Válečná generace (2013) (seriál)

Už jsi fakt nevzpomínám, kdy naposled jsem viděl takhle báječně provedenou válečnou inscenaci. Skvěle napsané s parádní výpravou, inteligentně vyprofilované postavy, které si okamžitě zaberou místo ve vaší hlavě a je úplně jedno, že těch pět kamarádů hrdě a v nadšení vstupují do války rozehrané jedním z nejhrůznějších diktátorů naší historie. Válka je strašná ve všech jejích podobách, ať stojíte na kterékoliv straně a pozici. Tří dílná minisérie vám ukáže skoro každou z nich a současně skoro každou její formu utrpení. 90% ´´válka z vás dostane jen to nejhorší´´

Tábor 14 (2012)

Člověku šel mráz po zádech při vyprávění Sina. Už nikdy nebude vnímat tento svět jako člověk, který se nenarodil v pracovní táboře KLDR. Nejen fyzická ale i duševní deformace. 80%

Ink (2009)

Podivně stylizovaná fantasy ze snového světa se mi několik let válela v počítači, dnes jsem zjistil, že celkem zbytečně. Krom opravdu vyjeté vizualizace se mi únavné flashbacky zajídali spolu s ochotnickými výkony herců, slabým scénářem či do očí bijící laciností. Tohle všechno u mě posunují film někde k céčkové kvalitě. A pak mi vysvětlete prosím hodnocení na csfd?? 35%

Zmenšování (2017)

Malý velký film o velmi zajímavé formě řešení ekologického stavu planety. Bohužel jak se to pěkně se zápletkou osamocení rozjíždí, ujíždí po seznamení s asiatkou a siláckým Waltzem dále a dále, samotného mě to vykoupalo v mnoha otázkách, na které mi už film neodpověděl. Zřejmě moc velké sousto s těmi 13 centimetry. 65%

Poslední dny na Marsu (2013)

Příjemně komorní scifátko z prostředí rudé planety, kterou chtě nechtě budem muset kolonizovat. Co tam na náš druh ještě čeká, ukáže dalších 50 let. Ruairi se slušně opřel do tísnivé atmosféry protkané hranou zhroucení při extrémních situacích. Pěkně využil tmy a prachu, aby divák zůstával déle v nevědomosti a napětí, přidal krásné vizuální triky a je vidět, že rejža je estét. Jen bych akční části ještě vystužil pár opravdu dobrými lekačkami či větší brutalitou, pak bych to mohl plně nazvat jako scifi horor, který musíte vidět! Vyzvidnout musím nejen Lieva, který zahrál uvěřitelně, ale především Romolu Garai, která se mi od začátku dostala pod kůži a přál jsem si, aby pokud možno umřela až poslední. :) 70%

Monstrum (2008)

Absolutně jsem tehdy nevěděl, co od toho očekávat. Po příjemné oslavě mladých kamarádů přišla traumatizující autentická událost, u které bych rozhodně nechtěl být. Zásah. 80%

Godzilla (2014)

Co mi utkvělo v paměti je srdceryvný výkon Bryana Cranstona při pádu elektrárny, skok parašutistů s rudými světlicemi temnným nebem a vlaková scéna s ´´kudlankou nábožnou.´´ Snad jediný se Gareth Edwards snažil o tajemně mystickou atmosféru, ve které hraje lidstvo druhé housle a za mě se to povedlo na lepší dvojiku. 75%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Rozjezdy pro hvězdy. Nezapomenutelný zážitek v kinech. Tolik scenérií, tolik bohatých postav, největší frajer z temné strany Darth Maul, závody kluzáků, malý Anakin, politika a začínající galaktická válka. Jeden z nejbohatších dílů celé série! 90%

Ztracen v džungli (2017)

Klobouk dolů za vyhublou postavu Daniela, který si během natáčení musel přivodit pár hvězdiček při pocení, ale ve filmu už tak uvěřitelně nepůsobil. Po slušném začátku, kdy si filmaři hrají se změnou nálad nadšených dobrodruhů přichází odříznutí kamarádů a pak už jen sledujeme jakousi dobrodružnou deskovou hru. Na jakém políčku vstoupí Radcliffe divoké šelmě do spár, na jakém bude mít halucinace, kde bude bloudit v kruhu a kde bude už konečně ten močál s tekutým bahnem. Postava prochází nástrahami divočiny a já si jako divák nijak zvlášť neuvědomuji, že vlastně umírá daleko ztracen v bolívijské džungli a to je u survivalu špatně ne? Procenta přidám za pěkné odhalení skutečných charakterů v nekomformní zóně, kterou jsem sám nejednou okusil, to pak člověk kouká, kdo vlastně je. 65%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nemyslím si, že jsem člověk bez smyslu pro humor, ale po dlouhém očekávání na všemohoucího hrdinu posledního z Jediů jsem skoro zrudnul studem. Nemůžu si pomoct, ale když už chtěli odlehčení proč tak násilně a hned od začátku. Proč jsem musel vidět Luka jak cucá jakési vemeno mimozemské krávy? Proč jsem musel neustále koukat na otravnou náhražku za mimoně? Proč byla červená garda pána temných sil tak směšně neschopná? Proč bomby z bombardérů padaly ve vesmíru rovně dolů. Jak to, že při otevření roztříštěné místnosti, do které se kouzelně Leia vrátila nezmrznutá na kost, nezafungoval podtlak a nevycucnul zbytek posádky ven z chodby? Proč jsem musel třictvrtě filmu sledovat pár utečeneckých lodí? Díl se evidentně zaměřoval na velmi odlehčenou formu s připomínkou na starší sourozence pro mladší publikum, která je pro mne zklamáním a doufám, že v dalších dílech nepůjdou touto cestou, protože nechci zábavnej cirkus, CHCI ZPÁTKY STAR WARS, CHCI SE DOJÍMAT A NÉ SE TRAPNĚ ŠKLEBIT!!... já jen aby tam za chvíli s laserovým mečem netancoval Kapitán Amerika nebo Spiderman. Abych jen nehanil, tichá scéna rozpůleného křižníku byla ultimátní a ani bitva na bílo-červené pláni s kluzáky nebyla špatná. Jen ta umírající asijská baculka mi přivodila místo lítosti lehký úsměv na rtech. Promiňte. 65%