Karanténa (2008)

Do té doby, než se rozpoutala a uvolnila zuřivá nákaza tento remake prohrával s originálem na plné čáře a já si zas říkal, že je to jedna z jejich pitomých nutkavých potřeb okopírovat něco profláklýho a úspěšnýho. Přišlo mi tam víc logických kiksů a pitomoučké chování, které sice bylo u RECu taky, ale tvůrci si nepodkopali nohy tím, že ho ještě ten ,,kameraman'' detailně zabral. Naopak jakmile už se jen pobíhalo a mlátilo se do zombíků, přišlo mi vyobrazení chaotického pobíhání, pokusu o útěk a to zmatené žvatlání mnohem věrohodněji udělané, než-li v RECu. Něco už bylo přehnaný a tak se to někdy stáčelo k otravnosti. Takže souhrn: koukat se na to nakonec dalo, ale myslím si, že si stejně radši každý pustí znovu REC, jelikož celkově je lepší a tahle předělávka nemá moc co nabídnout (čili zbytečné). Snažili se, dobrý, vyšlo to pade na pade, takže ať laskavě už dvojku nekopírujou prosim.

Království (2007)

Naprosto chabá americká pitomina s pár dobrými scénami, mezi nimiž se počítá úvodní teroristická akce ( velmi mrazivě reálná) a konečná věta ,,Všechny je zabijem'' která dává najevo, že toto nikdy neskončí, neboť nikdo neskončí s křivdama. Jinak se to má asi tak, že pokud vás na filmu něco otravuje, může být udělaná akce sebe líp a je to k ničemu. viz. dobytí teroristického doupěte. Jako fajn, věřim, že teroristi nemají speciální výcvik se zbraněma, takže by jich pár asi trefili (možná),než by jim v záplavě kulek vybouchlo auto, za kterym se kryli nebo z něj vůbec stihli vylézt. Ono je něco jiného natočit akci bravurně z filmařského hlediska a z reálného hlediska. Prostě takhle by to nešlo, ne když si film na začátku hrál na dobrej film o potírání terorismu.

Cizinec (2010)

Tak tohle jsem vážně nečekal. Ještě v životě jsem neviděl nemastnější neslanější film. Vždycky mě film nějak zaujal negativně či pozitivně. Tohle se sice dalo dokoukat, ale jak už tu psali jiní, většina filmu mi připadá jako z pořadu TOP STAR magazín nebo život celebrit na cinemě. Film sám začal tak, že člověk tušil, že mu nebude dopřáno ztotožnit se s postavami, dokonce jsem měl pocit, že si to tvůrci ani nepřáli. Milostné scény naprosto zbytečné, akce zbytečná , FILM zbytečný. 100 mil dolarů zbytečně v řiti.

4teens (2011) (seriál)

Lepší 3* si u mě seriál získal. Není to všechno perfektní. Jsou to herečtí nováčkové a někdy něco působí až moc teatrálně ( nejvíc to bylo u Terezy Beranové možná i proto, že to má v hodně dílech nejtěžší. Ale rozhodně si nemyslim, že by se tvůrci tak všeobecně netrefili do dnešní mládeže. Ono by to těch plno zakomplexovaných intelektuálů nemělo radši vůbec hodnotit. Buď jsou staří a nechtěj si připustit, že dnešní mládež je skutečně až takhle trapná, nebo jsou tu i tací, kteří to odsoudí protože to přece je českej trapnej seriál a kdesi cosi. proboha, lidi vzpamatujte se. Add: Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale teatrálnost posledního dílu to pokazila.

Kokain (2001)

Beru tenhle film tak, jak je. Nechci tu vytahovat zápory typu ,, Ten film byl pocta kriminálníkovi '' a blablabla. Ten film byl natočen jistým stylem a naplno využíval jeho emoční potenciál. Tři čtvrtě filmu byl dobrej, nic extra ale fungovalo to tak, že to člověka udrželo u obrazovky ( alespoň ty co mají rádi nevšední životní dramata). Když ale v poslední části filmu Deep překročil práh basy podruhé, tak začal emočně dojímavý maratón, který vyvrcholil ( alespoň u mě) v samotném finiši k výbuchu mého vodního zdroje, ikdyž pravda že to vlhlo už při návštěvě ve věznici, kdy mu říkala Penelopa o rozvodu a dcera ho nechtěla znát. Takže na závěr chci dodat, že jsem si vědom toho, co byl George ve skutečnosti zač a ve filmu je to dost jasně naznačené, ale ten film byl tak skvěle udělanej, že nakonec každej snad musel cítit lítost. Za to 5* .

