Horak

kraj Hlavní město Praha
svítit do vašich duší

homepage

• 15.8.2007  16:07

O cem to bylo? Nejak sem zmeskal dej...

• 15.8.2007  16:05

Neuveritelne, Ludek Sobota by se obratil v hrobe, kdyby uz byl po smrti.

• 15.8.2007  16:03

Pro drtivou většinu čtenářů musí být film obrovským zklamání. Vybrané scény z knihy, které považoval scénarista za stěžejní, jsou tupě odehrávány ve skečovitých sekvencích a sunou děj neobratně kupředu. Celkově pusobí film unaveně, divákovi nedá chvilku napětí a o vtáhnutí do děje nemůže být ani řeč. Další z řady nepovedených knižních adaptací.

• 7.8.2007  12:17
    Větrné moře (1973)

Snímek, který si rozhodně na nic nehraje, přestože v něm hrají čeští herci, kteří ovšem také nic nehrají a to protože není co. Jeden z nejnesmyslnějších škvárů 70.let, kde se nechytá ani zarputilý cynik.

• 29.7.2007  18:00

"I´d like to watch". Vynikající Sellers. Absurdnost některých scén vyhání do extrému. Milostné scény s Evou jsou opravdu zážitek.

• 13.7.2007  14:29

Velmi dobrý film o dvou bratrech, jejich neustálých hádkách a společné lásce k jedné dívce. Velmi zábavná je zde konfrontace bratra fašisty a komunisty a 5* je hlavně za defašizaci Beethovenovi Deváté přepsáním slov na oslavu světových bolševických vůdců.

• 11.7.2007  01:57

Ac nejsem klimatolog, tak mnozstvi (doufejme ze kvalifikovanych) vystupujicich a rozbor argumentu zastancu Globalniho oteplovani a pokus o jejich vyvraceni beru jako dostatecne regulerni prispevek zastancu opacneho nazoru. Pokud nekdo mluvi o medialnim tlaku na senzace ohledne vlivu cloveka na klima, nesmyslnosti prime umery mezi vyskytem bodaveho hmyzu infikovaneho malarii a oteplovanim, ci politickym zajmem urcitych skupin na prohlubovani globalne oteplovaci kampane (viz saskarny typu Live Earth), tak rozhodne nezaslouzi smeteni ze stolu s nalepkou "popirac" (v dokumentu zazni vtipna narazka na holocaust). Ze jsou zde udaje zkresleny, aby se autorum hodily do kramu? Proboha, i kdyby to byla pravda, ukazte mi dokument podobneho typu, ktery by z tohoto hlediska nebyl napadnutelny(viz Michael Moore)? Krasne je zde popsan presun lidi radikalnejsi casti levice k enviromentalistickym skupinam po skonceni studene valky, chybelo jen oblibene prirovnani zelene loby k melounu, slupka zelena, ale duzina bezpecne ruda, zkratka dal bojovat proti kapitalismu, ale pod zelenou vlajkou. Hazet tento dokument do odpadu je cira demagogie, pak by si odpad zaslouzilo i veledilo novodobeho globalniho spasitele Gora, proto nemuzu jinak nez za 5*.

• 9.7.2007  19:40

Originální a velmi naturalistická podívaná s několika velmi silnými momenty, ale něco tomu k dokonalosti chybělo.

• 9.7.2007  00:26
    Funuke (2007)

Vynikající film o rodinných vztazích v kontextu japonského venkova. Na jednu stranu úsměvné situce sahají hrdinům až na dno. Mrazivě výborná je především postava starší sestry. (MFF KV 2007)

• 7.7.2007  13:26
    Carmen (1983)

Asi to nejlepší ze Saury,výtečná podívaná i pro netanečně zaměřeného diváka.

• 7.7.2007  13:04

Skvělý snímek se skvělou Cybill Shepherd v roli Jacy, nejzákeřnější dívčí filmové mrchy, s kterou sem měl na filmovém plátně čest.(MFF KV 2007)

• 7.7.2007  12:48

Vydržel jsem. 3hodiny jsem vydžel. První hodina mě bavila, má totiž jisté dějové prvky. Zbytek filmu spolu s hlavní hrdinkou nevíme co se prolína z minulosti a co z budoucna, lynchovské zvuky, obrazy, dějová linka se vytrácí, králičí rodinka, tančící prostitutky, rezatej šroubovák, opička, ukecana Japonka. Lynch se vrací k počátkům, umění pro umění, samoúčelný chaos...(MFF KV 2007)

