Terminátor: Temný osud (2019)

Po tých posledných dvoch prúseroch celkom dôstojné pokračovanie. Nenadchne, neurazí, je to priemer. Keby film nevznikol, patrne by filmový priemysel neutrpel väčšiu ujmu. Prvá zhruba slabá polhodina ma veľmi bavila, potom to šlo postupne dole a záver už bol pre mňa len priemerný, ale kvalitný akčňak. Chýbala mi tomu tá temná atmosféra. Keby nevznikli prvé dva diely, najskôr by som šiel hodnotením pár percent vyššie. Takto 3*. SPOILER Oni s tým Johnom Connorom si nedajú vážne pokoj a stále si vymyslia niečo nové. Ak by som mal spojiť posledné tri filmy, tak v jednom diely vodca odboja, v druhom zlý a v poslednom má smolu. P.S. Úloha T800 vo filme mi prišla mierne parodická a zosmiešňujúca terminátorov. Toto im moc nevyšlo a skôr ako to malo byť smiešne, to bolo v terminátoriom univerze trápne.

Newyorská romance (2013)

Maximálna oddychovka s pohodovou hudbou. Zaslúži si 4*.

Chatrč (2017)

Niekedy musím zistiť o čom to vlastne bolo. Pozeral som to v naivite, že sa bude hľadať unosca a obeť. Bol som naivný zrovna ako tento film. Uťahaná kresťanská agitka. 40%

Záměna (1983)

Najlepšia scéna - prevleky vo vlaku. Skvelá komédia. 4*

Čára (2017)

Časť filmu sa dala, ale celé to pre mňa proste nefungovalo. K postavám sa nedal vytvoriť žiadny vzťah a úplný záver bol už čisto totálne prekombinovaný a padal do B kategórie. Škoda, dalo sa z toho vymlátiť viac. Na naše pomery dobrý film. Slabé 3*. SPOILER: Keby film skončil pri pohľade na svoju matku, dám pol hviezdy nahor.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Celkom dosť traumatizujúce. Prvýkrát v živote udeľujem záporných -10%.

Síla sopek - Roky, kdy nebylo léto (2016) (TV film)

V dokumente je viacero nepresností. Najväčší ľadovec v Európe nie je na Islande (Vatnajokull), ale v Novej Zemi. Lakagígar, alebo tiež jazerné krátery Laki nie sú sopkou ako takou a nikdy ani nebudú. Občas sa táto udalosť nazýva aj Grímsvotnské ohne. Išlo o roztrhnutie (praskliny) v zemi (kôre). V podstate sa jedná o havajský typ erupcie. Bolo vytvorených 130 kráterov. Miesto leží blízko sopky Grímsvotn, ale nie je to udalosťou tej sopky, pretože láva vyvierala z hlbšieho magmatického kotla ako je Grímsvotn. Udalosťou 536, respektíve jednou z udalostí bola podľa všetkého sopka na Islande. Jej pôvod ktorá to presne bola sa už asi nezistí vďaka erózii povrchu a faktu, že nové erupcie tam prekrývajú tie staré. Ale nikdy nehovor nikdy. Škoda, od dokumentu by som očakával, že bude presnejší. Preto dávam len 3*.

První člověk (2018)

Film je v podstate poctou Neilovi Armstrongovi a jeho ceste na Mesiac. O tom to celé je. Keby nevznikol film Apollo 13, asi by som aj dal aj vyššie hodnotenie. Myslím, že sa Neil neurazí, ak mu dám 75%.