Jiný život (2019) (seriál)

Dokoukána první série. Čekal jsem nějaký zábavný sci-fi seriál, u kterého bych si chrochtal. Nečekal jsem nic světoborného, šlo mi jen o ten nekonečný vesmír a co vše je zde možné. Naneštěstí jsem dostal jen kýbl hoven, poletující vesmírem. Zdá se mi to, nebo už dnes do každého seriálu nacpou všechny možné rasy a minimálně dva z pěti jsou buzeranti? Je to odraz dnešní společnosti? Nevím proč, ale všechny postavy v seriálu mne neskutečně sraly a ve výsledku i scénář, který se ubíral zcela šíleným směrem. Když nebudu vnímat veškeré chyby, dehonestující vědecké práce po celém světě, zbude mi tu parta rozhádaných idiotů, kterým snad tu smrt i přejete. To celé podkresluje dost nevkusný hudební průjem, ze kterého je vám místy až na zvracení, protože je to jako osolená technopárty na předzahrádce domova důchodců. Nic k sobě nepasuje a vše mne odrazuje od toho, abych se těšil na další řadu. Fujtajxl! 30%

The I-Land (2019) (seriál)

Hrozně jednoduchý a krátký seriál. Než se rozkoukáte, už je po všem. Nic tu moc nedává smysl. Když už to smysl mít dostane, začne to být nuda. Dialogy a postavy o ničem. Příběh nulový. Prakticky jde jen o jednu hlavní hrdinku a ostatní jsou dost okrajoví. Něco jako řízek na talíři a hranolky pod stolem. Když už ho dojíte, začnete si říkat, co se stalo s přílohou ..a že máte ještě hlad. Bída a děs. 30%

Zoufalky (2020)

Zoufalky jsou stejně zoufalé, jako je zoufalý celý film. Proboha, co je na tomhle vtipné? Mně osobně z toho bylo povětšinou zle. Jako by to byl závod v tom, dostat do filmu co nejvíc nechutností, trapných vtipů a nepravděpodobně absurdních situací. Nezasmál jsem se snad ničemu a vlastně jsem se cítil permanentně trapně. Už přiznání toho, že jsem tuhle tyčovinu viděl, mne přivádí do rozpaků a nevím, jestli bych neudělal lépe, kdybych se o tom raději vůbec nezmiňoval. Každopádně musím uznat, že horší než ty trapné čůzy ze Sexu z města to není. Tedy alespoň jednu hvězdu za to. 15%

6 underground: Tajné operace (2019)

Jelikož jsem dal Johnu Wickovi jen dvě hvězdy, neb ten akční guláš postrádal jakoukoli přidanou hodnotu, musím se uchýlit k podobnému hodnocení, anžto zde byl rovnocenný spektákl doplněn jen o špetku vtipu. Nápad určitě zajímavý, ale protože Míša je po velkolepých Transgenderech s Oplzlým Šprýmem v čele jako po lobotomii, bojím se dalších pokračování této nezajímavé taškařice s poněkud toporným Rájenem, který už veškerý svůj střelný prach vypálil v Deadpoolovi. Když už však srovnávám s Wickem, musím uznat, že tady se gore efekty a umělou krví nešetřilo. Řekl bych dokonce, že občas je to až na hranici nechutnosti. Doporučuji tedy pouze jako mentální klystýr, kdy mozek necháte zcela odpočinout. 40%

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Dvě řady za mnou, netrpělivě očekávám třetí. Dost ujetý seriál, který určitě není špičkový, ale rozhodně pobaví a občas i překvapí svou hloubkou. Mnohdy to sice působí jako laciná klišé a moudra z čínských kalendářů, ale i tak. Baví mě to. 80%

Dark (2017) (seriál)

