• Pohádka

Malý svědek (2001)

Čekala jsem společenské drama na téma přetahování o syna po rozvodu a byla jsem příjemně překvapena napínavým detektivním thrillerem. Nikdo ze zúčastněných není zrovna stoprocentní klaďas, takže vše působí o to přirozeněji. Herecké výkony hlavních postav byly přesvědčivé a nebyly zde žádné zdlouhavé či nudné scény, film nemá přehnanou délku a děj pěkně "odsýpá".

Buď v klidu (2005)

Celkově se tenhle film nechá vidět, jsou tam úsměvné momenty, ať už scény s Vincem Vaughnem a Dwaynem Johnsonem, tak i s André Benjaminem, také hlavní dvojici Travolta-Uma Thurman to sluší a mají určitou eleganci a noblesu. Hlavně první polovina filmu je ale zbytečně rozvláčná až chvílemi nudná, určitě by prospěl sestřih, až k závěru se film trochu rozjede a působí zábavněji a promyšleněji. Celkově pro mne průměrná gangsterská komedie, která měla už vzhledem ke hvězdnému obsazení potenciál, který zůstal částečně nevyužit.

Undeniable (2014) (seriál)

Napínavé krimi se zajímavým příběhem a výbornými hereckými výkony. I rozuzlení bylo působivé. Přiznám se ale, že kromě samotného závěru jsem měla trochu problém si oblíbit hlavní hrdinku. Jednak mi nepřipadá příliš pravděpodobné, že by kdokoli byl po tolika letech schopen poznat člověka, kterého viděl jako sedmileté dítě na pouhých několik minut. I když akceptujeme, že měla mimořádnou vizuální paměť, připadalo mi nezodpovědné, jak svou "posedlostí" (bez ohledu na to, jak nakonec vyšetřování dopadlo) ohrožovala svou současnou rodinu a potažmo i své nenarozené dítě. Ani fakt, že navzdory radám lékařů vysadila léta užívaná antidepresiva, nezvyšoval její důvěryhodnost a mohl docela fatálně ohrozit její blízké. Myslím, že její svědectví bylo dost nespolehlivé a ve výsledku měla tak říkajíc "víc štěstí než rozumu".

River (2015) (seriál)

Vynikající herecké výkony, spletitý příběh - jak kriminální, tak lidská rovina přinese mnohá překvapení, a to až do konce, který mne překvapil neméně a zrovna toto vyústění jsem nečekala. Výborný divácký zážitek, vše včetně hudby, celkové atmosféry i psychologické roviny a herecké ztvárnění neobyčejně přirozené a přesvědčivé. Nelze než doporučit.

Sláva jen pro mrtvé (2003)

Možná by byl tenhle film přijatelnější, kdyby byl o fiktivní postavě, pak by bylo možno ho brát jako určitou alegorii pomíjivosti a povrchnosti slávy různých hollywoodských hvězdiček a mohly by tu být trefné i vtipné momenty. Divák by si také mohl říkat, že hlavní hrdina je tak trapný a nesympatický proto, aby absurdita různých nešvarů šoubyznysu ještě více vynikla. Skutečnost, že se jedná o skutečného herce, z filmu dělá poměrně nudnou, patetickou a trapnou záležitost. Opravdu překvapivé je množství známých osobností v drobných roličkách a skutečnost, že se k účinkování v tomto dílku propůjčili. Nebo jsem to prostě vůbec nepochopila?

Ranaři (2001)

Je to spíš taková hříčka, ani gangsterka, na to jsou tihle "gangsteři" až moc neschopní, ani vyložená komedie, na to je tam málo humoru. "Swingers" se mi líbili určitě více, ale určité kouzlo tenhle film má. Nejvtipnější je vlastně ta Bobbyho snaha být "vzorným" gangsterem a totální Rickyho ukecanost a neorganizovanost, která mu tu snahu soustavně maří. Pokus těchhle dvou o výchovu dítěte, které jim nakonec "zůstane na krku", by byla asi dobrým námětem na další film. Potěšila i rolička Petera Falka.

Unforgotten (2015) (seriál)

Působivý seriál s výbornými a velmi emotivními hereckými výkony. Případ se postupně doplňuje jako mozaika, aby se nakonec uzavřel v podstatě vzhledem k okolnostem velmi uspokojivým způsobem. Jak postupně hlavní postavy dostihuje jejich minulost, připadala mi někdy prvotní reakce okolí až nepřiměřeně tvrdá, ale nakonec lze říci, že vše zapadlo na svoje místo. Od počátku mne zarážela jedna věc - nevím, jak je to v Británii s institutem promlčení trestných činů, ale překvapilo mne, že by bylo možno využívat zdroje celého policejního oddělení na vyšetřování 39 let starého zločinu a někoho za takto starý zločin odsoudit. 2. série si udržuje vysokou kvalitu i silné morální dilema, výborné herecké výkony a navíc, ač jsem měla trochu obavy z rozuzlení případu, nakonec jsem příjemně překvapena a myslím, že vše dopadlo tak, jak mělo...

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

První díl mne bavil trochu více, i když ani tento není špatný. Určitě by mu ale neuškodil sestřih, některé scény jsou trochu zdlouhavé. Výborné vtípky se střídají se slabšími a trapnými momenty, lehký sestřih by dal filmu větší spád. Nejvíc mne pobavila scéna se smaženým "kuřetem". Škoda, že tu nebyli všichni členové Frat Packu, kteří byli v prvním díle. Potěšilo mne více prostoru pro Steva Carella, jeho postava nemá chybu...

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Pokud přijmete tento specifický druh humoru, budete se dobře bavit. Ve filmu je hodně velmi vtipných a trefných momentů (čtecí zařízení, rozhovory zprávařů při titulcích, kompletně role Steva Carella atd.). Skvěle jsou tu vystiženy věci jako pomíjivost "slávy" různých televizních hvězdiček, šablonovitý model zpravodajství s povinnými zvířátky na závěr, a našlo by se mnoho dalšího, co známe i z našich televizí, jako by se celý příběh ani neodehrával už v 70. letech, nebo k nám prostě jen všechno to, co je zde zesměšňováno, přišlo později. Škoda některých trapných scén, které působí trošku jako vycpávka. Každopádně celkově velmi zábavný film.

Starsky & Hutch (2004)

Příjemná parodie na kriminální seriály ze 70. let, ale ne zas tak ujetá, aby se na ni člověk nemohl dívat prostě jako na odlehčenou akční kriminálku. Hlavní dvojice se dobře doplňovala, film pěkně plynul, svižná hudba odpovídala dobové atmosféře a nebyly zde prakticky trapné scény. Pro mne příjemné překvapení.