Jurský masakr (2012)

Cesta za africkou lochneskou překvapivě nabídla slušné digitální dinosaury, bohužel vše ostatní působí lascivním dojmem dvaceti pěti procentními filmovými hity. 40%

UFC 231: Holloway vs. Ortega (2018) (pořad)

Karta jak se patří z Toronta. Špičkoví bojovníci, nesmrtelná bojová srdce, perfektní technika a samozřejmě spousta kečupu. Vše splnilo očekávání fanoušků MMA z celého světa. Duel zabijáků Manuwa-Santos, který mnohým nahradil jakékoliv povzbuzováky v ranním evropském čase. Santose jsem si naivně pomýšlel na zápas s Karlosem do Prahy, ale to páni a dámy je jiná liga. V dalším fightu předvedl precizní připravenost Dawodu, když celkem jasně přestrikoval Bochniaka, který po zbytek zápasu nenašel recept. Roztančený Oliveira zakusil, co je to pouštět deci krve za vteřinu po zničujícím Nelsonově loktu. Prvý tituláč ukázal, že se bude muset Jedrzejczyk na nějakou dobu smířit s pozicí někde těsně pod šampióny, protože Shevchenko a její zarputilost, síla a účinnost defensivní taktiky, navíc opticky vypadala tak o 6kilo navrh oproti Joaně a konečně finále neskutečná podívaná skvělého strikera Maxe a nebojácného srdce v touze po pásu v podobě Briana Ortegi. Jak říkal komentátor Ondřej ´´všude jinde by se házel ručník, tady ne´´. Neskutečná bitva ve čtyřech kolech, kterou ukončil až doktor. Holloway si zaslouží nejen turnaj doma, zasloužil by si soupeře z vyšší váhovky, protože v pérovce vypadá, že nemá soupeře! Bravo!

K smíchu - Philliam (2018) (epizoda)

Scénáristická, herecká a režijní lahoda. Kéž bych toto mohl vidět v domácí produkci místo ordinací a ulic.

Máte slovo (2008) (pořad)

Příjemná přeřvávací, lidová blbina se sympatickou občankou Míšou. :)

UFO (2018)

Hezké překvapení s pozitivním koncem pro nenasytné vědce, horší pro lidstvo, kterému dochází čas. Ryan Eslinger dokázal, jak udělat scifátko s mrazivě tajemnou atmosférou bez drahých digitálních triků. Velice inteligentní scénář pro mnohé až moc matematicky složitý. Musel jsem si to pustit dvakrát alespoň pro ten pocit, že jsem 20procent pochopil. Sice pro mnohé diváky chybí dramatičtější vyústění, ale o tom to však nebylo. Název UFO to skvěle vystihlo a navíc jsem zjistil, proč už nikdy nebudu raketový inženýr. :) 75%

Tenká červená linie (1998)

Opravdu jedna z nejpůsobivějších válečných epopejí. Vlastně jedinou věcí, které se člověk musí prostě poddat, je Malickovo osobité vyprávění a užijete si ho do morku kostí. Velmi detailní a pozvolné pronikání do duší a složitých pocitových proměn jednotlivých postav včetně filozofování nad bytím či nebytím v tomto čase, místě, vesmíru. Téměř až romantické procitnutí do hrůz války vedené muži za oponou. 85%

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Ideální filmík pro citlivé duše s láskou k dostihům a koním. Velmi sympatickou Diane Lane doprovází opět extravagantní John Malkovich, kteří spolu uvěří největšímu šampionovi závodních tratí se zvláštním jménem Secretariat. Konec dokáže za přispění jisté režie Randalla Wallace a skutečného příběhu jako předlohy příjemně dojmout. 75%

Vrchní, prchni! (1980)

Přejete si platit?....... Smoljak-Svěrák majstrštyk. Nesmrtelná komedie o podvodníčkovi baví lidi napříč generacemi napříč profesemi, kdo neviděl či dal méně jak 2 hvězdy by se měl nad sebou zamyslet a dobrovolně si zrušit profil zde na csfd. 90%

Hitlerovi šampioni (2016) (TV film)

Zajímavý pohled pro historické zájemce a bádače okolo Hitlerova Německa. Spousta nadaných a padlých hrdinů sportovního a dobrodružného světa vzal sebou vůdce stejně jako další desítky miliónů lidí při následné válce. Minisérie obsahuje spousty zrekonstruovaných barevných záběrů, které ukazují hrdiny tehdejší říše v novém světle. 75%

Jak básníkům chutná život (1987)

Jak já byl do píšťalky zamilovanej. Evička v prototypu bohyně, která mladému doktůrkovi nic nezlehčovala. 75%