Dark_Shark

Dark_Shark

Petra B

Česko

• 8.2.2014  10:34
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Mnohem lepší než Twilight, přeci jen vidět upíra třpytícího se na sluníčko je i na mě moc. Jediným důvodem, proč na Deníky stále koukám je Damon, ten mě nikdy nezklamal, jeho hlášky jsou dokonalé. Jinak bych bez nich dokázala žít, zvlášť bez 5. řady.

• 30.10.2013  11:06

Tohle je asi nejrozporuplnější apokalypsa, co jsem kdy viděla. Celý film je naprostá kravina, od začátku až do konce plná neskutečně trapných, přiblblých scén a dialogů... Jenže po odchodu z kina mě tak šíleně bolela pusa od toho, jak jsem se pořád tomu všemu smála. Je to tak neskutečně blbý, až je to svým způsobem úžasný . Nedokážu si vybavit jednotlivé scény, které mě nejvíc dostaly, ale celkově musím říct, že jsem se dlouho takhle nepobavila. A Backstreet Boys nejsou dead!

• 11.10.2013  20:32
    2 zbraně (2013)

Totální odreagovačka. Wahlberg nezklamal, jako v The Departed střílí svoje hlášky, Washington jako umírněný elegantní opak mu skvěle sekunduje. Občas je děj docela hodně přehnaný, ale o tom tento film je. Rozhodně se u něj nedá přemýšlet, ale jen se bavit a smát. A ta scéna se slepicema, bezkonkurenční.

• 29.9.2013  19:20
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Po 1. sérii nemůžu dát jinak... 100%

• 11.9.2013  21:56
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Po prvních dílech: úžasný, super, bomba. Dokonale propracovaná hra s myslí lidí jakéhokoliv věku. Po každém díle jsem docela koukala, kdo další patří do kultu Joe Carrolla. Velice oceňuji psychologické popisy postav, možnost nahlédnout do jejich minulosti a hlavně odvahu nenechat všechny kladné i záporné postavy přežit. I když jsem párkrát tajně s Ryanem doufala, že ten či onen přežije. U některých záporných jsem to nečekala a zamrzelo mě to, že musely být obětovány v rámci své kapitoly. Hodnocení: 5* Po osmém díle: No, už to není takové, bylo patrné, že Joe změní místo svého působení. I přesto je stále milé, jak jsou mu všichni tak nechutně oddaní a vše zapadá do Joe's plánu, resp. knihy. Závěr byl příjemně nečekaný, originální zakončení knihy. Hodnocení: 4* Nejsem extra fanoušek Kevina Bacona od doby, co jsem viděla Spáče, ale tady mi po malých dávkách začínal být sympatický. James Purefoy byl přesvědčivý, charismatický a ani se nedivím, že dokázal ty nebohé labilní duše dostat do svých spárů a přimět je k tomu všemu. Shawn Ashmore pekně zmužněl od dob X-men, byl příjemným doplněním FBI party. Obecně nemám moc ráda ženské postavy, ale představitelka Debry Parker je opravdu dobrá a fandila jsem ji až do posledního dechu. Co se týče Claire, nic moc. Sečteno a podtrženo: takových psychologických seriálů by mohlo být daleko víc, je super si po malých kouscích uvědomovat záměr hlavního hrdiny, tady spíše záporáka a zjišťovat, co ho k tomu všemu vede. Těch obyčejných seriálů "vražda-chycení padoucha a nic víc" je víc než dost.

• 23.6.2013  19:46
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Před prvním dílem jsem si nedokázala představit, že Hannibala může hrát někdo jiný než Hopkins a vůbec jsem nechápala proč zrovna Mikkelsen, ikdyž jako herce ho mám ráda. Po prvním díle mě moc neoslovil, protože se moje pozornost obrátila jiným směrem, a to na Willa. Hugha D. jsem snad předtím neznala a v téhle roli mě velmi zaujal. Jeho mimika, postoj těla i vyjadřování, skvěle zahraný Graham a jeho svým způsobem narušená mysl. I když samozřejmě, Mads jako Hannibal je jedinečný, úplně jiný než Hopkins, asi nikdy nebude pro mě lepší, jen jiný, ale zajímavý. Ty jeho noblesní večeře, neustálé vraždy, jeho možnost navázat přátelství s Willem a poté ekcelentní manipulace s ním, napjatá atmosféra opravdu zážitek. Co se týká dalších postav, Jack Crawford mi tam moc nesedí, Gillian Anderson je příjemná vsuvka a Alanu Bloom mám ráda. Takže shrnuto a podtrženo, těšila jsem se na tento seriál, byla jsem zvědavá, jaký bude Hannibal, koho si to zase pěkně vykuchá a sní jeho vnitřnosti, v závěru jsem ale každý díl sledovala především kvůli Willovi a závěrečná scéna, nemám slov... Jsem zvědavá, jaká bude další řada, jaké další manipulace a vraždy spáchá a hlavně, jaký bude Will, když se dostal až na dno...

