Chicagský tribunál (2020)

S mírnými sklony k patetismu a přehnaně vyeskalovanému patriotismu, který z takových druhů filmů stříká na všechny strany, jak už to u Amíků obecně chodí. Teatrálnost a přehnané scény. Typické znaky Hollywoodu. Ale vlastně to bylo docela fajn. Dokonce i uvěřitelné. Především Cohen, potažmo jeho postava, mne nevyváděl z údivu. Naopak, rudý hnisavý vřed Eda opět nezklamal, ačkoliv oproti jiným rolím, kdy je mi z něj vyloženě na blití, se neskutečně překonal a ani se nepitvořil jako retardovaná broskev. Celkově bych to tedy zhodnotil jako téměř dokonalý mastrpiss. Chybělo tomu jen málo. 85%

Seveřané (2016) (seriál)

1. řada 3* 60% (Silje Torp)

Temné lesy (2020) (seriál)

Temné lesy v podání polské produkce vypadají překvapivě dobře. Musím však přiznat, že knižní předloha je určitě zajímavější a méně se vleče, což je pochopitelné. Udělat z čtyřset stránkové detektivky prakticky pětihodinový miniseriál se musí někde podepsat. Na druhou stranu, ploché vyobrazení postav mne u tak zdlouhavé záležitosti až zaráží. A to nemluvím o dost okatých oslích můstcích a chybějících vysvětleních. Atmosféra byla docela fajn a ve výsledku to dopadlo dobře. Určitě stojí za vidění a rozhodně doporučuji knihu. 65%

Hubieho Halloween (2020)

Ač jsem u Sandlera zvyklý na nepříliš kvalitní snímky, které se vyznačují spíš potrhlostí a tupým humorem, tohle mi ukázalo zcela nový rozměr jeho tvorby a přidalo další dimenzi do výrazu “Sandlerovka”. Nechybí parta obvyklých podezřelých, kteří už jsou s Adamovou tvorbou dlouhodobě spjati. Na druhou stranu je tu i pár dobrých herců, které moc často v takových filmech nevídáme a kteří svolili k natáčení snad pod nátlakem, nebo kvůli vydírání, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nebudu se o tomhle kousku s pohádkovým happyendem moc rozepisovat, ale hovadina to byla ukrutná. Nikdy víc! 15%

Modré diamanty (2018)

Nevím, jestli jsem právě neviděl nejhorší slátaninu s Keanu Reevesem. 25%

Kletba bratří Grimmů (2005)

Tohle neví, čím má být. A nevěděl to ani režisér se scénáristou, jinak by to alespoň někam dokormidlovali. Je tam od všeho trochu a dohromady nic. Hrozný zmatek. Vůbec netuším, co si o tom myslet a kam to zařadit. Navíc otřesný dabing. Alespoň ta česká herecká stopa potěšila. 50%

Barva kouzel (2008) (TV film)

Řekl bych, že třetí seznámení se světem Zeměplochy dopadlo, po Otci prasátek a Zaslané poště, patrně nejhůř. Není to vyloženě špatné, ale ukrutně roztahané a vleklé. Je tam spousta veselých momentů, avšak tak naředěných, že u toho člověk usíná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. 70%