Snídaně u Tiffanyho (1961)

Nepřekonatelná Audrey ve své životní roli. Jeden z nejvybroušenějších klenotů klasického Hollywoodu. Je to neuvěřitelné, ale ani po téměř padesáti letech neztratil nic ze svého původního třpytu. :-)

Melodie mého srdce (2007)

Překouzelná pohádka s brilantním výkonem Freddieho Highmora, které nelze nic vyčíst. Snad jen přeodporný dabing v české distribuci. Při procházení komentářů nechápu, jak tomu může někdo dát odpad za nereálnost děje. Taky bych mohl napsat "vykradený Dickens postavený na hlavu plný hollywoodských klišé", ale neudělám to. Vždyť je to film pro děti a jako takový splňuje IMO veškerá kritéria pro vysoké hodnocení. Kromě Olivera Twista mi hláškou „Run, August, run!“ připomněl víte co a ústřední melodie, která ve filmu zní už od začátku, podezřele ladila s melodií ze Spielbergových Blízkých setkání. :-) Ale to je asi čistě shoda náhod. Nebo snad skrytá pocta třem hollywoodským velikánům? Mimochodem zjistil jsem, že Novacek je v Čechách docela muzikální jméno. To si ovšem zaslouží hvezdičku navíc. :-)

Expres foto (2002)

Výborný napínavý thriller, Robin Williams válí, nicméně bylo tu pár wtf momentů (hlavně závěr filmu), které mi přišly vyloženě odfláknuté, které mě jako diváka dráždí, a proto nejdu s hodnocením nikterak vysoko. ***SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER*** 1. Na konci filmu podá policista Syovi fotky příslušenství hotelového pokoje, které Sy rozloží po stole a zírá na ně, jako kdyby byly klíčové pro celý předchozí děj. Co mají s tím vším společného? Znamená to, že scénu s nožem si jenom představoval, zatímco ležel v prázdném hotelovém pokoji, který si předtím nafotil? To je očividná blbost, tak potom ale nechápu, kde se tam ty fotky vzaly. Pokud to někdo víte, napište mi to, prosím. Fakt mě to zajímá. :-) 2. Modrá brašna. Všude ji nosí s sebou, k ničemu mu není a nakonec v ní policie "náhodou" najde film se zmíněnými fotkami požárních hlásičů, ovladače k televizoru, kohoutku WC, sprchy a podobných nesmyslů??? 3. Šéfova dcerka. Asi to takový nevinný chudáček, jak se jeví na konci, nebyl, když si zcela jasně uvědomoval svou úchylnou "image" a dokázal ji promyšleně využít k tomu, aby zvráceně vydíral rodinu svého šéfa. Nebylo snad paradoxně jeho životním krédem zachování rodinné integrity? Tady nemůže být řeč o soucitu, který nám film v závěru vyloženě vnucuje. I když na druhou stranu - mohl to celé naplánovat, aby ho konečně chytli, protože se bál své úchylnosti a věděl, čeho je schopen. To už by bylo ale vážně moc. :-))

Krajní meze (1995) (seriál)

Skvělý počin, který v prvních sériích nahodil laťku hodně vysoko, bohužel spolu s nápady scénáristů se vytrácelo i jeho počáteční kouzlo. Škoda, Akta X vydržela na špici o něco déle.

Mikulášovy patálie (2009)

Milé, úsměvné, slušně zahrané, ale ke knižní předloze to má opravdu daleko. Její úspěch totiž tkví především v Goscinnyho neotřele vtipném, kouzelném stylu vyprávění a ten se prostě i přes očividnou snahu filmařů na plátno přenést IMHO nepodařilo. Na IMDb mi připadá hodnocení o dost reálnější. :-)

Simone (2002)

Sci-fi satirická alegorie, námětem jako vystřižená ze seriálu Krajní meze. Zajímavý nápad, který by se pohodlně vešel do jedné epizody zmíněného seriálu, na 2 hodiny to ale samo o sobě nestačí. Naštěstí vše zachraňuje nepřekonatelný Al Pacino a absurdně-komediální pojetí celého snímku. Potěší i přítomnost dalších hvězd a hvězdiček. :) Když už je tu v některých komentářích řeč o technických podrobnostech, tak např. ten závěrečný chvat, kterým Evan Rachel Wood "odvirovala" počítač, mě naprosto rozsekal. :D Je však nesmysl hodnotit technickou stránku u filmu, kde technická sofistikovanost je tím posledním, co by mohlo zpochybnit jeho kvalitu.

Ruiny (2008)

Typické béčko, tři dávám jenom za možnost vidět Jenu v nějakém novějším filmu. A sekne jí to tu jako vždy. :-)

Malá princezna (1995)

Ach ten dabing. Děti bohužel ani jinou možnost nemají.