Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Pátá hvězda za to, že už je konečně konec! (PS: Proč se všichni tak pozastavují nad absencí krve? Jsou to upíři, ne lidi, a v Twilight vesmíru prostě upíři nekrvácí... navíc, PG 13, lidi!!!)

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Krásnej hlavní hrdina, krásná hlavní hrdinka, dobře vybraná hudba, epické záběry New Yorku, procedurální drama šmrncnuté lehce nadpřirozenou romantikou... já nevím, jak vám, ale mně to jako výplň ponurého podzimu přijde docela dobrý.

Alois Nebel (2011)

Vizuálně podmanivé, uhrančivá atmosféra, ale bohužel poměrně slabý příběh táhne celkový dojem dolů...

Děti moje (2011)

Jedna hvězda za Havaj, jedna za hudbu. Jinak to byla sice dobře zahraná, ale zato pořádně rozvleklá a ubrečená nuda.

Železná lady (2011)

Meryl Streep se opět dokázala změnit k nepoznání a působí úžasně uvěřitelně. Jenže to je asi tak jediný opravdový klad filmu. Zbytek je totiž průměrně nudná politicko-feministická agitka ve stylu "Když si budeš věřit, tak to dokážeš!", která Thatcherovou vykresluje v kladnějším světle, než by bylo zdrávo, a to primárně za pomoci "inspirujících" hesel vytrhaných z rozličných Margaretiných projevů. Na originalitě filmu nepřidá ani skákání do flashbacků a POZOR SPOILER postava mrtvého manžela, který se Margaret zjevuje jako halucinace. Nakonec se dosoukáte až k patetickému finále a nejste o nic chytřejší. Takže hvězda navíc za Meryl, ale jinak zcela zbytečný pokus o životopisný film.

Noc hrůzy (2011)

Chcete sexy upíra? Vykašlete se na Twilight! Colin Farrell vám ukáže, jak to má vypadat.

Warrior (2011)

Pusťte si trailer, pak přeskočte první dvě hodiny filmu a koukněte se až na finále, které opravdu nemá chybu... a bude to na plný počet hvězd. Ale jinak... další rodinně-zápasnické drama podobné Fighterovi, na které jsem koukala jen kvůli Hardymu (a ten zdaleka nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil), a které za prvních 60 minut zoufalou nudu proloží jen samoúčelnou koláží podbarvenou Beethovenem. Spád dostane až daleko za polovinou stopáže, když začne samotný turnaj. (Jenže kdo viděl trailer, sám sobě si vyspoileroval jeho výsledek.) Nejlepší byla závěrečná píseň v podání The National. Nebýt jí, asi by ve mně tenhle film nezanechal už vůbec žádné dojmy...

Den zrady (2011)

Politická nuda, kterou nad průměrem neudrží ani Gosling s Clooneym. Možná, že mi je prostě téma americké politiky, systém volby prezidenta a volebních kampaní všeobecně moc vzdálené na to, abych se do příběhu mohla jakkoli vžít, ale tenhle ukecaný film, kde celé drama obstarává Gosling svým dramaticky kamenným výrazem, mi přijde jen jako další před-Oscarový výstřel na zlatou sošku, po kterém týden po předávání cen neštěkne pes.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Nehodlám si zničehonic začít hrát na intelektuála, takže i když už nejsem z Twilightu tak unešená, jako před lety, a objektivně musím uznat, že Stewartová hrát neumí a Pattinson nechce, dávám 5 hvězd. Protože tohle je fakt po jedničce nejlepší díl série, knihu o 100% vylepšil, a pokud by se vystřihla scéna s mluvícími vlky, bylo by to skoro bez chyb (a někdo ty "odpady" dorovnat musí). A díky, Cartere Burwelle, že ses vrátil. Konečně zase stojí hudba za něco!

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Nějak moc nechápu, z čeho jsou všichni tak nadšení. Ok, Baldwin tu má asi svou životní roli, Liz je roztomile trhlá (co jiného od Tiny čekat), ale většina ostatních mi spíš jen leze na nervy a vtipy mi taky nepřijdou bůhvíjaké. Možná jsem špatná cílová skupina, ale pro mě to je jen lehoulince nadprůměrný sitcom, u kterého nemusím moc vnímat a obvykle už u prvního závěrečného titulku zapomenu, co se v tom díle vlastně stalo. (Psáno v půlce 3. série)