Neviňátka (2008) (pořad)

Některé díly se mi líbily a je mi docela líto, že pořad tak rychle zmizel z obrazovek. Jsem holt úchyl, no... :-)

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Tohle mě nikdy nebralo a upřímně jsem za to moc rád.

Nedělní partie (1998) (pořad)

Pořady tohoto tipu mají tu smůlu, že jejich kvalita závisí především na pozvaných politicích, ale to není jejich chyba a neměly by podle toho být hodnoceni.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Nejméně hodnověrné večerní zprávy v ČR.

Knoflíková válka (1962)

Parádní film pro malé i velké, klasika francouzské kinematografie. Mnoho výtečných hlášek a skvělých momentů, opravdu krásně natočené.

Requiem pro panenku (1991)

Filmařsky nevyzrálé a naivní, až mě to několikrát rozesmálo. Například v závěru, kdy se Marika chystá zapálit prostěradla vedoucí k nádrži s benzinem. Na poslední chvíli jí najde vychovatelka a sirku sfoukne, načež se k ní klidně otočí zády a nechá ji, aby z krabičky vyndala další sirky a dokončila své dílo. Tato a podobné chyby film v mých očích znatelně sráží dolů, navíc nejsem schopen ani v nejmenším věřit tomu, že má film větší spojitost se skutečnými událostmi.

Na vlastní oči (1994) (pořad) odpad!

Nedávno jsem měl možnost se detailně seznámit s jedním z případů, o kterém před lety točili pánové Kroupa a Motl reportáž. Jejich reportáž měla se skutečností pramálo společného. Tvůrci pořadu neměli nejmenší problém vylíčit věci po svém a sem tam něco pozměnit tak, aby se jim to hodilo. Na vlastní oči nikdy nebyl pořad o objektivitě, ale o snaze maximálně a za každou cenu šokovat veřejnost. Ale na publicistiku, které se nedá ani trochu věřit, není nejmenší důvod se dívat.

Události (1993) (pořad)

Televizní zpravodajství a publicistika ČT jsou zkrátka s velkým přehledem nejlepší a nejdůvěryhodnější v České republice.

Trapasy (2007) (seriál)

Opravdu co díl, to trapas, naneštěstí ale z hlediska kvality.

Pan Tau (1971) (seriál)

Nelíbilo se mi to ani jako dítěti, ani jako dospělému.