Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Mám rád Maigreta a vůbec detektivní seriály a filmy. V tomto případě jsem se však trochu nudil a místy ztrácel. Příběh mne nedokázal vůbec vtáhnout a zajímavá byla pro mne jen poslední třetina. I tak musím uznat, že Atkinson není doživotně postižen nálepkou Beana a víceméně blbce před kamerou. Svou roli ztvárnil výborně. Silnější tři hvězdy. 70%

Archimédův bod (1982) (TV film)

Kdo má trochu hloubavější duši a nelpí na kvalitním zázemí televizních studií, pompézních efektech, velkolepém hudebním doprovodu a výbuších třeskutého smíchu, zaraduje se. Ponuré a temné vyprávění má přesně takovou atmosféru, jakou by mělo mít. Je to o konci jedné životní etapy a o začátku další, kdy starý předává pomyslné veslo mladšímu a odchází ze scény. I takto lze přispět. Nesobectvím. Uznáním druhého a jeho podporou. Morální čistotou. To vše tu najdete, když se budete pozorně dívat. K tomu navíc výborný Ilja Racek se svým nezaměnitelným charismatem. 85%

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Skvělý seriál o depresivní dvojici psychopatických teenagerů, který by však měl primárně sloužit jako odstrašující případ a ne jako předloha pro vzorec chování dnešních vypatlaných unuděných dětí, které si z tohoto jistě vezmou nechtěný příklad. Přesto jsem se docela bavil a anglická chladnost s černým humorem mi docela sedí. Není to pro každého, ale doporučuji. 80%

Temný rytíř povstal (2012)

"Já tomu možná nerozumím. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín.. co je tady? Prd." Temný řitíř se posral. Prostě to není můj šálek kávy a nikdy nebude. S dabingem jsem trpěl neskutečně. Batmanův zastřený hlas byl stejně tragický, jako předvídatelná zápletka a hrdinské umírání Gothamských policistů. Jak se tohle mohlo dostat do top filmů zřejmě nikdy nepochopím. Jsem holt jiný a můj vkus též. 45%

Celebrity s.r.o. (2015) odpad!

Opravdu nevím, co bych na tom pochválil.. bylo to utrpení. Česká kinematografie dostala další direkt na solar plexus. Mádla raději za kamerou, než před ní. Nedá se na něj koukat, zvláště v roli lamače dívčích srdcí, když z osobní zkušenosti vím, že má snad metr padesát a je skoro plešatý. Nepovedená parodie, která nakonec dokázala parodovat i sama sebe. 10%

Dilema (2011)

Vlastně to mohl být celkem dobrý film na dost smutné téma. Drama, které by s divákem pohnulo. Ale když se do toho vloží Vince se svými předlouhými, zbytečnými a trapnými dialogy, chce se mi zvracet. Kdyby tam ve vší vážnosti zachovali jen tu dramatickou linku a ubrali vyplňující kecy, asi bych dal i lepší hodnocení. Otázka však je, co by z toho filmu zbylo. Musím však uznat, že světlé momenty tam skutečně byly. 45%

Láska se zárukou (2020)

Otřesná předvídatelná sračka bez špetky originálního nápadu, kterému by se divák alespoň zasmál. Naprosto sterilní záležitost. 25%

Bez bázně (2020)

Absolutní dno animovaného průmyslu. Nejsem zvyklý dávat tomuto druhu filmů tak nízké hodnocení, ale tady nešlo jinak. Chtěl jsem tam napálit dokonce odpad, ale na poslední chvíli jsem se slitoval. Možná za to mohla myšlenka, že někomu se to snad líbit mohlo, ale vím jistě, že s tím člověkem, pokud to nebude tříleté dítě, bych asi vkus neměnil. Nenapadají mne kladné stránky, které bych vyzdvihl. Úroveň Teletubbies, tedy asi ani není možné objektivně hodnotit, pokud nejste slintající divák. 15%

Nádech (2010)

Docela zajímavý film; co do kvality spíše televizní béčko s levnějším obsazením. Nicméně stojí za to a určitě neurazí. Otázka morálních zábran pěkně zakomponovaná do celkového rozuzlení. Z mého pohledu rozhodně nečekané překvapení, které hodnotím třemi bludišťáky. 65%