Radúz a Mahulena (1970)

Tady je přehnané snad úplně všechno. Dost jsem u toho trpěla a nedokoukala to. Připadá mi to přeceňované, ale možná na to jen nemám tu správnou romantickou buňku.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Přijde mi, že takhle nějak mohla léčebna v socialismu klidně vypadat. Anebo socialismus v léčebně.

Spojenci (2016)

Tento film mi přijde jako neuvěřitelná blbina, které nějak nemůžu uvěřit ani jednu scénu. Sice elegantní, ale umělý.

Zlatý podraz (2018)

Jedna hvězda za kostýmy, které se opravdu vydařily. Tím pro mě všechna pozitiva u tohoto filmu skončila.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Nechápu a celkem obdivuju, jak je možné tolik situací a hlavně tolik řečí vměstnat do devadesáti minut. Přišlo mi to delší. Líbilo.

Parazit (2019)

Smíšené pocity. Film je povedený, dobrá hudba, moc pěkná kamera, má to i vtip, ale míra zneužití důvěry, kterou to zobrazuje, je příšerná. Nemám takovou podvodnickou manipulaci ráda, natož abych to ocenila. Délka přes dvě hodiny - no, podle mého to mohlo být kratší, první dvě třetiny byly poutavé, poslední třetina už se mi vlekla. Násilnická scéna to trochu oživila, ale stejně už to bylo moc dlouho "na jedno brdo". I proto jsem původně chtěla dát jen 3 hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodla, že si to ty 4 zaslouží. Zlatou palmu taky.

Jak vznikal vrtulník Tiger? (2018) (TV film)

Spíše než o vzniku vrtulníku je to o tom, co ten stroj a jeho součásti dovedou. Původní francouzský název "Tigre - bojový vrtulník" více koresponduje s obsahem.

Podivuhodné Thajsko (2018) (TV film)

Romantické lokality, chrámy a svatyně tentokrát i s jejich interiéry, most přes řeku Kwai… a 30 milionů turistů ročně.