Cestující v dešti (1970)

Za mne něco mezi třemi a čtyřmi. Prvotní napětí a pomyslný záživný háček, na který diváka lákají, nakonec skýtá pouhé trápení se v agónii psychologického guláše v závěru. Hlavní hvězdy jsou ozdobou filmu, scénář bohužel nikoliv. Přesto dílo stojí za to. Smířlivých 70%

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tento díl je jako prkýnko bez hajzlu. Potřebu vykonáte, ale očividně tam chybí to důležité. Jediné tajemství, které se tak za dvě a půl hodiny dozvíme, je to, že Brumbál je buzna. Skutečnost, že Redmayne je slizký neherec, na kterého se nedá koukat, a vypadá, jako když má zaražené koště v prdeli, známe již z dřívějších filmů. Tedy to shrnu. Film k hovnu. Zvěře tam zas tolik nebylo, zato sraček až moc. Paní Rohlíková už by se na to měla vysrat. 35%

Top Gun: Maverick (2022)

[ČSFD projekce] Po vizuální stránce velice povedená a ukrutně nostalgická chuťovka se spoustou flashbacků, při kterých srdce fanouška zaplesá. Na druhou stranu, kostra příběhu je v podstatě totožná, hrdinský patos se vkrádá do každého záběru, ale není to nutně nepříjemné. Ono ve výsledku není ani potřeba vymýšlet nic nového. Jde o to ukázat to divákům jinak, vtáhnout je do děje, užít si samotné natáčení. A to se, myslím, povedlo. Tuším, že takový film už nikdo nenatočí. Definitivní tečka za letci z Top Gunu. Za mne jeden z favoritů na film roku. 85%

Dvojí hra (2009)

Dal jsem sice tři hvězdy, ale zasloužilo by si to spíš dvě a půl. Celý film vyzněl dost rozpačitě. Chtěl být něčím hravým, dobrodružným a pro diváka neskutečně napínavým a nepředvídatelným. Bohužel se v těch dvou hodinách člověk moc nepobaví. Clive i Julia jsou takoví nemastní, neslaní. Největší trhlinou v tomhle příběhu je však ukrutně nudný scénář. Musíte se neustále soustředit, aby vám nic neuniklo, ale nic vás neláká k tomu, abyste tak činili. Ve výsledku z toho vyplyne jen další “O co tam vlastně šlo.. (zív)?” film. 50%

Jeptiška (2013)

Hašteřivý náhled do života nedobrovolné jeptišky a kulantních praktik svaté stolice. Vskutku poučné a zajímavé, ač mnohdy táhlé a nudné. Přetrpět to jde. A nahlédneme společně pod nejednu krumplovanou sukni černoprdelníkovu. Zvláště pak u Pavlínky je to pohled docela pěkný. 65%

Seveřan (2022)

[ČSFD projekce] Pěkně drsná pohádka. 75%

Moonfall (2022)

Typický “Notypičo!” styl.. želbohu v tom negativním slova smyslu. 30%

Ambulance (2022)

[ČSFD projekce] Ve výsledku šílenost, na které vás přes všechny absurdně zamotané nesmysly neustále něco fascinuje. Jestli je to sebe parodující složka? Těžko říci. Míša Zátoka to zas krapet přehnal a zřejmě zapomněl, že netočí další Transgendery. A Jake? Toho chlapa musíte zbožňovat i v roli záporáka. O detailech tohoto dílka později, až to vnitřně zpracuji.. 50%

Proměna (2022)

Byl jsem velice mírný. 50%