Císař a tambor (1998)

Stojí za to vidět neustále se klanící Turky po prohrané válce, Annu Veselou, která si pořád něco schovává do poprsí a taky tam hraje Vetchý a Rajchert. 60%

Hotel Transylvánie (2012)

Joo, po česneku mi vždycky napuchne krk a 3x kůlem do srdce? Koho by to nezabilo?! :D 75%

Godzilla: Kessen kidó zóšoku toši (2018)

Ultra přestřelená Godzilla od japonských tvůrců. U Japonců se ničemu nedivím, prazvláštní atmosféru doby za milion let to mělo. 65%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Souhlas jako hrom. Nejkomiksovější zpracování za x let. Naprosto ohromující vizuál klasického komiksového booku. Tohle je pro opravdové nerdy hrabající se hodiny časopisovými regály ve vnitřním chtíči najít cenově dostupný kousek, který jiný opomenul. Stylový, zábavný, osvěžující a doufám, že né poslední v té zatuchlé digi hromadě hnoje všech ostatních super hrdinů. 85%

Aquaman (2018)

Čumím jaký věhlas si nakonec třpytivý instalatér z aquaservisu DC vybudoval. Přispívá vánoční období, točící se ekonomika a prázdniny většiny dětí. Jednoznačně trefa do peněženek všech přítomných i nepřítomných rodičů. Já už bohužel z dětských i pubertálních let před nějakou dobou vyskočil a tak vše hodnotím ze stínu diváka, který má na starosti více žánrů s více duchaplným obsahem. Vhozeno na jednu kartu. Obrovské vysokorozpočtové triky ve stylu ´´nevím v čem to vlastně hraju a co?´´ Složitě odpovídané texty, které trochu vnímavějším jsou naprosto k ničemu, protože prostě víte, co se stane v dalších 10minutách. Samozřejmě nechybí trpký humor a nepředvídatelné výbuchy, které končí téměř každý rozhovor. Co se týče vizuálna je film okopírován ze všech různých scifi, které vás napadnou. Nemusíte nijak složitě přemýšlet, napadne vás to a je to tam. Dokonce i konečná podmořská bitva vypadá jako bitva za celou ságu Hvězdných válek, Avatara a s jedním malinkým záskokem z Pacific Rimu dokupy. Red hair Amber Heard má hezky výstřihový obleček, který nevím, kde sebere po převlečení z pouštního ohozu. Patrick Wilson s chapadlovitou příšerkou si slušně hrají na vodní antisemity. Nicol zřejmě už nudí vážné role a tak si zahraje i po boku dinosaurů. Willem Dafoe jako vždy dojmut až vám z toho praská přirození a Dolph, no celkem mu to seklo v těch letech, přiznejme si, že pro něho už to je jen možná cesta vzhůru nejen finančně. Největší ale faux-pas a to nejsem stoprocentně jediný, byl kokotský super oblek černého piráta, kterému dost možná navždy zrušili kariéru ctěné herecké hvězdy. Je to jako kdyby tenkrát predátora opravdu hrál Van Damme v tom šíleném kudlankovém ohozu. Vizuálně vypalující pohádka pokresleného svalovce vydělala. Vydělala jako draze prodaná lacinost. 50%

Anděl Páně 2 (2016)

Sympatické pokračování zvládnuté pohádky s ústřední dvojící stále andělsky se čertící. Hezky se koukalo na Vicu a že to nakonec dají dokupy s Dykem jsem věděl od první scény s párkovým stánkem. Škoda, že si do jablka nikdo nekousl to by byla švanda, protože mi před koncem přišlo, že tempo upadlo a jaksi děj ztratil nit, kterou zachraňovali písničkou se všemi svatými v zádech. A co na to ježíšek? Nic. Věčné dítě, které nebude muset nikdy nic dělat. :) 70%

Já a moje příšera (2007)

Splníno i skotský tahák ´´za peníze záhadu´´ má svůj pohádkový film. 60%

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Přetrhněte se jak chcete, ale mě tihle děčtí kouzelníci s ukazovátky nebaví. Navíc to zklamání, když se z brutálně zlého Siriuse Blacka v roli charizmatického Oldmana stane bezzubě pištící dobrák. 60%

Strašidla (2016) odpad!

Troškovi jsem dal šanci jako někomu, kdo má s pohádkou i jinými věcmi zkušenosti. Zpočátku mě celkem mile překvapil hezký interiér zámku, který mi sliboval i zajimavé pohádkové postavy. Po nuceném zabudování kouzelníků do ekonomicky aktivního stavu se vše zvrhává k režisérově oblíbeným ochotnickým lidovkám. Navíc po přečtění komentů ohledně kočičího sexu, který mi jaksi v TV utekl, vše uzávírám a končím. Sranda? Já nevím pane Zdeňku.

Vánoční koleda (2009)

Výpravná pohádka o protivném Vydřigrošovi, který přece nemusí stále kazit Vánoce i dalším. Atmosféra chvílemi až strašidelná s reálnou motion animací, která nemusí každému sednout. 75%