Madagaskar (2005)

Ten film opravdu trval jen osmdesát minut? Mně připadal neuvěřitelně dlouhý. Ale ne, je to opravdu dobrý film o tom, jak tučňáci vezmou roha z vězení, pardon, Zoo a unesou obrovskou loď, aby se dostali do země vytoužené, Arktidy, nebo Antarktidy. Už fakt nevím, kam to jeli, ale rozhodně po doplutí nebyli moc nadšeni a tak se rozhodli se zbytkem nafty v lodní nádrži zašpásovat rozumněji a odjeli na Madagaskar, kde jim to vyhovovalo mohem víc. Proč byla ve filmu jiná zvířata kromě tučňáků, nevím.

Černý korzár (1976)

Byl jsem mladý a na tomhle filmu jsem ujel.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se léta těšil, až ho zase uvidím. A uviděl jsem. Atmosféra zůstala báječná, jen jsem si uvědomil, že Mirek Dušín je odporná lemra. :-)) Na druhé straně, ve filmové novější verzi je zase Mirek Dušín jediný normální kluk v partě Rychlých šípů. Tak jak to s tebou je, Mirku?

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Ne, fakt, proč se to nikomu nelíbilo? :-))

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Původní film mne podle ukázek velmi nalákal a pak docela zklamal. K seriálu jsem byl oprávněně dopředu nedůvěřivý a pak zjistil, že je mnohem zajímavější, než původní film. Jako každý dlouhý seriál má silné i slabé epizody, ale jako celek, je výborný.

Troja (2004) odpad!

Je to kruté hodnocení, ale je to tak. Když jsem viděl v kině upoutávku s tisícovkou řeckých lodí, byl jsem unešen a těšil jsem se na opravdu velký historický velkofilm. Netušil jsem, že tohle byla jediná velkolepá scéna ve filmu. A když k tomu přičtu, co to provedli chudákovi Homérovi, měli by být všichni tvůrci popraveni před trojskými hradbami.

Příběh rytíře (2001)

Shlédl jsem s nedůvěrou a pak se bavil až do konce.

Posel budoucnosti (1997) odpad!

Řval jsem smíchy při scéně, kdy pošťák mine chlapce s dopisem v ruce a vrací se, aby si psaní za jízdy vzal. A na závěr této nejvtipnější scéně filmu dokonce udělali sošný pomník.

Planeta opic (2001) odpad!

Cos nám to, Time Burtone, udělal!!!

Planeta opic (1968)

Byl to můj první film v kině pro dospělé ve 20:00. A asi jsem měl štěstí, že mě máma vzala na tak vynikající film. Možná proto jsem fanoušek SF. Je dobré si přečíst knižní předlohu Pierra Boullea, abyste ocenili scénář tohoto filmu. Rozhodně není nutno vidět všechna další pokračování!