Mlha (2007)

Obsahuje SPOILERY a sprostá slova!!! Čím bych začal. No asi takhle byl to fakt dobrej nápad no. První dojmy, když mlha zavalila město byly fakt dobrý a já čekal co z toho jako vyleze. Po chvíli se jim zesere generátor na elektriku a jednoho mladýho vola co si chce hrát na hrdinu vytáhne ven jakýsi chapadlo. To mě teda vůbec nenadchlo a teď přišla chvíle, chvíle naprosto dementních dialogů a scén, ve kterých si snaží hrát každej na hrdinu a na nejchytřejšího v krámu. Samostatnou kapitolu si ovšem zasluhuje Marcia Gay Hardner, které musím uznat, že se role zhostila skutečně výtečně a já měl až do její smrti od první chvíle, kdy otevřela hubu sto chutí jí za krk vytáhnout z obrazovky a zabít jí sám. Ale, ten film se tak divně vleče, že to, co by původně vypadalo jako skvělej nápad a oživení se stává naopak otravným. Nevim co za to může. Já osobně si myslim, že tenhle film nevyužívá naplno potenciál zápletky. Ty tři hvězdy: za nádhernou Alexu Davalos, za skutečně ukopáníhodnou Marciu, která ovšem i filmu bod ubrala, takže vlastně rating 0 ( proč? protože není možný abych byl víc jak půlku filmu nasranej) za vizuální provedení oblud ( až na nesmyslné chapadlo) a poslední můžu dát za nepřílíš happy happyend. Škoda, věřil jsem ve víc.

Ať vejde ten pravý (2010)

To že původní film byl mnohem lepší je alespoň pro mě krutá realita. Proč? Zaprví se mi film nezdál už kvůli moc temnému prostředí. V některých pasážích s romancemi hraje hudba pro mrazivé scény to mi taky přijde jak epic fail. Za druhý, ať se snažim sebevíc nedá mi to a musím srovnávat herecké výkony obou hl. protagonistů, přičemž ti z původního snímku jsou o dost vepředu. Prsty v tom měl i režisér, který jakoby se snažil dialogy urychlovat, čímž tomu vzal uplně kouzlo. V původní verzi byli do těch dvou rolí hlavně vybráni herci, kteří do nich zapadli jak do bot na míru. Tihle dva mi dávali pocit, že tam může hrát snad skoro každej. Za třetí: remake je natáčen v jiném prostředí a nevyužívá tak svůj potenciál jak v pův. filmu. Film se snaží ubírat trochu krvavější cestou a ,,vysávací'' scény, které v pův. filmu byly natočeny tak aby naladily ten dojem ,,tak akorát'' tak naopak zde to neutralizuje skoro úplně něžnost dívky a tím to kazí i následnou romanci , která je postižena již výše uvedeným uspěcháním dialogů.To, co bych chtěl naopak oproti původnímu filmu vyzdvihnout ke vyobrazení šikany, které se jim až na finiš povedl o dost víc. U finiše filmu jsem měl pocit, jakoby snad už sami tvůrci byli unavení a znudění jeho vytvářením a naprosto ho odflákli. Takže závěr zní jednou a dost. Jsem rád že jsem první viděl švédskou verzi, protože kdyby to bylo naopak, mohlo by to kazit požitek z originálu.

Ať vejde ten pravý (2008)

Původně jsem si chtěl pustit horor na večer jako vždy a byl jsem překvapen, ale né nemile. Naopak jsem se až sám sobě divil tomu, jak mě tato uklidňující pohádka bavila. Strašně se mi líbilo , že to bylo natočené bez pachuti hollywoodu. Dvě hlavní postavičky byly dokonalé a jejich herecké výkony milé, ti ostatní už bohužel ne, ale naštěstí jsem se těšil pokaždé na to, až se opět objeví na obrazovce ti dva. Velmi nezvykle pojatý příběh o upírečkovi a atmosféra mísící se brutalitou a romantikou. Film mě dokázal parádně vnuknout představu, že to co ten upír dělá, není nic špatného, nebo alespoň ne přímo ve filmu. Trochu mě tam vadilo to stupidní vyobrazení školácké šikany, ale naštěstí tahle trýzeň byla vyřešena ve finále. Doporučuji všem, kteří už mají pokrk amerických slátanin a chtějí se podívat na nevšední upírskou story.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Jo tohle se dalo. Romantická pohádka o první lásce a jejich problémech skombinované s moc pěknou muzikou. Proč ne.

Šepot (2007) odpad!

Všechno mě tam sralo a ani jsem to nedokoukal.. protože mě z toho mozkovýho výplachu fakt bylo ještě zle. Ten spratek me nejvíc drásal nervy, to mělo bejt jako napodobení d´ábla? nebo ten nějakej šepot to mělo bejt strašidelný? ja bých mu prostě urval palici sráčovi malýmu od začátku co se objevil na scéně se choval jak zpomalenej dement, to jako chtěj říct že má bejt ďábel dementní nebo co? idiotskej vzhled , hereckej antitalent a navíc mu chudinkovi napíšou samý retardovaný dialogy. Asi to někdy dokoukám ale příště si dám větší pozor co si na večerní pohodku pouštim..... protože to už se radši vážně poohlídnu po jinym žánru, protože abych místo strachu a napětí dostal vztek to se mi ještě nestalo ani u béčka.nutno dodat že tomu moc nepřidával ani tentokrát velmi imbecilní dabing.