Posedlost Ayn Randové (1999)

Dobře podané charaktery dvou manipulujících psychopatů, kteří svým partnerům vždy vše odůvodní tak, aby z toho měli oni sami prospěch. To. co si dovolí oni, je "v pořádku", když to samé chce partner, je to "nepřijatelné". H. Mirren to zahrála velmi věrohodně, cítila jsem se při jejím sledování hodně nepříjemně, jako bych byla v místnosti s manipulátorem, a to já fakt nerada. Takže to, co chtěl film mj. sdělit, se na mě přeneslo. Z řemeslné stránky tedy podle mě povedené, i proto se mi na to koukalo nepříjemně a víckrát už to asi vidět nechci.

Revizoři (2003)

Nevím proč se s ostatními diváky v hodnocení tak míjím, ale mám-li za sebe hodnotit vzhledem k jiným filmům spravedlivě, je to tak. Ten film se mi nelíbil, nebavil mě a zklamal. Navíc mi připadal hodně spatlaný co do žánru - zbytečně navíc je tam zamotáno v druhé půlce něco jako symbolično a mystično s démony. Nezaujalo mě tam fakt nic, co by se mi líbilo, žádná pozitivní rezonance.

Mělas to vědět - The Bloody Truth (2020) (epizoda)

Poslední díl smazal mírnou nudu z několika dílů předchozích. Líbila se mi psychologie u soudu. Samotný závěr trochu křečovitě zatlačil na pilu. Ale jinak dobrý.

Ženská na vrcholu (2019)

Slunné zimní dny na horách mám ráda, tak za ty záběry jedna hvězda. Jinak se na to koukat nedalo, a poslouchat to už vůbec ne. Nedokoukáno, byla by to ztráta času.

Láska na kari (2014) odpad!

Film mě znechutil strojeností a účelovou manipulací.

Havel (2020)

Tak z tohoto filmu jsem vážně na rozpacích. Je tam co pochválit (herecké výkony). Je tam však i ALE, které tu ani nechci vypisovat.

Vyšinutý (2020)

Asi to nebylo účelem filmu, ale chování hlavní ženské hrdinky, matky, která nebyla schopná ani včas vstát z postele, natož si držet emoce na uzdě, způsobilo, že jsem tři čtvrtiny filmu sympatizovala s padouchem. Teprve, když začalo jít o krk sympatickému klukovi, který měl asi stokrát víc rozumu než jeho matka, jsem přestala uvažovat o tom, že má, o co si řekla.

Takoví jsme byli (1973)

Nečekala jsem, že mě tenhle film bude tak bavit. Nakonec jsem se od něj nemohla odtrhnout. Důvodem byl dobrý náhled na ženu s mesiášským komplexem, která chce spasit svět, ale v reálu jí vaděj lidi. Možné spoilery. Necítí se dobře ve společnosti, ze které hledá úniky. Důvod si vždycky najde. Všechno dobré si naprojektuje do jednoho chlapa, kterého pak miluje příliš. Ten je však nohama na zemi a společnost má rád, pár je tedy dost nevyrovnaný. Osobně jsem nečekala, že s Katie vydrží Hubbell tak dlouho, a že se k ní přes odhodlání k ukončení vztahu vrátí. Stačil k tomu jeden telefonát, a to tedy byla scéna na jedničku. Monolog manipulující ženy se vším všudy, kdy Hubbella přesvědčila, aby se k ní vrátil. Odhadnutelný konec byl nevyhnutelný.