Nalevo od výtahu (1988)

První půlka mi připadala docela zábavná, i jsem se asi dvakrát zasmála. V druhé půlce už jsem se bohužel začala trochu nudit pro stále se opakující dva situační motivy z první půlky - přibouchnuté dveře a žárlivé scénky. Na 3 hvězdičky zvedám za závěr, který mě potěšil, a za to, že se původně jedná o divadelní scénář, což vysvětluje některé slabosti filmu.

Sedm let v Tibetu (1997)

Příběh z Tibetu pohledem horolezce Harrera mě zaujal více, než obsahově podobný, pompéznější film Kundun.

Den cvoka (2002)

Hodnotím vysoko za procítěný scénář, který psal někdo, kdo má dobře napozorováno, anebo i odžito... Proto odpouštím v hodnocení i tu přemíru hrubých výrazů. Jinak o cvoka tu nejde, spíš o osamělejšího neurotického introverta, kterého zneklidňuje příliš mnoho situací, a uklidňuje se po svém. S přibývajícím věkem však znejisťujících myšlenek přibývá. Asi by to spravila ženská, ale její přítomnost by mu taky mohla vadit, takže ji od sebe i v myšlenkách odhání. Začarovaný kruh.

Togo (2019)

Spousta pěkných pejsků, psí oddanosti, lásky a semtam psí pusa... Pro mě moc pěkný film. Neříkám, že je dokonalý po všech stránkách, ale to, co sděluje, mě dokázalo chytit za srdce.

Krajina ve stínu (2020)

Obtížně se mi ten film hodnotí, a těžko se mi na něj koukalo. Je to velmi dlouho smutné, musela jsem si to rozdělit na dvě části, protože jsem se tak dlouho bez přestávky týrat nedokázala. Snad tedy to mohlo být kratší.

Newyorská romance (2013)

Mrzí mě to, ale film se mi nelíbil. Nic moc ke koukání, ani k poslouchání. Na můj vkus příliš ukňourané. Nikdy více.

V úskalí (2020)

Po slabším začátku a prvním hejkání B. Murrayho jsem zvažovala, že to vzdám, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Film se pěkně rozjel a bavil mě. Při dalším pokusu o Murrayho zpěv jsem se tedy raději vzdálila, abych si nekazila dojem, ale na těch 75% pro mě tenhle film dosáhne. Nejsem si jistá, jestli se bude líbit klukům, je to spíš pro nás holky. Jedna věc mi není moc jasná, co má ten film společného se svým názvem.

Láska s výstrahou (2002)

Tak mě tahle komedie bavila. Bylo tam pár scén (telefonující družička, karavan) trapných, ale při pohledu na podroušenou Lucy na lodi a její snahu o svádění s preclíkem jsem se zasmála. Sandra B. mě tu bavila, a pro tu její "sucharku" s mimořádně vyvinutým smyslem pro povinnost, zato odříznutou od vlastních pocitů mám pochopení.