Lynyrd Skynyrd: If I Leave Here Tomorrow (2018)

Velmi pěkný dokument, který mapuje vznik a činnost jedné z nejkontroverznějších rock'n'rollových kapel až do dnešních dní. Nejen jižanská mentalita, bláznivé příhody a velká tragédie, která skupinu poznamenala, jsou popsány stávajícími členy skupiny a doplněny o dobové fotografie a autentické rozhovory. Určitě povinnost pro fanoušky kapely a hudby jako takové, ale i zajímavý příběh o partě kluků, kterým v jednu chvíli ležel u nohou celý svět. 85%

Plynové lampy (1944)

Svým stylem velmi připomíná Hitchcocka. Z prvního dojmu 85%

BlacKkKlansman (2018)

V podstatě zábavný snímek o absurdní příhodě, která se údajně přesně takhle nějak udála. Bylo by to snad i na pět hvězd, kdyby Spike do každého svého filmu necpal agitku za každou cenu. Politická satira a podobně interesované filmy nesnáším. Líbí se mi ale, že tentokrát to vzal víc férově a ukázal divákům, že hloupí fanatici jsou na obou stranách barikády a postava černého policisty stojí mezi nimi. Nemohu se však zbavit pocitu, že takové snímky nepovedou k diskusi, ale spíš k dalšímu rozdělování společnosti, což Spike téměř přesně dělá v dalším snímku, který už tak povedený není. Zkrátka a jednoduše, kdyby z těch svých filmů vytřepal ta moralistická okénka a uvědomělé odkazy, asi by udělal líp. Nejspíš ale cítí, že jinak to nepůjde, aby si to lidé uvědomili. Chápu to. 75%

Bataille de neige (1897)

Minutový film, na němž je zachycena nefalšovaná sněhová koulovačka, kde si aktéři nedají nic zadarmo. Toho cyklisty, který si tam natluče a pak prchá bez své pokrývky hlavy, je mi docela líto. Fascinace filmem začala popravdě velmi jednoduše i při takovýchto kratičkých scénách ze života, které v podstatě nemají hlubší smysl. Pro budoucí generace spíše úsměvné, ale v té době neskutečná zábava. 65%

Gong che shang de bai se hu die (2018)

Pomalý unavený příběh dvou lidí, který dokumentární formou vypráví o jejich zvláštním vztahu. Ten se zdá být na hranici mezi realitou a pouhou fikcí. Docela okouzlující, svěží, ale bez hlubšího významu, který by ve mně zanechal nějaký zásadní dojem. Snad je to jen o pomíjivosti okamžiku. 55%

V pasti - Série 1 (2016) (série)

“..a takové to bylo ospalé městečko.” První řadu seriálu z Islandu bych ohodnotil snad jen několika slovy. Pomalá, utahaná, zajímavá a návyková. Nebylo to špatné. Celkově spíš jen asi tři a půl hvězdy, ale docela mě to zabavilo a detektivky mám rád. Stejně jako dobrosrdečné melancholicky zadumané vyšetřovatele s chladnou hlavou. 70%

Až na Měsíc (2020)

Pohádka s pěknou animací, která nejspíš cílí na menší diváky, respektive divačky. Příběh je přímočarý a jednoduchý jako facka. Jelikož nejsem fanouškem zpívaných pohádek, a když už, tak velmi skrovným zastoupením, moc jsem si to neužil. Postrádal jsem v tom pevnější konstrukci příběhu, který mi přišel, dokonce i pro malé diváky, spíš hloupý. Zásadnější události na začátku a konci filmu vyplnil nesmyslný, kýčovitý a fantasticky přepálený barevný balast. Jak už to zkrátka u východních tvůrců bývá, okázalé hudební show, plné světel a laserových efektů, se nevyhnuly už ani pohádkám, což mi dost vadilo. Závěr už je jen čistá citová "vydíračka", takže se to snaží tvůrci alespoň zachránit slzami citlivých diváků, kterých se najde určitě dost, a celkový dojem to malinko zachrání. Za mne však nekompromisní a chladné dvě hvězdy a to ještě přihazuji za nadstandardní dabing, o který se tvůrci původního snímku vlastně vůbec nezasloužili. 35%

42 (2013)

3 a ½ ..70%

Zone Blanche - Cizinec (2017) (epizoda)

Velmi unylý a nezáživný start seriálu. Za první díl bych dal slabší tři a vysral se na to. Uvidíme, jak se zítra vyspím. Třeba se podívám i na druhý. Ale nadšení to ve mně tedy rozhodně nevyvolalo. 50%