, čo možno ostatným chýbalo v Utøya 22. juli. Celkom slušná záležitosť ... po všetkých stránkach. Aj na sympatického Andersa ako nesympatického Breivika sa dalo zvyknúť, už menej na angličtinu nemocničného personálu.

BlacKkKlansman (2018)

Príbeh sa dotýka závažnej otázky, rieši ju celkom zaujímavým spôsobom, má pár skvelých momentov, miestami aj slušný humor, ale aj napriek tomu ma film extra nezaujal a nezachránil to ani Adam Driver a skvelá muzika.