• Thriller

Zabijáci (2014)

Typický severský thriller. Celkom zaujímavý príbeh, výborné herecké výkony ... Asbæk a Dencik ma neskutočne bavili, a možno preto sa mi to páčilo o trochu viac ako Žena v kleci.

Zabil jsem svou matku (2009)

Hubert mi niekedy neskutočne liezol na nervy, inokedy som ho ľutovala, aj ma rozplakal, aj rozosmial, často som ho nechápala, inokedy zase úplne chápala ... a tak nejak na mňa pôsobila aj matka (výborne zahratá) ... raz tak a inokedy úplne ináč ... herecké výkony super a skvelá muzika. Xavier je naozaj talent!

Kráska a zvíře (2014)

Veľké sklamanie ... animovaná Kráska a zviera z 1991 ďaleko, ďaleko lepšia ... ale kostýmy nádherné, uznávam.

Chci tvé srdce (2002)

Tak ako mi na začiatku filmu boli Harald aj Lisa nesympatickí, tak mi na konci filmu obaja boli sympatickí a fandila som im ... veľmi príjemne strávených 92 minút, určite odporúčam.

Nezlomný (2014)

Som naozaj rada, že sa to tej Jolie celkom slušne podarilo natočiť. To znamená, že úplne prestane hrať a bude sa venovať len réžii. Hurá! Ale dosť srandy. Rozmýšľam, či sa dá vôbec úplne zmrviť film, keď máte pri sebe mená ako sú bratia Coenovci, Deakins a Desplat. Život mal Zamperini naozaj dlhý, a v niektorých okamihoch veľmi ťažký. Výber O'Connella do hlavnej role bol dosť dobrý, pretože to odhodlanie a nezlomnosť ja v tých jeho očiach a pohľade vidím neustále. Film ma bavil od začiatku do konca, a aj napriek niektorým častiam, ktoré sa mi páčili menej dávam rozhodne 4 hviezdy. No a ešte niečo nakoniec, ten Hedlundov hlas, to bol balzám pre moje uši, ako aj posledný song filmu.

Žena v kleci (2013)

Toto bola celkom slušná dánska kriminálka. Nenudila som sa.

Présumé coupable (2011)

Ak sa toto naozaj verne držalo skutočnosti, tak mi to hlava neberie. Nikto už tomu Alainovi nevráti tie stratené roky a nikto mu nedá do poriadku ten pobabraný život.

Dohonit vítr (2013)

Príjemný ľudský príbeh so zaujímavými postavičkami (počnúc dedom a končiac predavačkou - kamarátkou Anny), natočený v nádhernom, fotogenickom prostredí Trøndelag.

Do tvých rukou (2004)

Veľmi dobrý film ... možno prirýchly koniec, ale naozaj dobrý film. Odporúčam!

První Píseň (2014)

Výborná muzika a sympatický Flynn ... film nie je bohviečo, ale mňa niečim opantal. 3,5*

Časové pásmo bylo změněno