• Pohádka

Bumerang (1996)

Velice drsně a syrově zpracovaný příběh se smutným koncem, který patří mezi špičku našich pototalitních filmů.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Místy je to velmi solidní film, avšak zhruba tak z poloviny je to po scénáristické stránce slabší, takže celkem za tři a půl.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Jeden z nejlepších filmů, které kdy tato dvojice vytvořila. Perfektní scénář, výtečné hlášky - prostě a jednoduše jasný plný počet bodíků.

Trumfové eso (1968)

Bohužel horší pokračování zdařilého prvního dílu Bůh odpouští, já ne. Největší problém vidím v hlavním představiteli, který se mi místy zdál spíše směšný, než-li zábavný a film tím dějově klesl níže, než by tomu bylo bez této role. Herec jako takový byl v pohodě, ale scénář psaný pro něj byl slabší. Stále se však, i přes zbytečně dlouhou délku, které by velmi prospělo zkrácení, jedná o solidní průměr.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Velice zdařilý western s mojí oblíbenou dvojkou, který měl hlavu a patu. Nebýt o něco delší stopáže, což je problém většiny kovbojek, uvažoval bych o plném počtu.

Řeka čaruje (1945)

Navzdory vysokému hodnocení zdejších kritiků, kteří dávají čtyři hvězdy, já se domnívám, že děj filmu byl velmi nudný, roztahaný a nic neříkající. Jen díky výborným výkonům a krásné přírodě hodnotím jako podprůměrnou záležitost.

Kdybych byl tátou (1939)

Škoda velice divného konce, který nám ukázal, jak nevděčné mohou být některé ženy, avšak jinak velmi zdařilý scénář, skvělé herecké výkony, a proto celkem nadprůměrný kousek.

Jablíčko se dokoulelo (1977) (TV film)

Nebýt výborných herců, bylo by to na odpad, takto jsem se zvládl dodívat. Námět byl zajímavý, avšak zpracování katastrofální.

Profesionálové (2009) (seriál) odpad!

Katastrofální dílo, které se snaží svým názvem lacině vzbudit zájem diváka, ale to je tak asi vše, co tato blbost může nabídnout. Jako již tradičně v posledních letech ubohý scénář, ještě trapnější herci apod.

Profesionálové z CI5 (1998) (seriál)

Nastavovaná kaše málokdy chutná dobře a tento případ není výjimkou.