Red 2 (2013)

Absolútne zbytočné pokračovanie. Všetko sme videli už v jednotke. Len iní herci, iná lokácia a zápletka. Unavujú ma filmy, kde hlavní hrdinovia čelia smrti a vždy ich v poslednej sekunde príde niekto zachrániť. Tu to až šialene bilo do očí. Ako bola jednotka super a zábavná, tu je to presne naopak. 2 1/2*

Tiché místo (2018)

Nenahneval by som sa, keby to bola ďalšia "cloverfieldovka" a taký pocit som z toho aj mal. Uťahanejší začiatok, ale potom to už nabralo otáčky. Premýšľam ale, či sa to dá pozrieť viackrát.

Uranium (2015) (TV film)

Vynikajúci dokument o sile uránu. Jeho pozitívnych vplyvoch, negatívach v podobe atómových zbraní - čo môže spôsobiť, alebo čo spôsobil - Černobyľ, Fukušima a Japonsko 1945. Ale aj jeho pozitívnom dopade na vedu a energetiku. 5* P.S. Konečne tuším prvý dokument, v ktorom boli v suteréne nemocnice v Pripjati. Ale dlho sa tam neohriali. :D

Přežít! (2005) (seriál)

Seriál je super, jediné čo mi veľmi vadí, že sa človek hneď na začiatku dozvie, kolko dní bol niekto uväznený na nejakej hore, v horách, na ostrove. To uberá dokumentu na dramatičnosti. Viď dievča, ktoré bolo v Grand kaňone XYZ dní. Keď si človek povie, že zajtra ju už nájdu, alebo že partia ľudí neprežije noc v horách a robia všetko pre to, aby ich zachránili a na začiatku sa človek dozvie "24 hodinová dráma", tak to nie je ani omylom dobré... 4*

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Zaujímavý a plne nabitý dokument rozboromi o potopení tejto lode, kde sa detailne primárne rieši ako sa loď poškodila, kedy sa rozlomila, ako padala na dno a v závere či bolo možné zachrániť cestujúcich. No a samozrejme aj samotné porovnanie s Cameronovým filmom. 90%

Senzační únos (1994)

Kiedis, Flea, Rollins... zaujímavé hudobné kombo... horšie je to už s filmom. Dosť nuda na komédiu. 2 1/2*

Zabití posvátného jelena (2017)

Videl som v tom snahu zahrať sa na Osvietenie a podobné psycho filmy. Moc to podľa mňa nevyšlo a na konci bolo viac otázok ako odpovedí. Zaujímavá atmosféra, dobrý soundtrack, ale rozuzlenie proste stalo na vode a logicky mi moc nešlo do hlavy. Lepšie 3*.

Tah jezdcem (1992)

Kedysi ako pubertiak som tento film žral. Odstupom času je to po zhliadnutí len priemerný thriller, ktorý z toho mohol vyťažiť viac, ale k čomu sú filmy, kde od začiatku viete kto je vrah a aký má motív. Počas celého filmu vyšetruje Lambert, čo by obvinený. Vyšetrovatelia sú len ako komparz, zato veľmi neprofesionálny a ich logika nemá ani hlavu a ani pätu. 2 1/2*

Pasažéři (2016)

Romantika vo Vesmíre, hmm... všetko je raz prvýkrát... 3 1/2*