• 21.5.2013  11:46
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Když mi tenhle seriál doporučoval kamarád, říkala jsem si, co to zase bude za paskvil. Jaký zločin jsem spáchala, když jsem si tohle mohla myslet! Skvělý nápad přenést Sherlockovi příhody do dnešní doby, spojit moderní hračičky s dokonalou myslí Sherlocka a přidat mu takového Watsona, který se mu zdá být docela rovnocenným partnerem a Martin Freeman se téhle role zhostil na jedničku. I když Cumberbatch nepatří podle mě k nejhezčím hercům, jednoznačně to kompenzuje svým hlasem a hereckým umem. Co se týká hlavního nepřítele, Moriarty je prostě pošuk a já ho mám ráda. Sherlock není jen běžný vyšetřovatel, jakého můžeme vidět v nynějších seriálech, je to prostě geniální mozek, takový Sheldon Cooper v kabátu, a tenhle mozek musí být trénován na záhadných vraždách, jen mu jich pěknou hromádku dopřejme! :) Hodnocení 1. série: Study in Pink 100%, The blind Banker 75%, The Great Game 100% Hodnocení 2. série: Naprosto úžasné všechny tři díly a ten závěr, dech beroucí, dojemný, napínavý, jen proč se musí tak dlouho čekat na pokračování...

• 23.4.2013  22:36

Dlouhý, chvílemi docela nudný film, který nic moc nepřínáší a opravdu mohl být tak o půl hoďky kratší a ani bych to nepoznala. Tom Cruise nepatří mezi mé extra oblíbence, ale je to dobrý herec, kterému jeho role opravdu věřím, jenže tady mě vůbec nezaujal a nepřesvědčil. Škoda.

• 2.12.2012  18:22
    Stmívání (2008)

Docela dobrá komedie, která mi byla kulisou při vypracování seminárky. :)

• 8.3.2012  21:02
    Válka Bohů (2011)

Těžké zklamání... :(

• 16.11.2010  18:19
    Jezero smrti (2008)

Většinou dávám tolik hvězdiček z toho důvodu, že se mi film velmi líbil. U Eden lake to neplatí. Začátek filmu byl docela prostý. Mladý pár si vyrazí k jezeru, kde je obtěžují mladí flákači, klasika. To, co ale následovalo poté, bylo opravdu pro mě moc. Myslím si, že dokážu strávit celkem hodně věcí a nechutných scén, přeci jen mám ráda Saw :). Jenže následný děj byl i pro mě až až. Nešlo ani tak o vizualizaci daných nechutností, i když párkrát jsem se ošila a přejel mi mráz po zádech, ale o přístup těch mladých lidí. V duchu jsem si říkala, to není možné, jak někdo může být takový a chtěla jsem, aby ten film už skončil. Na druhou stranu jsem se ani ne tak těšila, jako jen úplně zmraženě čekala, co bude následovat. Fakt nechutně dobře natočený film. A ten konec? No comment. Již dlouhou dobu ve mě žádný film nezanechal takovou stopu jako Eden lake.

• 31.8.2010  20:06
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Násilím, erotikou, krví a sprostými výrazy se v tomto seriálu opravdu nešetří. První díl mě nijak nezaujal, věčně zpomalené stříkání krve mi přišlo zbytečné, přihlouplý bratříček z Mumie jako Batiatus a zrzavá Xena mi zde neseděli. Od druhého dílu se však vše změnilo. Najednou jsem Spartaka začala hltat a nemohla se dočkat, co bude dál. Hlavní hrdina se mi začal líbit a Crixus, svaly bez mozku, mi leckdy přišel i vtipný a pak i schopný citu a myšlení. Padaly zde dobré hlášky, situace pěkně vystupňované, až se mi tajil dech. Dobře propracované bojové scény a co se týče erotiky a sprostých slov, fakt mě tohle vše bavilo a těšila jsem se, kdy zas kdo řekne "fuck" nebo "cock". Asi největším překvapením byl pro mě Ashur, nejprve zmrzačený podržtaška, poté docela velký tahač nití. Batiatus i Xena mi nakonec sem sedli jak zadek na hrnec. Jen ten poslední díl skončil nějak rychle, i když k tomu směřovalo tak již od začátku. Skvělý seriál.

• 17.8.2010  18:55
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Už vím, proč jsou děti tak postižené a hloupé. Koukají se na Teletubbies.

• 17.8.2010  18:53
    Centurion (2010)

Film o čekání. Dobrý nápad a myšlenka, ale dějově upadá. Naštěstí Olga neměla možnost mluvit a Fassbender stojí za koukání. Čekala jsem nějakou pořádnou bitku na konci, nějaké vyvrcholení, marně. Mírný konec u tohodle krví nasáklém díle nebyl špatný, ale pro mě divný. Jinak dobrý film a dobré stříkance krve.

• 17.8.2010  18:15
    Bathory (2008)

Docela dobrý film. Určité momenty pěkné, ale velmi ho kazí ti dva mniši a jejich ubohé vynálezy. Vždy, kdy se tam objevili s těmi svými vychytávkami, měla jsem chuť si zakrýt oči a stydět se za ně.

