Interceptor (2022)

Manželka Chrisa Hemswortha, Elsa Pataky, dostala akčný film na Netflixu. Úspech však určite nebude mať. Nemôže za to ona, ale základná koncepcia a scenár príbehu, ktoré verne nesú na sebe známky B/C-čkových filmov. Tomu odpovedá aj úroveň bojových scén a hromadiace sa nezmysly, hlavne postupný priblížením k záveru. Nejakú väčšiu spojitosť s realitou tu majú témy sexuálne obťažovanie žien (nielen v armáde) a že „USA sa veľmi zmenili“. Tie sú však, z „pochopiteľných dôvodov“, rozobrané len povrchne. Suma k sumáru, Netflix opäť rozšíril svoje portfólio o film, ktorý v danej forme je podpriemer. P.S.: Malá rola Chrisa Hemswortha je jediným ľahkým momentom filmu. Ale z celkového hľadiska absolútne zbytočným. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Interstate 60 (2002)

Originálny a veľmi pekný príbeh! Bob Gale ukázal, že dokáže napísať nielen dobré scenáre, ale dokáže ich aj dobre režírovať. Vedľajší postavy, zahrané G. Oldmanom a Ch. Lloydom sú parádni. Pardon, ešte som zabudol na policajta K. Russella. Jednoducho: každému odporúčam vidieť tento snímok, ale dávajte si pozor zo želaním! Osobné hodnotenie: 82% (****)

Interstellar (2014)

Nie vždy je ľahký vyjadriť svoj názor o filme, ktorý písal/režíroval jeden z najlepších režisérov súčasnej popkultúry (dúfam, že s týmto výrazom nikoho neurazím, hlavne spomínaného režiséra). V jeho doterajšej režisérskej kariére film Interstellar je asi tým, ktorý vyvolal a bude vyvolávať najväčšie diskusie. Z určitého pohľadu je to Magnum Opus. Nolan, ako vždy, sa snaží postupne vybudovať dej, zvyšovať napätie a nechá aj dostatočný priestor pre svoje zvolené herecké osobnosti, aby sa dokázali dostatočne predviesť. Teraz však tú rovnováhu, vyrovnanosť, tú harmóniu napriek všetkým snahám sa nepodarilo nájsť. Predovšetkým za to môžu komplikovanejšie vedecké teórie (napr. 5. dimenzia), pozadie filmu (ešte komplikovanejší, ako Inception) a nerovnováha dôležitosti jednotlivých scén. Nolan zariskoval a aj napriek menším nedostatkom a nevyrovnalostiam sa mu podarilo natočiť/vytvoriť niečo také, čo právom môžeme nazvať nadpriemerným dielom vo svojom žánru. Čo je však ešte dôležitejší je to, že film obsahuje nemálo zaujímavých otázok (niekedy aj možné odpovede), ktoré raz ľudstvo musí nielen položiť ale aj nájsť tú správnu odpoveď. Čo sa týka hudby, tak stačí vysloviť meno Hans Zimmer a bodka. Trojica M. McConaughey, A. Hathaway a J. Chastain je šťastnou a asi nie náhodnou voľbou. Film Interstellar určite odporúčam, ale už dopredu varujem každého potenciálneho diváka, aby sa do toho spustil len s čistou hlavou a s otvorenými myšlienkami. Osobné hodnotenie: 88% (****)

Interview s Bohem (2018)

Veľmi dobre a zaujímavo rozohraný film, kde alfou a omegou je ten „rozhovor“, v podstate (zdanlivo) rozložený na tri časti. Zaujímavo koncipovaný rozhovor o viere, o spáse a o ďalších veciach. Nejako ma to chytilo a to prepojenie príbehu Paula s daným „rozhovorom“ nebol zlý. Avšak ten záver mi príde trošku nedopracovaným – odpustenie a prepojenie drobných vecí síce nie je zlé, ale čakal som ešte niečo navyše. Ešte raz – podľa mňa základný koncept nie je zlý a k filmu a hlavne k „rozhovoru“ sa ešte vrátim. Osobné hodnotenie: 77% (***)

Interview s upírem (1994)

Spomínam si, že najprv som sa podíval na list (zoznam) hercov a potom na film. T. Cruise, B. Pitt, A. Banderas, C. Slater a pre mňa ešte neznáma K. Dunst v spoločnom filme?! Tak na toto sa musím podívať! A fakt som si to neoľutoval. V tomto skvelom snímku svoje možnosti naplno využíva T. Crusie. Tu som jeho herecké umenie (ktoré je podľa mňa jedným z jeho najlepších, keď nie najlepší) vychutnal naplno. B. Pitt spravil to, čo scenár a režisér žiadali: upír so svedomím a citom. Škoda, že A. Banderas nedostal väčší priestor, ale na druhej strane, tých 15 min využije do poslednej sekundy. Na K. Dunst nemám ani slovo. Malé, krásne (12 ročné !!) dievča na 100% zvládla „negatívnu“ postavu. Keď ku skvelým hereckým výkonom pridáme geniálne nakomponovanú hudbu, identické kostýmy z minulého storočia a temnú, čiernu atmosféru, tak dospejeme k tomu, že tento film nie je určený len pre dámy (hlavne kvôli hereckej predstavenie B. Pitta), ale aj pre nás, mužov. Osobné hodnotenie: 84% (****)

In the Blood (2014)

B-ko podľa klasickej šablóny. Celkom dobrý výkon v podaní G. Carano. Osobné hodnotenie: 66% (**)

In the Key of Love (2019) (TV film)

Klišé vedľa klišé, maximálne zjednodušené scény. V príbehu žiadne prekvapenie a ani herecké výkony neponúknu nič, čo by stálo za pripomienku – jednoducho Hallmark. Prostredie, kde sa to odohráva, je OK, ale inak je to Bohužiaľ slabota. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Intim fejlövés (2009)

Všetko, čo som chcel napísať, je to, čo už napísal užívateľ Ekser!! ;) Osobné hodnotenie: 75% (***)

Invictus: Neporažený (2009)

Aj keď miestami trošku naivný, ale aj tak C. Eastwood potvrdzuje, že na téme filmu nezáleží – on to natočí. A opäť sa mu to podarilo. Pekne napísané a zahrané dialógy a jeden odkaz pre všetkých (voľný preklad): „Ďakujem Bohovi, že mi nezničili dušu. Za svoju dušu a za svoj osud som zodpovedný iba ja.“ Osobné hodnotenie: 80% (****)