• 7.7.2007  12:35

Netradiční, inteligentní a velmi vtipná špionážně-konspirační parodie. (MFF KV 2007)

• 7.7.2007  12:28
    Interview (2007)

Vynikající duel mezi válečným reportérem a hvězdou béčkových filmů a soap oper. Pierre Peters je kvůli práci s fiktivními zdroji přesunut z práce politického komentátora a reportéra do sekce profilových rozhovorů osobností showbyznysu, o kterém neví téměř nic a hluboce jím pohrdá. A tak je jednoho dne odvolán z práce na politickém skandálu ve Washingtonu a musí jít dělat rozhovor s herečkou Katyou. To ještě oba netuší, že toto Interview bude hodně netradiční. Jeden z nejlepších filmů na MFF KV 2007.

• 7.7.2007  11:59

"Michael Schorr je na nejlepší cestě, aby byl považován za německého Akiho Kaurismäkiho", tak tato (po shlédnutí filmu) naprosto absurdní věta z popisku k filmu rozhodla, že jsem se na film vypravil, ovšem to co jsem viděl na plátně v předlouhých dvou hodinách mě několikrát vedlo k myšlence z projekce odejít. Je důležité zdůraznit, že scénář je v jádru velmi originální a skýtal jedinečnou možnost natočit dobrou euroregionální komedii, to se ovšem nestalo. Zvláště česká koprodukční část mě nutila se studem div neschovávat za sedačku. Nebýt Horákových a dalších úletů, tak by mě bylo Igora Bareše líto, co za repliky musel vypouštět z úst. Nejlepší částí je ta německá, ovšem když se nám na plátně ocitnou Němci,Češi i Poláci najednou tak z toho je přesně to co se snaží film parodovat a to je bizarně švejkovská spolupráce DDR, Polska a ČR v podmínkách EU. Film měl velmi silnou propagaci, předpokládám, že z nějákeho kinematografického fondu EU na něj šlo hodně peněz, jeho shlédnutí lze však doporučit pouze na vlastní nebezpečí či ze studijních důvodů. (MFF KV 2007)

• 7.7.2007  11:35
    Radůza - půjdu, kam chci (TV film) (2007)

Typický špátovsky milý dokument Olgy Špátové. Stopáž 28min absolutně postačuje, možná mohl být ještě kratší (například o to co Radůza ráda vaří a jí). Přesto je zde patrná určitá nevyzrálost dokumentátní práce autorky, ale počkejme pár let, Olga má našlápnuto dobře a nejen tím, že se narodila do rodiny dokumentaristů.

• 29.6.2007  17:22

Tematika Rudych Khmeru a Kambodze je pritazliva ve sve absolutne absurdni zvracenosti a na filmovem platne zas tolik prostoru nedostala. Nejslabsim clankem jinak slusneho filmu je prehravany patos a nektere vyprazdnene herezke vykony. Scenar je lehce predvidatelny a na chlup stejny jako u sposty novejsich filmu s podobnou tematikou, at uz z Rwandy, Ugandy ci buhvi odklud. Nicmene silnych okamziku je ve filmu prece jen dost a remeslne je to odvedene dobre, takze 75%.

• 20.6.2007  01:08
    Roming (2007)

Velké zklamí a velká nuda, pár vtipných momentů, některé lepší herecké výkony a hodně těch trapných nehereckých.

• 23.5.2007  00:10
    Tajnosti (2007)

Pokud se vám film podaří pustit pod kůži a nechat ho působit, tak se jedná o mimořádný zážitek. Já vystřídal několik pocitových stavů i s tím konečným pocitem hloubky a rozhřešení. Je to sice film, který natočila žena, ale o vyloženě ženský film se nejedná. Děj nás nikam nestrhavá, ale ostatně to si film za cíl neklade. Velmi dobré herecké výkony snad ve všech rolích,herci se snaží o civilní, uvěřitelný projev a to se jim daří na výbornou.

• 14.5.2007  23:47
    Velké přání (1981)

Přirozeně jsou filmy špatné nebo třeba ještě horší. Kam zařadit tento majstrštyk Vojty Trapla je ovšem nad rudou hvězdu těžké. Deklamované toporné dialogy, naivni pribeh, absolutní plakátovost ... to by tento film vystihovalo pouze z části, protože hrůza je v tomto případě nepopsatelná.