Achtung, achtung! Toto není konzumní sračka pro nemyslící unuděné netrpělivé středoproudé ovce! Špičková záležitost pouze pro milovníky časových paradoxů a rozplétače gordických uzlů, kteří dokáží zapojit mozek. Čistě z mého pohledu se jedná o fenomenální počin se skvělým hereckým obsazením a dokonalým hudebním podkreslením, který zas na dlouhou dobu nastavuje laťku hodně vysoko. Vlastně bych mohl směle říci, že jsem patrně zhlédl doposud nejlepší seriál a to už jsem jich viděl poměrně dost. Byly moc krásné, ty tři série s postavami z městečka Winden. Při závěrečné scéně a písničce What a Wonderful World v podání Soap&Skin, která uzavírala celou tuhle časovou patálii, jsem málem uronil kapku oleje. Budete mi moc chybět, Jonáši, Marto.. i všichni ostatní. Fňuk. Mistrovské dílo! 100%

Bratrstvo pěti (2020)

Parta černých kluků za války ve Vietnamu najde bednu zlata a rozhodne se ji po skončení konfliktu vyzvednout. Když se sem vrátí jako artritidou prolezlí dědci a doufají, že to bude snadná záležitost, netuší, jak moc se pletou. Celkem bídná a nekonečně dlouhá ukolébavka od Spike Leeho, kterou jsem musel koukat na třikrát, než se mi to povedlo zvládnout. Nekonečné plácání v rádoby hlubokých dialozích, nekonečné návraty v retrospektivně, kam ani nedokázali obsadit svá mladší alter ega, neb rozpočet byl zřejmě proti a výsledek byl dost příšerný, nekonečné návraty k rasismu a problémům s ním spojených. V mnoha situacích mi to přišlo jako hloupý vtip a laciná agitka. Připomíná mi to plejádu českých filmů o tom, jak nám ubližovali ti fuj fuj komunisté. Nezměnila to ani dost ubohá akční zápletka. Zkrátka a jednoduše, film míří povětšinou na černé publikum, které u toho bude zřejmě uchcávat blahem, a ostatní diváci se budou rozpačitě ošívat. Zhruba jako při sledování islámského videa, když by na ně křičel nějaký imám, jaké jsou bezvěrci zrůdy, jak je bůh veliký a spravedlivý a jak si zaslouží své právoplatné místo ve společnosti a na jejím vrcholu. Zkrátka a jednoduše, Spike nám tu názorně ukazuje, jak je JůEsEj postaveno na hřbetech nebohých černých a díky jejich vykořisťování se má bílý muž tak dobře, zatímco ti černí hrdinové se budou navždy válet v bahně. O správnosti napsaného se můžeme handrkovat donekonečna, takže na to nejspíš přijdeme těsně po skončení filmu, ale takovým způsobem sypat sůl do starých ran mi přijde jako zcestné. Nemám rád, když je film takhle cítit a musím přiznat, že se na to nedalo koukat i z důvodu velmi nízké kvality. Pokud jste fandové sebemrskačství, politických agitek a céčkových filmů, vzhůru do toho. Ostatním nedoporučuji. Ztráta dvou a půl hodiny života po shlédnutí vám přijde dost markantní! 30%

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Co napsat o tomto filmu? Čekal jsem střeštěnou pitomost v duchu Ledově ostrých, kde se Ferrell vysmál krasobruslení. Jelikož nesleduji a nemám v oblibě Hlasy, X-faktory, Superstáry a podobné hovadiny, byl jsem celkem zvědav, jak se s tím popasuje v tomto případě a co to zas bude za šílenost. Musím však upřímně přiznat, že to bylo docela fajn a ač je Ferrell synonymem pro nekoukatelné slátaniny, tady zřejmě lehce stáhl nohu z plynu a vznikl veskrze příjemný komediální kousek, prošpikovaný opravdu hezkými písněmi. Děj a příběh celkově je vykalkulovaný a pitomý, ale určitě je to něco jiného, s čím jste se u Ferrella příliš nesetkali a už to je důvod k tomu se na to podívat. A pokud některá z písní nezíská zlatého bludišťáka, tak už nevěřím, že je spravedlnost v tom prohnilém Holém Údu. Překvapivé čtyři sluníčka, kterým výrazně dopomohla svým hlasem Molly My Marianne Sandén. Všechna čest. 75%