• 6.2.2010  21:45

Veliké zklamání. Je vidět, že pokračování starších seriálů ještě neumíme natočit (kdo ví, jestli to někdy půjde). Pořád jsem čekala na nějakou vtipnou postavu jako byl doktor Štrosmayer, ne na komplexy a další milostné zápletky pane primáře, který je označován jako balvan a chudáka pana Sovu, kterého jen všichni využívají. Na třetí pokračování se už dívat raději nebudu.

• 6.2.2010  21:26
    Aligátor (1980)

Patří mezi nejoblíbenější filmy mého dětství. Sice jsem ho už roky neviděla, ale vzpomínky přetrvávají a sama se bojím, že pokud bych se na něj opět podívala, můj názor by se změnil, a to nejen díky efektům. A proto zůstává nedotčený v mém dětském srdci jako malý aligátor, který jen trochu povyrostl a měl větší potřebu potravy.

• 18.1.2010  12:12
    Pro ptáčky (2000)

Prostě cute!!!

• 23.12.2009  09:40
    Avatar (2009)

Úžasný film. Čekala jsem, že bude hodně dobrý, ale tohle mě opravdu zasáhlo u srdce. Nádherná krajina, pohledy z výšky byly impozantní. Propracovaná mimika postav, roztomilé hýbání uší, věřila jsem, že je to skutečné. Celý film jsem jen úžasle seděla v sedadle s otevřenou pusou. Ano, příběh už není tak originální, řekla bych, že již od začátku filmu můžeme očekávat, kam vše bude směřovat, ale to neznamená, že si film nemůžeme užít. Já si ho užila naplno. V první polovině jsem byla úplně nadšená tím vším, co se dá vytvořit a dát dohromady, vcítila jsem se do hlavního hrdiny a prožívala ty samé pocity štěští, odvahy a touhy poznat ten nový, dokonalý svět. Druhá polovina byla také krásná, ale už smutnější. Při bombardování Hometree jsem měla slzy na krajíčku, málem bych je pustila i ven, kdyby mě z děje nevyrušoval soused, který pořád nervózně a dost nahlas usrkával colu. Jak to řekl Jake, pokud něco chceme a druzí nám to nechtějí dát, jsou to naši nepřátelé a vše jejich zničíme nebo přivlastníme? V té chvíli jsem byla plná vzteku a beznaděje, ale to ani ne tak z filmu, ale z faktu, že je to skutečnost, my se takhle chováme a je to odporné! Na konci filmu jsem byla přešťastná, že zlí prohráli a byli jsme to my a dobří zvítězili, takhle to má být. Jistě, ve filmu bylo pár scén, které byly trochu kýčovité, naštěstí to nemění nic na tom, že Avatar není jen plný efektů, počítačových triků a modrých bytostí, ale je to film i k zamyšlení. Dávám 10 hvězdiček a 1000%.

• 30.11.2009  20:28
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Myslím si, že není správné tyto telenovely hodnotit v dnešní době, kdy už je televizní průmysl jinde. Vždyť ve svých dobách tyhle Esmeraldy, Kassandry, zářily na televizních obrazovkách a ne jen starší babičky a třináctileté holky se na ně dívaly. Byly hvězdy dne a ostatní seriály a filmy se mohly jít bodnout. Dokonce i můj táta si Esmeraldu musel nahrávat, když chodil do práce a to je co říct, když jeho zajímají jen historické věci a zprávy. Mně v době vysílání bylo asi 10, byla jsem na škole v přírodě a rodiče mi museli psát, co se v každém díle Esmeraldy stalo. Jistě, v dnešní době se již na tuto telenovelu dívám jinak, ale přesto není tak špatná. Spousta lidí žilo tímto seriálem jako dnes žíjí něčím jiným. V té době to byl velký přínos a boom pro sledovanost. Podle mě bychom tyto léta neměli jen tak zahazovat s tím, že dávali jen přihlouplé a sobě podobné telenovely. Vždyť ono dnes je to skoro to samé, jen nemáme telenovely, ale jiné seriály.

• 20.11.2009  17:57

*, to jsem opravdu od Pottera nečekala. Jediné, co stojí za zmíňku je smutný projev Hagrida při pohřbu svého milovaného mazlíčka. Ostatní se mi zdálo jen jako noční můra, ze které se nemohu probudit. Co se podělo s těmi herci? Nevěřila jsem jim ani slovo. Jestli toto znamená "ještě temnější než předešlé díly", raději se snad na příští dvoudíl nebudu ani koukat. Kam se poděly roztomilé, ale důvěryhodné postavičky z prvního filmu? Jistě, už vyrostly a mají větší starosti, což by nemělo opravňovat k odfláknutí hereckých výkonů hlavních představitelů, naopak by se měli do rolí více vcítit a pro mě by neměl být problém jim jejich trable věřit. Přece jen jsme skoro stejně staří. Ale po shlédnutí cítím jen smutek a zklamání. Doufám, že těmito pocity neskonči i shlédnutí finálových kousků.