• 9.5.2007  17:09
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Tak nevím jestli čím dál tím nováčtější tvorba ČT už předělala i mě, tak že jsem byl s tímto dvoudílným historickým filmem poměrně spokojen. Dočkáme se sice silně romantizujíci podoby odboje, kdy se o odboji vtipkuje na ulici, hodně se souloží a hlavně hodně kecá. Možná je to solidními hereckými výkony, které strhávají příběh do vážnější roviny. Zajímavý a jak jinak hodně kritický pohled nabídl Vladimír Just v Týdnu, cituji: "Zpracování postavy Bartoše budí dojem, že ho londýnské ústředí vyslalo do protektorátu hlavně proto, aby souložil." Celkově bych autory pochválil, dílo se jim podařilo a ČT konečně předvedla, že se v její produkci od doby výborného seriálu Tři králové může ještě objevit poměrně kvalitně zpracované odbojářské téma.

• 9.5.2007  12:19
    Shortbus (2006)

V bizarních kulisách gayklubu Shortbus se odehrává cosi, co chce strašně moc proniknou do hloubky vztahů, odhalováním skutečných niter hlavních hrdinů,film nám chtěl zřejmě ukázat jak postupně poznávají samy sebe a až se jim to všem podaří tak jako udělame happyend. Bohužel to absolutně nefunguje. I když se povnesete na tím, že se jedná o gay film, tak je to bezbřehá nuda. Být tam jen heteropáry, tak film zapadne a nikdo po něm ani neštěkne, pač by se jednalo o tuctovou pseudoromatickou sračku.

• 2.5.2007  22:05
    Luther (2003)

Zatím poslední filmové zpracování Lutherova příběhu se nevyhnulo nejčastějšímu problému historických snímků, a to přílišné popisnosti. Zvláště pak závěr s Lutherovou svatbou je zestručněn na maximum. Nicméně herci své party uhrávají, zvláště pak Ustinov si Fridricha obzvláště užívá. Celkově průměrný historický film.

• 23.4.2007  11:25

Pocta komiksu jako žánrů, co dodat....

• 17.4.2007  13:34
    Džinró (1999)

Skvela animace, ale pribeh mi prilis nesednul. Prilis konspiraci vsech proti vsem bere filmu spad, ktery nezachrani ani konecne dramaticke rozuzleni.71%

• 12.4.2007  14:33
    Smršť nad Pacifikem (2005)

"V tomdletom máme rozdáno na betla, ale zvládl sem i horší kousky" říka hlavní hrdina filmu a nejde než nesouhlasit. Demence scénáře a doprovodné VGA efekty dělají z filmu obskurní podívanou céčkového střihu, plnou zbabraných klišé, při kterých se ovšem náramně pobavíte. Když už scénárista nevěděl kudy kam, tak začal vršit problémy, které musí hlavní hrdina vyřešit, aby měl film aspoň 80min. Prodlužování přístávací dráhy na atolu pomocí semtexu minutu před přistáním patří k nejpovedenějšímu.

• 28.3.2007  17:26

Velké zklamání, vychvalovaný film, který se utápí v balastu popisnosti a plytkých deklamací hlavních hrdinů typu "válka je špatná". Režisér i kamera si místy neví rady a děj se vleče a vleče, herci nemají co hrát, chodí odnikud nikam a odříkavají. Závěrečná bojová scéna je sice velmi zdařilá a profesionálně zvládnutá, ale nic to nemění na tom, že film měl být o půlhodinu kratší a charaktery postav propracovanější. Téma je sice nosné, ale dalo se zpracovat mnohem lépe. S francouzkým filmem to jede hodně z kopce.

• 28.3.2007  11:52

Filmu místy chybí větší spád, který ovšem Sofie nahrazuje osobitou atmosférou, ať už odvážným použitím moderní hudby, či smyslem pro vizuální detail. Kirsten Dunst je uvěřitelná Marie Antoinetta, její nevybité mládí konfrontované s Ludvíkovou impotencí ducha i těla nebo neuvěřitelná martnotratnost nudy zlaté klece ve Versailles. Coppola a Dunst tvoří sehraný tým, už se těším na jejich další spolupráci.

• 26.3.2007  13:16
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Věčně nepřipravený Honza "Blesk" Kraus donekonečna těží ze schopné produkce, která mu umožňuje se znovu a znovu ztrapňovat před novými lidmi, kterým většinou nesahá ani po kolena. Je jen otázkou času, kdy Krausova bublina splaskne klesající sledovaností a on opět pošle ČT k šípku jako v Přesčasu, aby moh s plnou parádou nastoupit do některé z nenáviděných komerčních televizí.

• 26.3.2007  13:06

Vhoďte do mixeru vše co Poleňáková dosud natočila, obsaďte seriálové tváře a nechte produkovat TV NOVA a výsledek je lehko předvídatelný.